Our Sponsors

image13
image14
image15
image16
image17
image18

South Central High School Tournament Results and Points Race

This page contains all the High School Tournament Results and Current Points race stats for the SRM Concrete Champions...By scrolling down the page you will see the individual tournament results...

SCTN Region “High School Division” Points Race 2018

South Central Region TN BASS Nation “High School Division” Points Race 2018, as of 21 April 2018

South Central Region TN BASS Nation “High School Division” Points Race 2018, Total points are Best 4 Regular Season plus Region Championship

Team School T1 T2 T3 T4 T5 T6 T7 Best 4 RC Pts TOY Total TOY Place


Garrett Davis/Isiah Owens Coffee County Bass 98 67 91 50 61 97 100 386 178 564 1

Mason Huddleston/Brady Duncan Mt Juliet HS 50 0 83 92 86 80 94 355 200 555 2

Ezra Smith/Devin Howard Walker Valley HS 95 72 77 72 64 91 98 361 192 553 3

Stuart Roggli/Abbigail Roggli Grundy County 89 95 65 94 94 95 99 383 168 551 4

Evan Redic/Kyson Brown Mt Juliet HS 0 81 60 50 98 90 92 361 188 549 5

Lucas Scott/Bailey Miller Tullahoma HS 50 90 54 100 90 70 97 377 170 547 6

Dawson Gnewikow/Andrew Molina Mt Juliet HS 0 0 90 95 100 0 67 352 194 546 7

Hunter Sanders/Blake Mangrum Coffee County Bass 86 97 89 50 50 87 79 359 180 539 8

Case Anderson/Grant Hodosi Grundy County 50 0 93 50 95 84 72 344 190 534 9

Kole Palmer/Caleb Maybrey Franklin County HS 93 93 85 82 97 74 87 370 164 534 9

Riley Henderson/Bryce Bland Franklin County HS 81 96 93 87 65 98 91 378 144 522 11

Matthew Marcel/Adam Watts Tullahoma HS 90 0 100 0 91 82 80 363 158 521 12

Colby Thurmond/Braeden Thurmond Coffee County Bass 79 50 52 66 0 93 89 327 184 511 13

Westin Moss/Nathan Powell Whitwell HS 100 0 79 50 83 0 50 312 196 508 14

Hayden Fox/Owen Chamberland Mt Juliet HS 0 0 50 99 79 0 81 309 176 485 15

Nolan Paladino/Karston Doud Lincoln County HS 74 0 86 50 60 96 84 340 136 476 16

Cameron Bankston/Spencer Minter Whitwell HS 92 0 50 50 80 71 70 313 162 475 17

Adair Brockus/Tatumn Clark Pope John Paul 2 HS 87 78 94 58 50 50 50 317 152 469 18

Wesley Jacks/Tyler Hommerding Lincoln County HS 69 50 63 0 92 89 75 325 140 465 19

Eli Stevenson/Peyton Price Grundy County 0 0 69 50 93 64 93 319 138 457 20

Branson Wells/Dawson Wells Coffee County Bass 0 85 65 50 50 81 50 281 174 455 21

Hunter Palmer/Hunter Jewell Tullahoma HS 50 79 82 50 0 100 57 318 134 452 22

Joe White/Adam Petty Coffee County Bass 0 87 58 50 88 62 50 295 150 445 23

Grant Dees/Ben Freeman Grundy County 50 82 50 81 96 0 86 345 100 445 23

Haydon Hammons/Jake Sorrells Lincoln County HS 50 0 72 0 87 50 0 259 160 419 25

Marcus Borne/Daniel Green Grundy County 63 64 50 0 0 58 78 263 154 417 26

Caleb Bridges/Watson Palmer Mt Juliet HS 0 91 66 50 75 50 82 314 100 414 27

Ryan Cothran/William Cothran Mt Pleasant HS 71 0 85 55 63 63 76 295 100 395 28

Issac Turner/Cameron Rutledge Coffee County Bass 68 73 50 50 67 50 51 259 132 391 29

Ethan Ashley/Quinton Steele Franklin County HS 50 50 98 56 58 68 63 287 100 387 30

Jacob Damron/Jase Damron Tullahoma HS 50 0 87 55 56 50 83 281 100 381 31

Austin Birdwell/Matthew Weaver Grundy County 50 0 57 50 62 0 0 219 156 375 32

Trip Costello/Peyton Cork Franklin HS 50 99 50 51 0 0 0 250 100 350 33

Harrison Wims/JT Minor Gallatin HS 0 50 50 50 50 0 0 200 146 346 34

Malachi Harper/Tyler Magar Mt Juliet HS 0 89 0 0 0 0 88 177 142 319 35

Jacob Gravitt/Dylan Gulley Franklin County HS 50 50 50 50 69 50 50 219 100 319 35

Nick Moon/Parker Mitchell Lincoln County HS 84 70 0 0 77 78 77 316 0 316 37

Kolby Reed/Ryan Prince Mt Pleasant HS 66 0 51 83 71 92 60 312 0 312 38

Parker Reed/Caleb Pierce Walker Valley HS 99 63 0 98 50 50 0 310 0 310 39

Jack Gipson/Christopher Winters Whitwell HS 76 0 71 79 84 0 50 310 0 310 39

Austin Hogan/Cory Blackburn Tullahoma HS 50 70 50 50 99 88 50 307 0 307 41

Clint Meeks/Rachel Shrum Grundy County 50 0 50 0 54 50 0 204 100 304 42

Conner Hicks/Drake Hamby Ravenwood HS 0 0 0 50 0 0 53 103 198 301 43

Luke Alexander/Casey Briley Gallatin HS 0 50 0 62 0 0 0 112 186 298 44

Hunter Haley/Garrett Fellers Coffee County Bass 73 50 67 0 50 67 90 297 0 297 45

Russ Woodard/Preston Bond               Summit HS 0 98 95 50 0 50 0 293 0 293 46

Josh Price/Jeffrey Reeves Lincoln County HS 70 50 50 0 68 79 74 291 0 291 47

Ty Samples/Josh Willis Whitwell HS 50 0 78 89 0 0 73 290 0 290 48

Jacob Knobb/Kenneth Dykes Franklin County HS 85 0 97 0 50 57 50 289 0 289 49

Brandon Harper/Joseph Post Mt Juliet HS 0 84 50 50 0 0 0 184 100 284 50

Drey Long/Evan Bedford Lawrence County HS 0 0 81 0 0 99 0 180 100 280 51

Garrett Dees/Summer Dees Grundy County 91 66 70 50 50 0 0 277 0 277 52

Tyler Finley/Hayden Pugh Mt Pleasant HS 89 0 50 68 50 66 54 277 0 277 52

Parker Grefrath/Jacob Whitehurst Franklin HS 0 70 50 50 0 0 0 170 100 270 54

Bobby Mueller jr./Carter Bawcum          Summit HS 0 94 75 0 0 0 0 169 100 269 55

Baylor Lane/Daltom Powell Whitwell HS 50 0 50 50 73 0 96 269 0 269 55

Michael Evans/Colby McCrary Whitwell HS 50 0 69 96 53 0 50 268 0 268 57

Joe Irwin/Hayden Guthrie Summit HS 0 0 0 69 50 0 0 119 148 267 58

Aaron Riggs/James Riggs Mt Pleasant HS 0 0 0 0 50 56 56 162 100 262 59

Cole Palmertree/Nathan King Franklin County HS 65 50 88 50 50 51 58 262 0 262 59

Jacob Garms/Hogan Scott Coffee County Bass 50 0 56 50 0 85 68 259 0 259 61

Aulden Matheny/Noah Ray Tullahoma HS 77 0 0 50 82 50 50 259 0 259 61

Logan Dodd/Kade Pretzsch Summit HS 0 92 0 59 0 0 0 151 100 251 63

Shannah Frame/Jase Rice (*1) Coffee County Bass 0 0 61 50 0 75 65 251 0 251 63

Bailey Silcox/Logan Willaims Gallatin HS 0 100 0 50 0 0 0 150 100 250 65

Hunter Bolton/Tristian Hyatt Mt Pleasant HS 50 0 50 65 50 83 0 248 0 248 66

Mason Land/Chasae Wiley Tullahoma HS 0 76 0 52 50 50 69 247 0 247 67

Preston Ashley/Peyton Clark Lincoln County HS 50 0 50 0 76 50 64 240 0 240 68

Noah Harper/Dylan Johnson Mt Juliet HS 0 0 0 0 0 0 55 55 182 237 69

Austin Wadzinski/Nathan Welch Franklin HS 0 0 0 0 0 0 61 61 172 233 70

Dakota Martin/Zachary Stewart Franklin County HS 62 0 50 0 50 65 52 229 0 229 71

Keegan Sanders/Mason Vann Franklin County HS 0 0 73 50 50 50 0 223 0 223 72

Cameron Troutman/Kirk Whiteside Hampshire HS 0 0 0 50 85 86 0 221 0 221 73

Chellan Cantrell/Skylar Ramsey Whitwell HS 50 0 50 50 50 0 59 209 0 209 74

Mason Highfield/Gage Burt Tullahoma HS 50 0 50 0 57 50 0 207 0 207 75

Daniel Sherman/Abram House Franklin HS 0 50 0 50 0 0 0 100 100 200 76

Corban Kemp/Hunter Tucker Gallatin HS 0 50 0 50 0 0 0 100 100 200 76

AJ Busby/Macy Smith Mt Pleasant HS 50 0 0 50 50 50 0 200 0 200 76

Sam Pierce/Peyton Moore Tullahoma HS 50 0 50 50 0 50 0 200 0 200 76

Weston Terry/Charlie Terry Boyd Buchanan 0 0 0 77 72 0 50 199 0 199 80

Connor Hicks/Robert Edwards Ravenwood HS 50 74 74 0 0 0 0 198 0 198 81

Drake Hemby/Alex Beard Ravenwood HS 67 80 50 0 0 0 0 197 0 197 82

Robbie Thompson/Dillan Land Tullahoma HS 50 71 0 0 0 76 0 197 0 197 82

Jacob Davidson/Isiah Dodson Mt Juliet HS 0 0 0 0 0 0 95 95 100 195 84

Alyssa Taylor/Kolby Holcomb Walker Valley HS 50 0 0 73 70 0 0 193 0 193 85


image19

2018 SCTR Points Continued:


Team School T1 T2 T3 T4 T5 T6 T7 Best 4 RC Pts TOY Total TOY Place


Asa Robertson/Matthew Vandergif Warren County HS 0 0 99 0 81 0 0 180 0 180 86

Jacob Cross/Stratos Lay Bradley Central HS 96 0 0 78 0 0 0 174 0 174 87

Carter Nutt/Dylan Nutt Backwoods Bass'in 0 0 0 0 0 0 0 0 166 166 88

Slade Moseley/Mason Richardson Lewis County HS 0 0 59 0 50 52 0 161 0 161 89

Thomas Forkum/Garrison Goodwin Mt Juliet HS 0 77 0 84 0 0 0 161 0 161 89

Kalen Puckett/Gauge Romero Station Camp 0 0 80 81 0 0 0 161 0 161 89

Nick Hamilton/Dylan Pittman Whitwell HS 95 0 0 0 0 0 62 157 0 157 92

Storm Cline/Tanner Scuggs Anderson County HS 82 0 0 71 0 0 0 153 0 153 93

Emily Shelton/Jacque Crossland Coffee County Bass 50 50 50 0 0 0 0 150 0 150 94

Thomas Sanders/Caston Hensel Summit HS 0 0 0 90 50 0 0 140 0 140 95

Haley Fox/Douglas Nelson Bradley Central HS 83 0 0 50 0 0 0 133 0 133 96

Garrison Godwin (2)/Thomas Forkum Mt Juliet HS 0 0 0 0 78 50 0 128 0 128 97

Kane Dillon/Tyler Ray Lewis County HS 0 0 55 0 0 72 0 127 0 127 98

Warren Smith/John Pendergrast Central Magnet 0 0 76 50 0 0 0 126 0 126 99

Blaine Turner/Kenneth Whitehead Lewis County HS 0 0 0 0 59 61 0 120 0 120 100

Ethan Holcomb/Anthony Morgan Ravenwood HS 0 66 0 53 0 0 0 119 0 119 101

Thomas Mingle/Hunter Davis Siegel HS 0 0 0 0 0 69 50 119 0 119 101

Dylan Johnson/Thomas Forkum Mt Juliet HS 0 50 0 61 0 0 0 111 0 111 103

Cooper Bell (2)/Laim Kelly (2) Hampshire HS 0 0 0 0 55 55 0 110 0 110 104

Ty Cobb/Kade Rochelle Lawrence County HS 0 0 0 60 0 50 0 110 0 110 104

Payton Finley/Joelton Nutt Mt Pleasant HS 0 0 0 50 0 60 0 110 0 110 104

Ethan Burks/Adam Mendez Lincoln County HS 0 0 53 0 50 0 0 103 0 103 107

Nathan Reyonlds/Adrain Goleniewski Backwoods Bass'in 0 0 0 0 0 0 0 0 100 100 108

Hunter Jones/Dylan Dikeman Hampshire HS 0 0 50 0 50 0 0 100 0 100 108

Chase Runions/Blair Carrol Hampshire HS 0 0 0 50 0 50 0 100 0 100 108

Noah Fitzgerald Kelsie Vaugh Hampshire HS 0 0 0 50 0 50 0 100 0 100 108

Bryson McFall/Kadyen Roysden Lawrence County HS 0 0 50 50 0 0 0 100 0 100 108

Chase Boone/Cole Duke Lawrence County HS 0 0 0 50 0 50 0 100 0 100 108

Austin Clanton/Jerren Gieske Lawrence County HS 0 0 0 50 0 50 0 100 0 100 108

Robert Edwards/Alex Beard Ravenwood HS 0 0 0 50 50 0 0 100 0 100 108

Lane Lassiter/Johnaton Walls Warren County HS 0 0 50 50 0 0 0 100 0 100 108

Zane O'Domirok/Thomas Brown Lenior City 0 0 0 97 0 0 0 97 0 97 117

Peyton Swafford / Korbin Way Sequatchie County HS 97 0 0 0 0 0 0 97 0 97 117

Ceygan Thomas/Cameron Bates (*1) Coffee County Bass 0 0 96 0 0 0 0 96 0 96 119

Tyler Wilson/Brady Barham Benton County HS 0 0 0 0 0 94 0 94 0 94 120

Blake Delong/Asa Robertson Warren County HS 0 0 0 93 0 0 0 93 0 93 121

Ian Neff/Eli Varner Anderson County HS 0 0 0 91 0 0 0 91 0 91 122

Jake Beihoffer/Bailey Faires Soddy Daisy 0 0 0 88 0 0 0 88 0 88 123

Zane Stewart/Jackson Still Station Camp 0 0 0 86 0 0 0 86 0 86 124

Dale Scarbough/Brent Key Lenior City 0 0 0 85 0 0 0 85 0 85 125

Cade (seth) Brown and Austin Strong Mt Juliet HS 0 0 0 0 0 0 85 85 0 85 125

Austin Lewis/Pryce Whitefield Gallatin HS 0 83 0 0 0 0 0 83 0 83 127

Shannah Frame/Ceygan Thomas (*1) Coffee County Bass 80 0 0 0 0 0 0 80 0 80 128

Byrcen Cartright/Issac Wagner Bradley Central HS 78 0 0 0 0 0 0 78 0 78 129

Ethan Ramsey/Jac Carr Dickson County HS 0 0 0 0 0 77 0 77 0 77 130

Christen Wright/Blake Pemberton Clinton HS 0 0 0 76 0 0 0 76 0 76 131

Triton Lay/Trevor Casen Bradley Central HS 75 0 0 0 0 0 0 75 0 75 132

Will Daniels/Kabe Suratt Lawrence County HS 0 0 0 0 74 0 0 74 0 74 133

Jacob Woods/Cole Rankin Lenior City 0 0 0 74 0 0 0 74 0 74 133

Jon David Bedford/Waleter Brown Lawrence County HS 0 0 0 0 0 73 0 73 0 73 135

Cody Beal/Cameron Stephens Mt Juliet HS 0 73 0 0 0 0 0 73 0 73 135

Drue Costner/Lake Clark TN Reel Stars 0 0 0 70 0 0 0 70 0 70 137

Keaton Lawson/Grant Lawson Station Camp 0 0 0 67 0 0 0 67 0 67 138

Brandon Bartly/Blake Lewis Summit HS 0 0 0 64 0 0 0 64 0 64 139

Lance Frazer/Corbett Sands Walker Valley HS 64 0 0 0 0 0 0 64 0 64 139

Tanner Ham/Damon Toombs Columbia Academy 0 0 0 63 0 0 0 63 0 63 141

Brady Bailey/Jackson Aaron Summertown HS 0 0 62 0 0 0 0 62 0 62 142

Will Keaton/Parker Riggs Summertown HS 0 0 0 0 0 59 0 59 0 59 143

Christopher Keeble/Dalton Bailey Lenior City 0 0 0 57 0 0 0 57 0 57 144

Rudy Worley/John David Nowlin Savannah HS 0 0 0 0 0 54 0 54 0 54 145

William Jones/Evan Lowry Dickson County HS 0 0 0 0 0 53 0 53 0 53 146

Gage Mash/Owen Harrington Gallatin HS 0 0 0 52 0 0 52 0 52 147

Dylan Jones/Dylan Fowler Dickson County HS 0 0 0 0 0 51 0 51 0 51 148

Ricky Story/Hunter Peterman Benton County HS 0 0 0 0 0 50 0 50 0 50 149

Noah Goodman/Connor Graham Bradley Central HS 0 0 0 50 0 0 0 50 0 50 149

Corbin Fowler/Derrick Green Coahulla Creek (GA) 50 0 0 0 0 0 0 50 0 50 149

Jake Neetles/Alton Howard Coffee County Bass 50 0 0 0 0 0 0 50 0 50 149

Chase Duncan/Zane Hargrove Columbia Academy 0 0 50 0 0 0 0 50 0 50 149

Chase Duncan/Clay Quillin Columbia Academy 0 0 0 50 0 0 0 50 0 50 149

Cody Smith/Clay Quillin Columbia Academy 0 0 0 50 0 0 0 50 0 50 149

Harrison Terry/Luke Clifton Dickson County HS 0 0 0 0 0 50 0 50 0 50 149

Laken Choate/Rebecca Webb Dickson County HS 0 0 0 0 0 50 0 50 0 50 149

Grant Escue/JD Bryant Dickson County HS 0 0 0 0 0 50 0 50 0 50 149

Zachary Bowen/Alex Cunningham Dickson County HS 0 0 0 0 0 50 0 50 0 50 149

Haylee Pensyl/Conner Stewart Dickson County HS 0 0 0 0 0 50 0 50 0 50 149

Conner Dickson/Drake Lewis Dickson County HS 0 0 0 0 0 50 0 50 0 50 149

Nick Cox/Mason Chaote Dickson County HS 0 0 0 0 0 50 0 50 0 50 149

Cade Ingle/Dawson Sweeton Franklin County HS 0 0 50 0 0 0 0 50 0 50 149

Hunter Jones/Cooper Bell Hampshire HS 0 0 0 50 0 0 0 50 0 50 149

Liam Kelly/Kade Mellons Hampshire HS 0 0 0 50 0 0 0 50 0 50 149

Dylan Lumpkins/Isaac Lopp Lawrence County HS 0 0 0 0 0 50 0 50 0 50 149

Kaylee Townsend/Gracen Helton Lenior City 0 0 0 50 0 0 0 50 0 50 149

Clint Grady/Jordan Moon Lewis County HS 0 0 50 0 0 0 0 50 0 50 149

Jonathan LaPlante/Rudy Cooper Lincoln County HS 0 0 50 0 0 0 0 50 0 50 149

Dakota Watson/Dylan Hamilton Livingston Academy 0 0 0 50 0 0 0 50 0 50 149

Bailey Talent/Bailey Pennycuff Livingston Academy 0 0 0 50 0 0 0 50 0 50 149

Elijah Gibbons/Bryson Carwell Livingston Academy 0 0 0 50 0 0 0 50 0 50 149

Chase Foshee/Collyn Foshee Mt Pleasant HS 50 0 0 0 0 0 0 50 0 50 149

Cialtlyn Clark/Cayley Chapman Mt Pleasant HS 0 0 0 0 0 50 0 50 0 50 149

Colby Smith/Dylan Porter Riverdale High School 0 0 50 0 0 0 0 50 0 50 149

Dylan Johnson / Noah Widick Sequatchie County HS 50 0 0 0 0 0 0 50 0 50 149

Blake Shrader / Brady Turner Sequatchie County HS 50 0 0 0 0 0 0 50 0 50 149


image20

Regional Championship Results 21 Apr 2018, Old Hickory

South Central Region “High School Division” Regional Championship Results 21 Apr 2018, Old Hickory

Team School # Fish Dead Fish Weight Big Fish Penalty Total Weight Place

Mason Huddleston/Brady Duncan Mt Juliet HS 5 16.9 4.28 0 16.9 1

Conner Hicks/Drake Hamby Ravenwood HS 5 14.42 4.05 0 14.42 2

Westin Moss/Nathan Powell Whitwell HS 5 9.92 0 9.92 3

Dawson Gnewikow/Andrew Molina Mt Juliet HS 5 9.84 0 9.84 4

Ezra Smith/Devin Howard Walker Valley HS 2 9.8 4.21 0 9.8 5

Case Anderson/Grant Hodosi Grundy County 5 9.23 0 9.23 6

Evan Redic/Kyson Brown Mt Juliet HS 5 9.16 0 9.16 7

Luke Alexander/Casey Briley Gallatin HS 2 8.84 7.26 0 8.84 8

Colby Thurmond/Braeden Thurmond Coffee County Bass 4 8.48 0 8.48 9

Noah Harper/Dylan Johnson Mt Juliet HS 4 8.09 0 8.09 10

Hunter Sanders/Blake Mangrum Coffee County Bass 4 7.99 0 7.99 11

Garrett Davis/Isiah Owens Coffee County Bass 4 7.97 2.42 0 7.97 12

Hayden Fox/Owen Chamberland Mt Juliet HS 4 7.07 0 7.07 13

Branson Wells/Dawson Wells Coffee County Bass 4 6.02 0 6.02 14

Austin Wadzinski/Nathan Welch Franklin HS 3 5.72 0 5.72 15

Lucas Scott/Bailey Miller Tullahoma HS 3 5.5 0 5.5 16

Stuart Roggli/Abbigail Roggli Grundy County 2 4.69 0 4.69 17

Nathan Reyonlds/Adrain Goleniewski Backwoods Bass'in 2 4.13 0 4.13 18

Kole Palmer/Caleb Maybrey Franklin County HS 1 4.09 0 4.09 19

Cameron Bankston/Spencer Minter Whitwell HS 2 3.63 0 3.63 20

Haydon Hammons/Jake Sorrells Lincoln County HS 2 3.57 0 3.57 21

Matthew Marcel/Adam Watts Tullahoma HS 2 3.38 0 3.38 22

Austin Birdwell/Matthew Weaver Grundy County 2 1 3.59 0.25 3.34 23

Marcus Borne/Daniel Green Grundy County 2 3.13 0 3.13 24

Adair Brockus/Tatumn Clark Pope John Paul 2 HS 2 2.97 0 2.97 25

Joe White/Adam Petty Coffee County Bass 2 2.88 0 2.88 26

Joe Irwin/Hayden Guthrie Summit HS 1 2.13 0 2.13 27

Harrison Wims/JT Minor Gallatin HS 1 2.08 0 2.08 28

Riley Henderson/Bryce Bland Franklin County HS 1 1.72 1.72 0 1.72 29

Malachi Harper/Tyler Magar Mt Juliet HS 1 1.67 1.67 0 1.67 30

Wesley Jacks/Tyler Hommerding Lincoln County HS 1 1.63 0 1.63 31

Eli Stevenson/Peyton Price Grundy County 1 1.6 0 1.6 32

Nolan Paladino/Karston Doud Lincoln County HS 1 1.51 0 1.51 33

Hunter Palmer/Hunter Jewell Tullahoma HS 1 1.35 0 1.35 34

Issac Turner/Cameron Rutledge Coffee County Bass 1 1.23 0 1.23 35

Clint Meeks/Rachel Shrum Grundy County 0 0 0 36

Bobby Mueller jr./Carter Bawcum          Summit HS 0 0 0 36

Grant Dees/Ben Freeman Grundy County 0 0 0 36

Parker Grefrath/Jacob Whitehurst Franklin HS 0 0 0 36

Jacob Gravitt/Dylan Gulley Franklin County HS 0 0 0 36

Trip Costello/Peyton Cork Franklin HS 0 0 0 36

Thomas Forkum/Garrison Goodwin Mt Juliet HS 0 0 0 36

Aaron Riggs/James Riggs Mt Pleasant HS 0 0 0 36

Brandon Harper/Joseph Post Mt Juliet HS 0 0 0 36

Jacob Damron/Jase Damron Tullahoma HS 0 0 0 36

Carter Nutt/Dylan Nutt Backwoods Bass'in 0 0 0 36

Bailey Silcox/Logan Willaims Gallatin HS 0 0 0 36

Ryan Cothran/William Cothran Mt Pleasant HS 0 0 0 36

Corban Kemp/Hunter Tucker Gallatin HS 0 0 0 36

Jacob Davidson/Isiah Dodson Mt Juliet HS 0 0 0 36

Logan Dodd/Kade Pretzsch Summit HS 0 0 0 36

Drey Long/Evan Bedford Lawrence County HS 0 0 0 36

Ethan Ashley/Quinton Steele Franklin County HS 0 0 0 36

Daniel Sherman/Abram House Franklin HS 0 0 0 36

Caleb Bridges/Watson Palmer Mt Juliet HS 0 0 0 36


image21

2018 SRM Concrete Points Race as of 1 April 2018

Total Points/Rank is BEST 4 of 7 Tournaments plus the Regional Championship

Team School T1 T2 T3 T4 T5 T6 T7 Points Place

Garrett Davis/Isiah Owens Coffee County Bass 98 67 91 50 61 97 100 386 1

Stuart Roggli/Abbigail Roggli Grundy County 89 95 65 94 94 95 99 383 2

Riley Henderson/Bryce Bland Franklin County HS 81 96 93 87 65 98 91 378 3

Lucas Scott/Bailey Miller Tullahoma HS 50 90 54 100 90 70 97 377 4

Kole Palmer/Caleb Maybrey Franklin County HS 93 93 85 82 97 74 87 370 5

Matthew Marcel/Adam Watts Tullahoma HS 90 0 100 0 91 82 80 363 6

Ezra Smith/Devin Howard Walker Valley HS 95 72 77 72 64 91 98 361 7

Evan Redic/Kyson Brown Mt Juliet HS 0 81 60 50 98 90 92 361 7

Hunter Sanders/Blake Mangrum Coffee County Bass 86 97 89 50 50 87 79 359 9

Mason Huddleston/Brady Duncan Mt Juliet HS 50 0 83 92 86 80 94 355 10

Dawson Gnewikow/Andrew Molina Mt Juliet HS 0 0 90 95 100 0 67 352 11

Grant Dees/Ben Freeman Grundy County 50 82 50 81 96 0 86 345 12

Case Anderson/Grant Hodosi Grundy County 50 0 93 50 95 84 72 344 13

Nolan Paladino/Karston Doud Lincoln County HS 74 0 86 50 60 96 84 340 14

Colby Thurmond/Braeden Thurmond Coffee County Bass 79 50 52 66 0 93 89 327 15

Wesley Jacks/Tyler Hommerding Lincoln County HS 69 50 63 0 92 89 75 325 16

Eli Stevenson/Peyton Price Grundy County 0 0 69 50 93 64 93 319 17

Hunter Palmer/Hunter Jewell Tullahoma HS 50 79 82 50 0 100 57 318 18

Adair Brockus/Patrick Singer Pope John Paul 2 HS 87 78 94 58 50 50 50 317 19

Nick Moon/Parker Mitchell Lincoln County HS 84 70 0 0 77 78 77 316 20

Caleb Bridges/Watson Palmer Mt Juliet HS 0 91 66 50 75 50 82 314 21

Cameron Bankston/Spencer Minter Whitwell HS 92 0 50 50 80 71 70 313 22

Westin Moss/Nathan Powell Whitwell HS 100 0 79 50 83 0 50 312 23

Kolby Reed/Ryan Prince Mt Pleasant HS 66 0 51 83 71 92 60 312 23

Jack Gipson/Christopher Winters Whitwell HS 76 0 71 79 84 0 50 310 25

Parker Reed/Caleb Pierce Walker Valley HS 99 63 0 98 50 50 0 310 25

Hayden Fox/Owen Chamberland Mt Juliet HS 0 0 50 99 79 0 81 309 27

Austin Hogan/Cory Blackburn Tullahoma HS 50 70 50 50 99 88 50 307 28

Nathan Reynolds/Dylan Nutt Backwoods Bass'in 72 75 0 50 89 0 71 307 28

Hunter Haley/Garrett Fellers Coffee County Bass 73 50 67 0 50 67 90 297 30

Ryan Cothran/William Cothran Mt Pleasant HS 71 0 85 55 63 63 76 295 31

Joe White/Adam Petty Coffee County Bass 0 87 58 50 88 62 50 295 31

Russ Woodard/Preston Bond               Summit HS 0 98 95 50 0 50 0 293 33

Josh Price/Jeffrey Reeves Lincoln County HS 70 50 50 0 68 79 74 291 34

Ty Samples/Josh Willis Whitwell HS 50 0 78 89 0 0 73 290 35

Jacob Knobb/Kenneth Dykes Franklin County HS 85 0 97 0 50 57 50 289 36

Ethan Ashley/Quinton Steele Franklin County HS 50 50 98 56 58 68 63 287 37

Jacob Damron/Jase Damron Tullahoma HS 50 0 87 55 56 50 83 281 38

Branson Wells/Dawson Wells Coffee County Bass 0 85 65 50 50 81 50 281 38

Tyler Finley/Hayden Pugh Mt Pleasant HS 89 0 50 68 50 66 54 277 40

Garrett Dees/Summer Dees Grundy County 91 66 70 50 50 0 0 277 40

Baylor Lane/Daltom Powell Whitwell HS 50 0 50 50 73 0 96 269 42

Michael Evans/Colby McCrary Whitwell HS 50 0 69 96 53 0 50 268 43

Marcus Borne/Daniel Green Grundy County 63 64 50 0 0 58 78 263 44

Cole Palmertree/Nathan King Franklin County HS 65 50 88 50 50 51 58 262 45

Aulden Matheny/Noah Ray Tullahoma HS 77 0 0 50 82 50 50 259 46

Haydon Hammons/Jake Sorrells Lincoln County HS 50 0 72 0 87 50 0 259 46

Jacob Garms/Hogan Scott Coffee County Bass 50 0 56 50 0 85 68 259 46

Issac Turner/Cameron Rutledge Coffee County Bass 68 73 50 50 67 50 51 259 46

Shannah Frame/Jase Rice (*1) Coffee County Bass 0 0 61 50 0 75 65 251 50

Trip Costello/Peyton Cork Franklin HS 50 99 50 51 0 0 0 250 51

Hunter Bolton/Tristian Hyatt Mt Pleasant HS 50 0 50 65 50 83 0 248 52

Mason Land/Chasae Wiley Tullahoma HS 0 76 0 52 50 50 69 247 53

Carter Nutt/Adrain Goleniewski Backwoods Bass'in 61 50 0 50 66 0 66 243 54

Preston Ashley/Peyton Clark Lincoln County HS 50 0 50 0 76 50 64 240 55

Dakota Martin/Zachary Stewart Franklin County HS 62 0 50 0 50 65 52 229 56

Keegan Sanders/Mason Vann Franklin County HS 0 0 73 50 50 50 0 223 57

Cameron Troutman/Kirk Whiteside Hampshire HS 0 0 0 50 85 86 0 221 58

Austin Birdwell/Matthew Weaver Grundy County 50 0 57 50 62 0 0 219 59

Jacob Gravitt/Dylan Gulley Franklin County HS 50 50 50 50 69 50 50 219 59

Chellan Cantrell/Skylar Ramsey Whitwell HS 50 0 50 50 50 0 59 209 61

Mason Highfield/Gage Burt Tullahoma HS 50 0 50 0 57 50 0 207 62

Clint Meeks/Rachel Shrum Grundy County 50 0 50 0 54 50 0 204 63

Sam Pierce/Peyton Moore Tullahoma HS 50 0 50 50 0 50 0 200 64

AJ Busby/Macy Smith Mt Pleasant HS 50 0 0 50 50 50 0 200 64

Harrison Wims/JT Minor Gallatin HS 0 50 50 50 50 0 0 200 64

Weston Terry/Charlie Terry Boyd Buchanan 0 0 0 77 72 0 50 199 67

Connor Hicks/Robert Edwards Ravenwood HS 50 74 74 0 0 0 0 198 68

Robbie Thompson/Dillan Land Tullahoma HS 50 71 0 0 0 76 0 197 69

Drake Hemby/Alex Beard Ravenwood HS 67 80 50 0 0 0 0 197 69

Alyssa Taylor/Kolby Holcomb Walker Valley HS 50 0 0 73 70 0 0 193 71

Brandon Harper/Joseph Post Mt Juliet HS 0 84 50 50 0 0 0 184 72

Asa Robertson/Matthew Vandergif Warren County HS 0 0 99 0 81 0 0 180 73

Drey Long/Evan Bedford Lawrence County HS 0 0 81 0 0 99 0 180 73

Malachi Harper/Tyler Magar Mt Juliet HS 0 89 0 0 0 0 88 177 75

Jacob Cross/Stratos Lay Bradley Central HS 96 0 0 78 0 0 0 174 76

Parker Grefrath/Jacob Whitehurst Franklin HS 0 70 50 50 0 0 0 170 77

Bobby Mueller jr./Carter Bawcum          Summit HS 0 94 75 0 0 0 0 169 78

Aaron Riggs/James Riggs Mt Pleasant HS 0 0 0 0 50 56 56 162 79

Kalen Puckett/Gauge Romero Station Camp 0 0 80 81 0 0 0 161 80

Noah Harper/Garrison Goodwin Mt Juliet HS 0 77 0 84 0 0 0 161 80

Slade Moseley/Mason Richardson Lewis County HS 0 0 59 0 50 52 0 161 80

Nick Hamilton/Dylan Pittman Whitwell HS 95 0 0 0 0 0 62 157 83

Storm Cline/Tanner Scuggs Anderson County HS 82 0 0 71 0 0 0 153 84

Logan Dodd/Kade Pretzsch Summit HS 0 92 0 59 0 0 0 151 85

Bailey Silcox/Logan Willaims Gallatin HS 0 100 0 50 0 0 0 150 86

Emily Shelton/Jacque Crossland Coffee County Bass 50 50 50 0 0 0 0 150 86

Thomas Sanders/Caston Hensel Summit HS 0 0 0 90 50 0 0 140 88

Haley Fox/Douglas Nelson Bradley Central HS 83 0 0 50 0 0 0 133 89

Garrison Godwin (2)/Thomas Forkum Mt Juliet HS 0 0 0 0 78 50 0 128 90

Kane Dillon/Tyler Ray Lewis County HS 0 0 55 0 0 72 0 127 91

Warren Smith/John Pendergrast Central Magnet 0 0 76 50 0 0 0 126 92

Blaine Turner/Kenneth Whitehead Lewis County HS 0 0 0 0 59 61 0 120 93

Joe Irwin/Hayden Guthrie Summit HS 0 0 0 69 50 0 0 119 94

Thomas Mingle/Hunter Davis Siegel HS 0 0 0 0 0 69 50 119 94

Ethan Holcomb/Anthony Morgan Ravenwood HS 0 66 0 53 0 0 0 119 94

Luke Alexander/Casey Briley Gallatin HS 0 50 0 62 0 0 0 112 97

Dylan Johnson/Thomas Forkum Mt Juliet HS 0 50 0 61 0 0 0 111 98

Payton Finley/Joelton Nutt Mt Pleasant HS 0 0 0 50 0 60 0 110 99

Ty Cobb/Kade Rochelle Lawrence County HS 0 0 0 60 0 50 0 110 99

Cooper Bell (2)/Laim Kelly (2) Hampshire HS 0 0 0 0 55 55 0 110 99




SRM Concrete Points Race

SRM Concrete Points Race

Points Continued

Team School T1 T2 T3 T4 T5 T6 T7 Points Place


Conner Hicks/Drake Hamby Ravenwood HS 0 0 0 50 0 0 53 103 102

Ethan Burks/Adam Mendez Lincoln County HS 0 0 53 0 50 0 0 103 102

Lane Lassiter/Johnaton Walls Warren County HS 0 0 50 50 0 0 0 100 104

Robert Edwards/Alex Beard Ravenwood HS 0 0 0 50 50 0 0 100 104

Bryson McFall/Kadyen Roysden Lawrence County HS 0 0 50 50 0 0 0 100 104

Chase Boone/Cole Duke Lawrence County HS 0 0 0 50 0 50 0 100 104

Austin Clanton/Jerren Gieske Lawrence County HS 0 0 0 50 0 50 0 100 104

Hunter Jones/Dylan Dikeman Hampshire HS 0 0 50 0 50 0 0 100 104

Chase Runions/Blair Carrol Hampshire HS 0 0 0 50 0 50 0 100 104

Noah Fitzgerald Kelsie Vaugh Hampshire HS 0 0 0 50 0 50 0 100 104

Corban Kemp/Hunter Tucker Gallatin HS 0 50 0 50 0 0 0 100 104

Daniel Sherman/Abram House Franklin HS 0 50 0 50 0 0 0 100 104

Peyton Swafford / Korbin Way Sequatchie County HS 97 0 0 0 0 0 0 97 114

Zane O'Domirok/Thomas Brown Lenior City 0 0 0 97 0 0 0 97 114

Ceygan Thomas/Cameron Bates (*1) Coffee County Bass 0 0 96 0 0 0 0 96 116

Jacob Davidson/Isiah Dodson Mt Juliet HS 0 0 0 0 0 0 95 95 117

Tyler Wilson/Brady Barham Benton County HS 0 0 0 0 0 94 0 94 118

Blake Delong/Asa Robertson Warren County HS 0 0 0 93 0 0 0 93 119

Ian Neff/Eli Varner Anderson County HS 0 0 0 91 0 0 0 91 120

Jake Beihoffer/Bailey Faires Soddy Daisy 0 0 0 88 0 0 0 88 121

Zane Stewart/Jackson Still Station Camp 0 0 0 86 0 0 0 86 122

Cade (seth) Brown and Austin Strong Mt Juliet HS 0 0 0 0 0 0 85 85 123

Dale Scarbough/Brent Key Lenior City 0 0 0 85 0 0 0 85 123

Austin Lewis/Pryce Whitefield Gallatin HS 0 83 0 0 0 0 0 83 125

Shannah Frame/Ceygan Thomas (*1) Coffee County Bass 80 0 0 0 0 0 0 80 126

Byrcen Cartright/Issac Wagner Bradley Central HS 78 0 0 0 0 0 0 78 127

Ethan Ramsey/Jac Carr Dickson County HS 0 0 0 0 0 77 0 77 128

Christen Wright/Blake Pemberton Clinton HS 0 0 0 76 0 0 0 76 129

Triton Lay/Trevor Casen Bradley Central HS 75 0 0 0 0 0 0 75 130

Jacob Woods/Cole Rankin Lenior City 0 0 0 74 0 0 0 74 131

Will Daniels/Kabe Suratt Lawrence County HS 0 0 0 0 74 0 0 74 131

Cody Beal/Cameron Stephens Mt Juliet HS 0 73 0 0 0 0 0 73 133

Jon David Bedford/Waleter Brown Lawrence County HS 0 0 0 0 0 73 0 73 133

Drue Costner/Lake Clark TN Reel Stars 0 0 0 70 0 0 0 70 135

Keaton Lawson/Grant Lawson Station Camp 0 0 0 67 0 0 0 67 136

Lance Frazer/Corbett Sands Walker Valley HS 64 0 0 0 0 0 0 64 137

Brandon Bartly/Blake Lewis Summit HS 0 0 0 64 0 0 0 64 137

Tanner Ham/Damon Toombs Columbia Academy 0 0 0 63 0 0 0 63 139

Brady Bailey/Jackson Aaron Summertown HS 0 0 62 0 0 0 0 62 140

Austin Wadzinski/Nathan Welch Franklin HS 0 0 0 0 0 0 61 61 141

Will Keaton/Parker Riggs Summertown HS 0 0 0 0 0 59 0 59 142

Christopher Keeble/Dalton Bailey Lenior City 0 0 0 57 0 0 0 57 143

Noah Harper/Dylan Johnson Mt Juliet HS 0 0 0 0 0 0 55 55 144

Rudy Worley/John David Nowlin Savannah HS 0 0 0 0 0 54 0 54 145

William Jones/Evan Lowry Dickson County HS 0 0 0 0 0 53 0 53 146

Gage Mash/Owen Harrington Gallatin HS 0 0 0 52 0 0 52 147

Dylan Jones/Dylan Fowler Dickson County HS 0 0 0 0 0 51 0 51 148

Zachery Barnes/Kaitlyn Barnes Warren County HS 50 0 0 0 0 0 0 50 149

Jacob Frizzell/Trace Pack Warren County HS 50 0 0 0 0 0 0 50 149

Jaymeson Hale/Easton Snider Warren County HS 0 0 0 50 0 0 0 50 149

Will Parter/Aiden Grissom Warren County HS 0 0 0 50 0 0 0 50 149

Dawson Mason/Alex Gibson Walker Valley HS 0 0 0 50 0 0 0 50 149

Robert Dishman/Brayden Shockley Van Buren Co HS 0 0 50 0 0 0 0 50 149

Carter Walker/Brady Lefever Upperman 0 0 0 50 0 0 0 50 149

Garret Sims/Cameron Hood Summit HS 0 0 0 50 0 0 0 50 149

Davis Jackson/Will Bennett Summit HS 0 0 0 50 0 0 0 50 149

Matthew Gamble/Dawson Chapman Summertown HS 0 0 50 0 0 0 0 50 149

Bailey Beasley/Matthew McNaughton Station Camp 0 0 0 50 0 0 0 50 149

Alec Lancaster/Reese Atwood Station Camp 0 0 0 50 0 0 0 50 149

Jaylen Andrews/Alex Harrison Spring Hill HS 50 0 0 0 0 0 0 50 149

Tyan Massengale/Brandon Bates Soddy Daisy 0 0 0 50 0 0 0 50 149

Seth Moser/Reese Clemons Sequlyah HS 50 0 0 0 0 0 0 50 149

Dylan Johnson / Noah Widick Sequatchie County HS 50 0 0 0 0 0 0 50 149

Blake Shrader / Brady Turner Sequatchie County HS 50 0 0 0 0 0 0 50 149

Colby Smith/Dylan Porter Riverdale High School 0 0 50 0 0 0 0 50 149

Chase Foshee/Collyn Foshee Mt Pleasant HS 50 0 0 0 0 0 0 50 149

Cialtlyn Clark/Cayley Chapman Mt Pleasant HS 0 0 0 0 0 50 0 50 149

Dakota Watson/Dylan Hamilton Livingston Academy 0 0 0 50 0 0 0 50 149

Bailey Talent/Bailey Pennycuff Livingston Academy 0 0 0 50 0 0 0 50 149

Elijah Gibbons/Bryson Carwell Livingston Academy 0 0 0 50 0 0 0 50 149

Jonathan LaPlante/Rudy Cooper Lincoln County HS 0 0 50 0 0 0 0 50 149

Clint Grady/Jordan Moon Lewis County HS 0 0 50 0 0 0 0 50 149

Kaylee Townsend/Gracen Helton Lenior City 0 0 0 50 0 0 0 50 149

Dylan Lumpkins/Isaac Lopp Lawrence County HS 0 0 0 0 0 50 0 50 149

Hunter Jones/Cooper Bell Hampshire HS 0 0 0 50 0 0 0 50 149

Liam Kelly/Kade Mellons Hampshire HS 0 0 0 50 0 0 0 50 149

Cade Ingle/Dawson Sweeton Franklin County HS 0 0 50 0 0 0 0 50 149

Harrison Terry/Luke Clifton Dickson County HS 0 0 0 0 0 50 0 50 149

Laken Choate/Rebecca Webb Dickson County HS 0 0 0 0 0 50 0 50 149

Grant Escue/JD Bryant Dickson County HS 0 0 0 0 0 50 0 50 149

Zachary Bowen/Alex Cunningham Dickson County HS 0 0 0 0 0 50 0 50 149

Haylee Pensyl/Conner Stewart Dickson County HS 0 0 0 0 0 50 0 50 149

Conner Dickson/Drake Lewis Dickson County HS 0 0 0 0 0 50 0 50 149

Nick Cox/Mason Chaote Dickson County HS 0 0 0 0 0 50 0 50 149

Chase Duncan/Zane Hargrove Columbia Academy 0 0 50 0 0 0 0 50 149

Chase Duncan/Clay Quillin Columbia Academy 0 0 0 50 0 0 0 50 149

Cody Smith/Clay Quillin Columbia Academy 0 0 0 50 0 0 0 50 149

Jake Neetles/Alton Howard Coffee County Bass 50 0 0 0 0 0 0 50 149

Corbin Fowler/Derrick Green Coahulla Creek (GA) 50 0 0 0 0 0 0 50 149

Noah Goodman/Connor Graham Bradley Central HS 0 0 0 50 0 0 0 50 149

Ricky Story/Hunter Peterman Benton County HS 0 0 0 0 0 50 0 50 149

 Coale Gamble/Nathan Gamble South Pittsburg HS 0 0 0 0 0 0 0 0 193

Tyler Glascock/Bailey Silcox Gallatin HS 0 0 0 0 0 0 0 0 193

Austin Burgett/Collin Greene Gallatin HS 0 0 0 0 0 0 0 193

Trip Costello/Gavin Pulliam Franklin HS 0 0 0 0 0 0 0 0 193


image22

Tims Ford 17 March 2018

Team School No. Fish Big Fish Total Weight Place

Garrett Davis/Isiah Owens Coffee County Bass 5 3.87 15.5 1

Stuart Roggli/Abbigail Roggli Grundy County 5 14.84 2

Ezra Smith/Devin Howard Walker Valley HS 5 4.19 14.23 3

Lucas Scott/Bailey Miller Tullahoma HS 5 3.36 13.2 4

Baylor Lane/Daltom Powell Whitwell HS 5 13.04 5

Jacob Davidson/Isiah Dodson Mt Juliet HS 5 12.87 6

Mason Huddleston/Brady Duncan Mt Juliet HS 5 12.29 7

Eli Stevenson/Peyton Price Grundy County 5 12.12 8

Evan Redic/Kyson Brown Mt Juliet HS 5 10.99 9

Riley Henderson/Bryce Bland Franklin County HS 5 10.47 10

Hunter Haley/Garrett Fellers Coffee County Bass 5 3.33 9.95 11

Colby Thurmond/Braeden Thurmond Coffee County Bass 4 9.85 12

Malachi Harper/Tyler Magar Mt Juliet HS 5 2.75 9.81 13

Kole Palmer/Caleb Maybrey Franklin County HS 3 4.34 9.66 14

Grant Dees/Ben Freeman Grundy County 4 8.69 15

Cade (seth) Brown and Austin Strong Mt Juliet HS 4 8.65 16

Nolan Paladino/Karston Doud Lincoln County HS 4 8.35 17

Jacob Damron/Jase Damron Tullahoma HS 3 7.26 18

Caleb Bridges/Watson Palmer Mt Juliet HS 3 7.08 19

Hayden Fox/Owen Chamberland Mt Juliet HS 3 6.85 20

Matthew Marcel/Adam Watts Tullahoma HS 3 3.24 6.79 21

Hunter Sanders/Blake Mangrum Coffee County Bass 2 5.75 22

Marcus Borne/Daniel Green Grundy County 2 3.11 5.6 23

Nick Moon/Parker Mitchell Lincoln County HS 2 5.25 24

Ryan Cothran/William Cothran Mt Pleasant HS 2 5.17 25

Wesley Jacks/Tyler Hommerding Lincoln County HS 3 5.15 26

Josh Price/Jeffrey Reeves Lincoln County HS 2 5.04 27

Ty Samples/Josh Willis Whitwell HS 2 4.98 28

Case Anderson/Grant Hodosi Grundy County 3 4.7 29

Nathan Reynolds/Dylan Nutt Backwoods Bass'in 2 4.35 30

Cameron Bankston/Spencer Minter Whitwell HS 2 3.85 31

Mason Land/Chasae Wiley Tullahoma HS 1 3.6 3.6 32

Jacob Garms/Hogan Scott Coffee County Bass 2 3.44 33

Dawson Gnewikow/Andrew Molina Mt Juliet HS 1 3.22 3.22 34

Carter Nutt/Adrain Goleniewski Backwoods Bass'in 2 3.12 35

Shannah Frame/Jase Rice (*1) Coffee County Bass 2 2.81 36

Preston Ashley/Peyton Clark Lincoln County HS 1 2.71 2.71 37

Ethan Ashley/Quinton Steele Franklin County HS 1 2.71 37

Nick Hamilton/Dylan Pittman Whitwell HS 1 2.6 39

Austin Wadzinski/Nathan Welch Franklin HS 1 2.6 39

Kolby Reed/Ryan Prince Mt Pleasant HS 1 2.59 41

Chellan Cantrell/Skylar Ramsey Whitwell HS 1 2.36 42

Cole Palmertree/Nathan King Franklin County HS 1 2.25 43

Hunter Palmer/Hunter Jewell Tullahoma HS 1 2.24 44

Aaron Riggs/James Riggs Mt Pleasant HS 1 2.2 45

Noah Harper/Dylan Johnson Mt Juliet HS 1 2.01 46

Tyler Finley/Hayden Pugh Mt Pleasant HS 1 1.97 47

Conner Hicks/Drake Hamby Ravenwood HS 1 1.92 1.92 48

Dakota Martin/Zachary Stewart Franklin County HS 1 1.82 49

Issac Turner/Cameron Rutledge Coffee County Bass 1 0.83 50

Joe White/Adam Petty Coffee County Bass 0 0 51

Austin Hogan/Cory Blackburn Tullahoma HS 0 0 51

Weston Terry/Charlie Terry Boyd Buchanan 0 0 51

Jacob Gravitt/Dylan Gulley Franklin County HS 0 51

Jack Gipson/Christopher Winters Whitwell HS 0 0 51

Thomas Mingle/Hunter Davis Siegel HS 0 0 51

Aulden Matheny/Noah Ray Tullahoma HS 0 0 51

Michael Evans/Colby McCrary Whitwell HS 0 0 51

Westin Moss/Nathan Powell Whitwell HS 0 0 51

Jacob Knobb/Kenneth Dykes Franklin County HS 0 0 51

Adair Brockus/Patrick Singer Pope John Paul 2 HS 0 0 51

Branson Wells/Dawson Wells Coffee County Bass 0 0 51

Keegan Sanders/Mason Vann Franklin County HS 0 51

Clint Meeks/Rachel Shrum Grundy County 0 51

Ethan Burks/Adam Mendez Lincoln County HS 0 51

 Coale Gamble/Nathan Gamble South Pittsburg HS 0 51


image23

Normandy Lake 10 March 2018

Team School No. Fish Big Fish Total Weight Place

Hunter Palmer/Hunter Jewell Tullahoma HS 5 11.61 1

Drey Long/Evan Bedford Lawrence County HS 5 11.28 2

Riley Henderson/Bryce Bland Franklin County HS 4 4.88 11.26 3

Garrett Davis/Isiah Owens Coffee County Bass 5 10.68 4

Nolan Paladino/Karston Doud Lincoln County HS 5 10.67 5

Stuart Roggli/Abbigail Roggli Grundy County 4 10.55 6

Tyler Wilson/Brady Barham Benton County HS 5 10.47 7

Colby Thurmond/Braeden Thurmond Coffee County Bass 5 10.44 8

Kolby Reed/Ryan Prince Mt Pleasant HS 5 10.33 9

Ezra Smith/Devin Howard Walker Valley HS 3 9.29 10

Evan Redic/Kyson Brown Mt Juliet HS 3 8.96 11

Wesley Jacks/Tyler Hommerding Lincoln County HS 4 8.75 12

Austin Hogan/Cory Blackburn Tullahoma HS 4 8.45 13

Hunter Sanders/Blake Mangrum Coffee County Bass 4 8.31 14

Cameron Troutman/Kirk Whiteside Hampshire HS 3 7.48 15

Jacob Garms/Hogan Scott Coffee County Bass 5 7.32 16

Case Anderson/Grant Hodosi Grundy County 4 6.81 17

Hunter Bolton/Tristian Hyatt Mt Pleasant HS 5 6.77 18

Matthew Marcel/Adam Watts Tullahoma HS 2 4.31 6.74 19

Branson Wells/Dawson Wells Coffee County Bass 4 6.44 20

Mason Huddleston/Brady Duncan Mt Juliet HS 2 5.79 21

Josh Price/Jeffrey Reeves Lincoln County HS 2 5.44 22

Nick Moon/Parker Mitchell Lincoln County HS 2 5.35 23

Ethan Ramsey/Jac Carr Dickson County HS 2 4.79 24

Robbie Thompson/Dillan Land Tullahoma HS 2 4.72 25

Shannah Frame/Jase Rice (*1) Coffee County Bass 2 4.65 26

Kole Palmer/Caleb Maybrey Franklin County HS 3 4.61 27

Jon David Bedford/Waleter Brown Lawrence County HS 2 4.51 28

Kane Dillon/Tyler Ray Lewis County HS 2 3.13 4.26 29

Cameron Bankston/Spencer Minter Whitwell HS 3 3.92 30

Lucas Scott/Bailey Miller Tullahoma HS 3 3.86 31

Thomas Mingle/Hunter Davis Siegel HS 1 3.18 32

Ethan Ashley/Quinton Steele Franklin County HS 2 3.08 33

Hunter Haley/Garrett Fellers Coffee County Bass 1 2.72 34

Tyler Finley/Hayden Pugh Mt Pleasant HS 1 2.64 35

Dakota Martin/Zachary Stewart Franklin County HS 1 2.52 36

Eli Stevenson/Peyton Price Grundy County 1 2.35 37

Ryan Cothran/William Cothran Mt Pleasant HS 1 2.25 38

Joe White/Adam Petty Coffee County Bass 1 2.21 39

Blaine Turner/Kenneth Whitehead Lewis County HS 1 2.2 40

Payton Finley/Joelton Nutt Mt Pleasant HS 1 2.15 41

Will Keaton/Parker Riggs Summertown HS 1 2.08 42

Marcus Borne/Daniel Green Grundy County 1 1.91 43

Jacob Knobb/Kenneth Dykes Franklin County HS 1 1.83 44

Aaron Riggs/James Riggs Mt Pleasant HS 1 1.79 45

Cooper Bell (2)/Laim Kelly (2) Hampshire HS 1 1.7 46

Rudy Worley/John David Nowlin Savannah HS 1 1.67 47

William Jones/Evan Lowry Dickson County HS 1 1.43 48

Slade Moseley/Mason Richardson Lewis County HS 1 1.18 49

Dylan Jones/Dylan Fowler Dickson County HS 1 1.1 50

Cole Palmertree/Nathan King Franklin County HS 1 1.1 50

Laken Choate/Rebecca Webb Dickson County HS 1 0.94 52

Jacob Damron/Jase Damron Tullahoma HS 1 0.88 53

Ricky Story/Hunter Peterman Benton County HS 0 0 54

Issac Turner/Cameron Rutledge Coffee County Bass 0 0 54

Conner Dickson/Drake Lewis Dickson County HS 0 0 54

Nick Cox/Mason Chaote Dickson County HS 0 0 54

Haylee Pensyl/Conner Stewart Dickson County HS 0 0 54

Zachary Bowen/Alex Cunningham Dickson County HS 0 0 54

Harrison Terry/Luke Clifton Dickson County HS 0 0 54

Grant Escue/JD Bryant Dickson County HS 0 0 54

Keegan Sanders/Mason Vann Franklin County HS 0 0 54

Jacob Gravitt/Dylan Gulley Franklin County HS 0 0 54

Clint Meeks/Rachel Shrum Grundy County 0 0 54

Chase Runions/Blair Carrol Hampshire HS 0 0 54

Noah Fitzgerald Kelsie Vaugh Hampshire HS 0 0 54

Ty Cobb/Kade Rochelle Lawrence County HS 0 0 54

Austin Clanton/Jerren Gieske Lawrence County HS 0 0 54

Dylan Lumpkins/Isaac Lopp Lawrence County HS 0 0 54

Chase Boone/Cole Duke Lawrence County HS 0 0 54

Preston Ashley/Peyton Clark Lincoln County HS 0 0 54

Haydon Hammons/Jake Sorrells Lincoln County HS 0 0 54

Garrison Godwin (2)/Thomas Forkum Mt Juliet HS 0 0 54

Caleb Bridges/Watson Palmer Mt Juliet HS 0 0 54

Cialtlyn Clark/Cayley Chapman Mt Pleasant HS 0 0 54

AJ Busby/Macy Smith Mt Pleasant HS 0 0 54

Adair Brockus/Patrick Singer Pope John Paul 2 HS 0 0 54

Russ Woodard/Preston Bond               Summit HS 0 0 54

Sam Pierce/Peyton Moore Tullahoma HS 0 0 54

Mason Land/Chasae Wiley Tullahoma HS 0 0 54

Aulden Matheny/Noah Ray Tullahoma HS 0 0 54

Mason Highfield/Gage Burt Tullahoma HS 0 0 54

Parker Reed/Caleb Pierce Walker Valley HS 0 0 54


image24

Tims Ford Lake 17 Feb 2018

Team School No. Fish Big Fish Total Weight Place

Dawson Gnewikow/Andrew Molina Mt Juliet HS 5 3.58 14.97 1

Austin Hogan/Cory Blackburn Tullahoma HS 5 3.01 13.52 2

Evan Redic/Kyson Brown Mt Juliet HS 5 4.44 12.76 3

Kole Palmer/Caleb Maybrey Franklin County HS 5 10.7 4

Grant Dees/Ben Freeman Grundy County 4 10.58 5

Case Anderson/Grant Hodosi Grundy County 5 10.56 6

Stuart Roggli/Abbigail Roggli Grundy County 5 10.47 7

Eli Stevenson/Peyton Price Grundy County 5 3.42 10.25 8

Wesley Jacks/Tyler Hommerding Lincoln County HS 4 3.29 9.83 9

Matthew Marcel/Adam Watts Tullahoma HS 5 2.48 9.7 10

Lucas Scott/Bailey Miller Tullahoma HS 5 9.45 11

Nathan Reynolds/Dylan Nutt Backwoods Bass'in 4 9.06 12

Joe White/Adam Petty Coffee County Bass 5 3.2 8.85 13

Haydon Hammons/Jake Sorrells Lincoln County HS 4 8.62 14

Mason Huddleston/Brady Duncan Mt Juliet HS 4 7.65 15

Cameron Troutman/Kirk Whiteside Hampshire HS 4 7.56 16

Jack Gipson/Christopher Winters Whitwell HS 3 2.51 7.22 17

Westin Moss/Nathan Powell Whitwell HS 3 6.89 18

Aulden Matheny/Noah Ray Tullahoma HS 3 6.77 19

Asa Robertson/Matthew Vandergif Warren County HS 3 5.53 20

Cameron Bankston/Spencer Minter Whitwell HS 3 5.47 21

Hayden Fox/Owen Chamberland Mt Juliet HS 3 5.35 22

Garrison Godwin (2)/Thomas Forkum Mt Juliet HS 3 5.32 23

Nick Moon/Parker Mitchell Lincoln County HS 2 5.19 24

Preston Ashley/Peyton Clark Lincoln County HS 2 5.02 25

Caleb Bridges/Watson Palmer Mt Juliet HS 3 4.79 26

Will Daniels/Kabe Suratt Lawrence County HS 2 4.74 27

Baylor Lane/Daltom Powell Whitwell HS 2 4.48 28

Weston Terry/Charlie Terry Boyd Buchanan 2 4.43 29

Kolby Reed/Ryan Prince Mt Pleasant HS 2 4.21 30

Alyssa Taylor/Kolby Holcomb Walker Valley HS 4 4 31

Jacob Gravitt/Dylan Gulley Franklin County HS 2 3.83 32

Josh Price/Jeffrey Reeves Lincoln County HS 2 3.8 33

Issac Turner/Cameron Rutledge Coffee County Bass 2 3.7 34

Carter Nutt/Adrain Goleniewski Backwoods Bass'in 2 3.64 35

Riley Henderson/Bryce Bland Franklin County HS 2 3.4 36

Ezra Smith/Devin Howard Walker Valley HS 2 3.24 37

Ryan Cothran/William Cothran Mt Pleasant HS 1 2.76 38

Austin Birdwell/Matthew Weaver Grundy County 1 2.65 39

Garrett Davis/Isiah Owens Coffee County Bass 2 2.4 40

Nolan Paladino/Karston Doud Lincoln County HS 1 2 41

Blaine Turner/Kenneth Whitehead Lewis County HS 1 1.98 42

Ethan Ashley/Quinton Steele Franklin County HS 1 1.84 43

Mason Highfield/Gage Burt Tullahoma HS 1 1.81 44

Jacob Damron/Jase Damron Tullahoma HS 1 1.71 45

Cooper Bell (2)/Laim Kelly (2) Hampshire HS 1 1.65 46

Clint Meeks/Rachel Shrum Grundy County 1 1.63 47

Michael Evans/Colby McCrary Whitwell HS 1 1.6 48

Gage Mash/Owen Harrington Gallatin HS 1 1.14 49

Chellan Cantrell/Skylar Ramsey Whitwell HS 0 0 50

Parker Reed/Caleb Pierce Walker Valley HS 0 0 50

Mason Land/Chasae Wiley Tullahoma HS 0 0 50

Thomas Sanders/Caston Hensel Summit HS 0 0 50

Joe Irwin/Hayden Guthrie Summit HS 0 0 50

Robert Edwards/Alex Beard Ravenwood HS 0 0 50

Adair Brockus/Patrick Singer Pope John Paul 2 HS 0 0 50

AJ Busby/Macy Smith Mt Pleasant HS 0 0 50

Hunter Bolton/Tristian Hyatt Mt Pleasant HS 0 0 50

Tyler Finley/Hayden Pugh Mt Pleasant HS 0 0 50

Aaron Riggs/James Riggs Mt Pleasant HS 0 0 50

Ethan Burks/Adam Mendez Lincoln County HS 0 0 50

Slade Moseley/Mason Richardson Lewis County HS 0 0 50

Hunter Jones/Dylan Dikeman Hampshire HS 0 0 50

Garrett Dees/Summer Dees Grundy County 0 0 50

Harrison Wims/JT Minor Gallatin HS 0 0 50

Cole Palmertree/Nathan King Franklin County HS 0 0 50

Dakota Martin/Zachary Stewart Franklin County HS 0 0 50

Jacob Knobb/Kenneth Dykes Franklin County HS 0 0 50

Keegan Sanders/Mason Vann Franklin County HS 0 0 50

Hunter Haley/Garrett Fellers Coffee County Bass 0 0 50

Hunter Sanders/Blake Mangrum Coffee County Bass 0 0 50

Branson Wells/Dawson Wells Coffee County Bass 0 0 50


image25

Percy Priest Lake 11 Nov 2017

Additional Information

Team School No. Fish Big Fish Total Weight Place

Lucas Scott/Bailey Miller Tullahoma HS 5 3.61 13.92 1

Hayden Fox/Owen Chamberland Mt Juliet HS 5 11.61 2

Parker Reed/Caleb Pierce Walker Valley HS 4 4.24 11.26 3

Zane O'Domirok/Thomas Brown Lenior City 4 4.03 9.31 4

Michael Evans/Colby McCrary Whitwell HS 4 9.12 5

Dawson Gnewikow/Andrew Molina Mt Juliet HS 5 8.43 6

Stuart Roggli/Abbigail Roggli Grundy County 4 8.22 7

Blake Delong/Asa Robertson Warren County HS 3 7.46 8

Mason Huddleston/Brady Duncan Mt Juliet HS 4 7.06 9

Ian Neff/Eli Varner Anderson County HS 4 7.03 10

Thomas Sanders/Caston Hensel Summit HS 3 6.33 11

Ty Samples/Josh Willis Whitwell HS 3 6.27 12

Jake Beihoffer/Bailey Faires Soddy Daisy 4 6.11 13

Riley Henderson/Bryce Bland Franklin County HS 2 4.28 5.88 14

Zane Stewart/Jackson Still Station Camp 2 5.46 15

Dale Scarbough/Brent Key Lenior City 3 5.41 16

Noah Harper/Garrison Goodwin Mt Juliet HS 3 5.37 17

Kolby Reed/Ryan Prince Mt Pleasant HS 3 5.33 18

Kole Palmer/Caleb Maybrey Franklin County HS 3 5.2 19

Grant Dees/Ben Freeman Grundy County 3 5.19 20

Kalen Puckett/Gauge Romero Station Camp 3 5.19 20

Jack Gipson/Christopher Winters Whitwell HS 3 5.09 22

Jacob Cross/Stratos Lay Bradley Central HS 3 4.89 23

Weston Terry/Charlie Terry Boyd Buchanan 3 4.79 24

Christen Wright/Blake Pemberton Clinton HS 2 4.78 25

Jacob Woods/Cole Rankin Lenior City 2 4.74 26

Alyssa Taylor/Kolby Holcomb Walker Valley HS 3 4.68 27

Ezra Smith/Devin Howard Walker Valley HS 3 4.51 28

Storm Cline/Tanner Scuggs Anderson County HS 1 4.23 4.23 29

Drue Costner/Lake Clark TN Reel Stars 2 4.13 30

Joe Irwin/Hayden Guthrie Summit HS 1 4.05 4.05 31

Tyler Finley/Hayden Pugh Mt Pleasant HS 2 3.85 32

Keaton Lawson/Grant Lawson Station Camp 2 3.76 33

Colby Thurmond/Braeden Thurmond Coffee County Bass 2 3.51 34

Hunter Bolton/Tristian Hyatt Mt Pleasant HS 2 3.4 35

Brandon Bartly/Blake Lewis Summit HS 2 3.12 36

Tanner Ham/Damon Toombs Columbia Academy 1 2.71 37

Luke Alexander/Casey Briley Gallatin HS 2 2.6 38

Dylan Johnson/Thomas Forkum Mt Juliet HS 2 2.4 39

Ty Cobb/Kade Rochelle Lawrence County HS 1 2.38 40

Logan Dodd/Kade Pretzsch Summit HS 1 2.35 41

Adair Brockus/Patrick Singer Pope John Paul 2 HS 1 2.03 42

Christopher Keeble/Dalton Bailey Lenior City 1 2.02 43

Ethan Ashley/Quinton Steele Franklin County HS 1 1.97 44

Ryan Cothran/William Cothran Mt Pleasant HS 1 1.87 45

Jacob Damron/Jase Damron Tullahoma HS 1 1.87 45

Ethan Holcomb/Anthony Morgan Ravenwood HS 1 1.75 47

Mason Land/Chasae Wiley Tullahoma HS 1 1.71 48

Trip Costello/Peyton Cork Franklin HS 1 1.69 49

Chellan Cantrell/Skylar Ramsey Whitwell HS 1 1.66 50

Kaylee Townsend/Gracen Helton Lenior City 1 1.56 51

Caleb Bridges/Watson Palmer Mt Juliet HS 1 1.54 52

Joe White/Adam Petty Coffee County Bass 1 1.52 53

Case Anderson/Grant Hodosi Grundy County 1 1.48 54

Conner Hicks/Drake Hamby Ravenwood HS 1 1.42 55

Chase Duncan/Clay Quillin Columbia Academy 1 1.4 56

Aulden Matheny/Noah Ray Tullahoma HS 1 1.38 57

Will Parter/Aiden Grissom Warren County HS 1 1.38 57

Bryson McFall/Kadyen Roysden Lawrence County HS 1 1.35 59

Austin Birdwell/Matthew Weaver Grundy County 1 1.34 60

Hunter Jones/Cooper Bell Hampshire HS 1 1.33 61

Austin Clanton/Jerren Gieske Lawrence County HS 1 1.32 62

Garrett Davis/Isiah Owens Coffee County Bass 1 1.28 63

Evan Redic/Kyson Brown Mt Juliet HS 1 1.2 64

Nathan Reynolds/Dylan Nutt Backwoods Bass'in 0 0 65

Carter Nutt/Adrain Goleniewski Backwoods Bass'in 0 0 65

Haley Fox/Douglas Nelson Bradley Central HS 0 0 65

Noah Goodman/Connor Graham Bradley Central HS 0 0 65

Warren Smith/John Pendergrast Central Magnet 0 0 65

Hunter Sanders/Blake Mangrum Coffee County Bass 0 0 65

Shannah Frame/Jase Rice (*1) Coffee County Bass 0 0 65

Issac Turner/Cameron Rutledge Coffee County Bass 0 0 65

Jacob Garms/Hogan Scott Coffee County Bass 0 0 65

Branson Wells/Dawson Wells Coffee County Bass 0 0 65

Cody Smith/Clay Quillin Columbia Academy 0 0 65

Keegan Sanders/Mason Vann Franklin County HS 0 0 65

Cole Palmertree/Nathan King Franklin County HS 0 0 65

Jacob Gravitt/Dylan Gulley Franklin County HS 0 0 65

Parker Grefrath/Jacob Whitehurst Franklin HS 0 0 65

Daniel Sherman/Abram House Franklin HS 0 0 65

Corban Kemp/Hunter Tucker Gallatin HS 0 0 65

Harrison Wims/JT Minor Gallatin HS 0 0 65

Bailey Silcox/Logan Willaims Gallatin HS 0 0 65

Garrett Dees/Summer Dees Grundy County 0 0 65

Eli Stevenson/Peyton Price Grundy County 0 0 65

Noah Fitzgerald Kelsie Vaugh Hampshire HS 0 0 65

Cameron Troutman/Kirk Whiteside Hampshire HS 0 0 65

Chase Runions/Blair Carrol Hampshire HS 0 0 65

Liam Kelly/Kade Mellons Hampshire HS 0 0 65

Chase Boone/Cole Duke Lawrence County HS 0 0 65

Nolan Paladino/Karston Doud Lincoln County HS 0 0 65

Dakota Watson/Dylan Hamilton Livingston Academy 0 0 65

Bailey Talent/Bailey Pennycuff Livingston Academy 0 0 65

Elijah Gibbons/Bryson Carwell Livingston Academy 0 0 65

Brandon Harper/Joseph Post Mt Juliet HS 0 0 65

AJ Busby/Macy Smith Mt Pleasant HS 0 0 65

Payton Finley/Joelton Nutt Mt Pleasant HS 0 0 65

Robert Edwards/Alex Beard Ravenwood HS 0 0 65

Tyan Massengale/Brandon Bates Soddy Daisy 0 0 65

Bailey Beasley/Matthew McNaughton Station Camp 0 0 65

Alec Lancaster/Reese Atwood Station Camp 0 0 65

Garret Sims/Cameron Hood Summit HS 0 0 65

Davis Jackson/Will Bennett Summit HS 0 0 65

Russ Woodard/Preston Bond               Summit HS 0 0 65

Sam Pierce/Peyton Moore Tullahoma HS 0 0 65

Hunter Palmer/Hunter Jewell Tullahoma HS 0 0 65

Austin Hogan/Cory Blackburn Tullahoma HS 0 0 65

Carter Walker/Brady Lefever Upperman 0 0 65

Dawson Mason/Alex Gibson Walker Valley HS 0 0 65

Lane Lassiter/Johnaton Walls Warren County HS 0 0 65

Jaymeson Hale/Easton Snider Warren County HS 0 0 65

Westin Moss/Nathan Powell Whitwell HS 0 0 65

Cameron Bankston/Spencer Minter Whitwell HS 0 0 65

Baylor Lane/Daltom Powell Whitwell HS 0 0 65


image26

Tims Ford Lake 28 Oct 2017

Team School No. Fish Big Fish Total Weight Place

Matthew Marcel/Adam Watts Tullahoma HS 5 12 1

Asa Robertson/Matthew Vandergif Warren County HS 4 9.29 2

Ethan Ashley/Quinton Steele Franklin County HS 4 7.47 3

Jacob Knobb/Kenneth Dykes Franklin County HS 4 2.93 7.38 4

Ceygan Thomas/Cameron Bates (*1) Coffee County Bass 5 2.59 6.84 5

Russ Woodard/Preston Bond               Summit HS 3 6.57 6

Adair Brockus/Patrick Singer Pope John Paul 2 HS 4 6.21 7

Riley Henderson/Bryce Bland Franklin County HS 3 5.67 8

Case Anderson/Grant Hodosi Grundy County 3 5.67 8

Garrett Davis/Isiah Owens Coffee County Bass 2 4.22 4.97 10

Dawson Gnewikow/Andrew Molina Mt Juliet HS 2 3.86 4.7 11

Hunter Sanders/Blake Mangrum Coffee County Bass 2 4.56 12

Cole Palmertree/Nathan King Franklin County HS 2 4.48 13

Jacob Damron/Jase Damron Tullahoma HS 2 4.33 14

Nolan Paladino/Karston Doud Lincoln County HS 2 4.31 15

Ryan Cothran/William Cothran Mt Pleasant HS 2 4.27 16

Kole Palmer/Caleb Maybrey Franklin County HS 2 4.27 16

Mason Huddleston/Brady Duncan Mt Juliet HS 2 4.16 18

Hunter Palmer/Hunter Jewell Tullahoma HS 2 4.06 19

Drey Long/Evan Bedford Lawrence County HS 1 3.84 20

Kalen Puckett/Gauge Romero Station Camp 2 3.81 21

Westin Moss/Nathan Powell Whitwell HS 1 3.57 22

Ty Samples/Josh Willis Whitwell HS 1 3.35 23

Ezra Smith/Devin Howard Walker Valley HS 2 3.02 24

Warren Smith/John Pendergrast Central Magnet 1 3.01 25

Bobby Mueller jr./Carter Bawcum          Summit HS 1 2.83 2.83 26

Connor Hicks/Robert Edwards Ravenwood HS 1 2.67 27

Keegan Sanders/Mason Vann Franklin County HS 1 2.53 28

Haydon Hammons/Jake Sorrells Lincoln County HS 1 2.28 29

Jack Gipson/Christopher Winters Whitwell HS 1 2.04 30

Garrett Dees/Summer Dees Grundy County 1 2 31

Michael Evans/Colby McCrary Whitwell HS 1 1.92 32

Eli Stevenson/Peyton Price Grundy County 1 1.92 32

Hunter Haley/Garrett Fellers Coffee County Bass 1 1.91 34

Caleb Bridges/Watson Palmer Mt Juliet HS 1 1.84 35

Stuart Roggli/Abbigail Roggli Grundy County 1 1.83 36

Branson Wells/Dawson Wells Coffee County Bass 1 1.83 36

Wesley Jacks/Tyler Hommerding Lincoln County HS 1 1.82 38

Brady Bailey/Jackson Aaron Summertown HS 1 1.8 39

Shannah Frame/Jase Rice (*1) Coffee County Bass 1 1.77 40

Evan Redic/Kyson Brown Mt Juliet HS 1 1.77 40

Slade Moseley/Mason Richardson Lewis County HS 1 1.73 42

Joe White/Adam Petty Coffee County Bass 1 1.68 43

Austin Birdwell/Matthew Weaver Grundy County 1 1.68 43

Jacob Garms/Hogan Scott Coffee County Bass 1 1.65 45

Kane Dillon/Tyler Ray Lewis County HS 2 1.43 46

Lucas Scott/Bailey Miller Tullahoma HS 1 1.39 47

Ethan Burks/Adam Mendez Lincoln County HS 1 1.36 48

Colby Thurmond/Braeden Thurmond Coffee County Bass 1 1.08 49

Kolby Reed/Ryan Prince Mt Pleasant HS 1 1.07 50

Jonathan LaPlante/Rudy Cooper Lincoln County HS 0 0 51

Tyler Finley/Hayden Pugh Mt Pleasant HS 0 0 51

Sam Pierce/Peyton Moore Tullahoma HS 0 0 51

Robert Dishman/Brayden Shockley Van Buren Co HS 0 0 51

Preston Ashley/Peyton Clark Lincoln County HS 0 0 51

Parker Grefrath/Jacob Whitehurst Franklin HS 0 0 51

Matthew Gamble/Dawson Chapman Summertown HS 0 0 51

Mason Highfield/Gage Burt Tullahoma HS 0 0 51

Marcus Borne/Daniel Green Grundy County 0 0 51

Lane Lassiter/Johnaton Walls Warren County HS 0 0 51

Josh Price/Jeffrey Reeves Lincoln County HS 0 0 51

Jacob Gravitt/Dylan Gulley Franklin County HS 0 0 51

Issac Turner/Cameron Rutledge Coffee County Bass 0 0 51

Hunter Jones/Dylan Dikeman Hampshire HS 0 0 51

Hunter Bolton/Tristian Hyatt Mt Pleasant HS 0 0 51

Trip Costello/Peyton Cork Franklin HS 0 0 51

Harrison Wims/JT Minor Gallatin HS 0 0 51

Grant Dees/Ben Freeman Grundy County 0 0 51

Hayden Fox/Owen Chamberland Mt Juliet HS 0 0 51

Emily Shelton/Jacque Crossland Coffee County Bass 0 0 51

Drake Hemby/Alex Beard Ravenwood HS 0 0 51

Dakota Martin/Zachary Stewart Franklin County HS 0 0 51

Colby Smith/Dylan Porter Riverdale High School 0 0 51

Clint Meeks/Rachel Shrum Grundy County 0 0 51

Clint Grady/Jordan Moon Lewis County HS 0 0 51

Chellan Cantrell/Skylar Ramsey Whitwell HS 0 0 51

Chase Duncan/Zane Hargrove Columbia Academy 0 0 51

Cameron Bankston/Spencer Minter Whitwell HS 0 0 51

Cade Ingle/Dawson Sweeton Franklin County HS 0 0 51

Bryson McFall/Kadyen Roysden Lawrence County HS 0 0 51

Brandon Harper/Joseph Post Mt Juliet HS 0 0 51

Baylor Lane/Daltom Powell Whitwell HS 0 0 51

Austin Hogan/Cory Blackburn Tullahoma HS 0 0 51

they are.

image27

Old Hickory 7 Oct 2017

Team School No. Fish Big Fish Total Weight Place

Bailey Silcox/Logan Willaims Gallatin HS 5 2.25 9.32 1

Trip Costello/Peyton Cork Franklin HS 5 7.63 2

Russ Woodard/Preston Bond               Summit HS 3 6.26 3

Hunter Sanders/Blake Mangrum Coffee County Bass 4 5.86 4

Riley Henderson/Bryce Bland Franklin County HS 3 4.82 5

Stuart Roggli/Abbigail Roggli Grundy County 3 4.55 6

Bobby Mueller jr./Carter Bawcum          Summit HS 2 2.62 4.26 7

Kole Palmer/Caleb Maybrey Franklin County HS 3 4.06 8

Logan Dodd/Kade Pretzsch Summit HS 2 2.63 3.5 9

Caleb Bridges/Watson Palmer Mt Juliet HS 3 3.47 10

Lucas Scott/Bailey Miller Tullahoma HS 2 3.42 11

Malachi Harper/Tyler Magar Mt Juliet HS 2 3.18 12

Joe White/Adam Petty Coffee County Bass 2 3.07 13

Branson Wells/Dawson Wells Coffee County Bass 2 2.92 14

Brandon Harper/Joseph Post Mt Juliet HS 1 2.81 2.81 15

Austin Lewis/Pryce Whitefield Gallatin HS 2 2.77 16

Grant Dees/Ben Freeman Grundy County 3 2.72 17

Evan Redic/Kyson Brown Mt Juliet HS 2 2.69 18

Drake Hemby/Alex Beard Ravenwood HS 2 2.39 19

Hunter Palmer/Hunter Jewell Tullahoma HS 2 2.38 20

Adair Brockus/Patrick Singer Pope John Paul 2 HS 1 1.92 21

Noah Harper/Garrison Goodwin Mt Juliet HS 1 1.65 22

Mason Land/Chasae Wiley Tullahoma HS 1 1.51 23

Nathan Reynolds/Dylan Nutt Backwoods Bass'in 1 1.5 24

Connor Hicks/Robert Edwards Ravenwood HS 1 1.49 25

Issac Turner/Cameron Rutledge Coffee County Bass 1 1.35 26

Cody Beal/Cameron Stephens Mt Juliet HS 1 1.35 1.35 26

Ezra Smith/Devin Howard Walker Valley HS 1 1.33 28

Robbie Thompson/Dillan Land Tullahoma HS 1 1.32 1.32 29

Nick Moon/Parker Mitchell Lincoln County HS 1 1.3 30

Parker Grefrath/Jacob Whitehurst Franklin HS 1 1.3 30

Austin Hogan/Cory Blackburn Tullahoma HS 1 1.3 30

Garrett Davis/Isiah Owens Coffee County Bass 1 1.23 33

Garrett Dees/Summer Dees Grundy County 1 1.2 34

Ethan Holcomb/Anthony Morgan Ravenwood HS 1 1.2 34

Marcus Borne/Daniel Green Grundy County 1 1.15 1.15 36

Parker Reed/Caleb Pierce Walker Valley HS 1 1.08 37

Dylan Johnson/Thomas Forkum Mt Juliet HS 0 0 38

Josh Price/Jeffrey Reeves Lincoln County HS 0 0 38

Cole Palmertree/Nathan King Franklin County HS 0 0 38

Daniel Sherman/Abram House Franklin HS 0 0 38

Jacob Gravitt/Dylan Gulley Franklin County HS 0 0 38

Wesley Jacks/Tyler Hommerding Lincoln County HS 0 0 38

Emily Shelton/Jacque Crossland Coffee County Bass 0 0 38

Ethan Ashley/Quinton Steele Franklin County HS 0 0 38

Harrison Wims/JT Minor Gallatin HS 0 0 38

Hunter Haley/Garrett Fellers Coffee County Bass 0 0 38

Colby Thurmond/Braeden Thurmond Coffee County Bass 0 0 38

Corban Kemp/Hunter Tucker Gallatin HS 0 0 38

Luke Alexander/Casey Briley Gallatin HS 0 0 38

Carter Nutt/Adrain Goleniewski Backwoods Bass'in 0 0 38


image28

Nickajack Lake 9 Sept 2017 Results

Team School No. Fish Weight Big Fish Place

Westin Moss/Nathan Powell Whitwell HS 5 13.99 1

Parker Reed/Caleb Pierce Walker Valley HS 3 8.42 2

Garrett Davis/Isiah Owens Coffee County Bass 5 8.03 3

Peyton Swafford / Korbin Way Sequatchie County HS 2 7.22 5.62 4

Jacob Cross/Stratos Lay Bradley Central HS 5 6.38 5

Nick Hamilton/Dylan Pittman Whitwell HS 2 6.15 3.16 6

Ezra Smith/Devin Howard Walker Valley HS 4 6.15 6

Kole Palmer/Caleb Maybrey Franklin County HS 5 5.42 8

Cameron Bankston/Spencer Minter Whitwell HS 3 5.1 9

Garrett Dees/Summer Dees Grundy County 2 4.47 10

Matthew Marcel/Adam Watts Tullahoma HS 2 4.46 11

Tyler Finley/Hayden Pugh Mt Pleasant HS 3 3.96 12

Stuart Roggli/Abbigail Roggli Grundy County 2 3.71 12

Adair Brockus/Patrick Singer Pope John Paul 2 HS 2 3.7 14

Hunter Sanders/Blake Mangrum Coffee County Bass 2 3.62 15

Jacob Knobb/Kenneth Dykes Franklin County HS 1 3.45 16

Nick Moon/Parker Mitchell Lincoln County HS 2 3.27 17

Haley Fox/Douglas Nelson Bradley Central HS 1 3.51 18

Storm Cline/Tanner Scuggs Anderson County HS 2 3.14 19

Riley Henderson/Bryce Bland Franklin County HS 2 3.06 20

Shannah Frame/Ceygan Thomas (*1) Coffee County Bass 2 2.93 21

Colby Thurmond/Braeden Thurmond Coffee County Bass 2 2.85 22

Byrcen Cartright/Issac Wagner Bradley Central HS 2 2.62 23

Aulden Matheny/Noah Ray Tullahoma HS 1 2.5 24

Jack Gipson/Christopher Winters Whitwell HS 1 2.43 25

Triton Lay/Trevor Casen Bradley Central HS 1 2 26

Nolan Paladino/Karston Doud Lincoln County HS 1 1.98 27

Hunter Haley/Garrett Fellers Coffee County Bass 1 1.97 1.97 28

Nathan Reynolds/Dylan Nutt Backwoods Bass'in 1 1.9 29

Ryan Cothran/William Cothran Mt Pleasant HS 1 1.78 30

Josh Price/Jeffrey Reeves Lincoln County HS 1 1.77 31

Wesley Jacks/Tyler Hommerding Lincoln County HS 2 1.73 32

Issac Turner/Cameron Rutledge Coffee County Bass 1 1.66 33

Drake Hemby/Alex Beard Ravenwood HS 1 1.54 34

Kolby Reed/Ryan Prince Mt Pleasant HS 1 1.39 35

Cole Palmertree/Nathan King Franklin County HS 1 1.35 36

Lance Frazer/Corbett Sands Walker Valley HS 1 1.23 37

Marcus Borne/Daniel Green Grundy County 1 1.01 1.01 38

Dakota Martin/Zachary Stewart Franklin County HS 1 0.94 39

Carter Nutt/Adrain Goleniewski Backwoods Bass'in 1 0.52 40

Chellan Cantrell/Skylar Ramsey Whitwell HS 0 0 0 41

Michael Evans/Colby McCrary Whitwell HS 0 0 41

Ty Samples/Josh Willis Whitwell HS 0 41

Baylor Lane/Daltom Powell Whitwell HS 0 41

Zachery Barnes/Kaitlyn Barnes Warren County HS 0 41

Jacob Frizzell/Trace Pack Warren County HS 0 41

Alyssa Taylor/Kolby Holcomb Walker Valley HS 0 41

Robbie Thompson/Dillan Land Tullahoma HS 0 41

Hunter Palmer/Hunter Jewell Tullahoma HS 0 41

Jacob Damron/Jase Damron Tullahoma HS 0 41

Mason Highfield/Gage Burt Tullahoma HS 0 41

Sam Pierce/Peyton Moore Tullahoma HS 0 41

Lucas Scott/Bailey Miller Tullahoma HS 0 41

Austin Hogan/Cory Blackburn Tullahoma HS 0 41

Jaylen Andrews/Alex Harrison Spring Hill HS 0 41

Seth Moser/Reese Clemons Sequlyah HS 0 41

Dylan Johnson / Noah Widick Sequatchie County HS 0 41

Blake Shrader / Brady Turner Sequatchie County HS 0 41

Connor Hicks/Robert Edwards Ravenwood HS 0 41

AJ Busby/Macy Smith Mt Pleasant HS 0 41

Hunter Bolton/Tristian Hyatt Mt Pleasant HS 0 41

Chase Foshee/Collyn Foshee Mt Pleasant HS 0 41

Mason Huddleston/Brady Duncan Mt Juliet HS 0 41

Haydon Hammons/Jake Sorrells Lincoln County HS 0 41

Preston Ashley/Peyton Clark Lincoln County HS 0 41

Clint Meeks/Rachel Shrum Grundy County 0 41

Case Anderson/Grant Hodosi Grundy County 0 41

Austin Birdwell/Matthew Weaver Grundy County 0 41

Grant Dees/Ben Freeman Grundy County 0 41

Trip Costello/Peyton Cork Franklin HS 0 41

Jacob Gravitt/Dylan Gulley Franklin County HS 0 0 0 41

Ethan Ashley/Quinton Steele Franklin County HS 0 41

Emily Shelton/Jacque Crossland Coffee County Bass 0 0 0 41

Jake Neetles/Alton Howard Coffee County Bass 0 0 0 41

Jacob Garms/Hogan Scott Coffee County Bass 0 41

Corbin Fowler/Derrick Green Coahulla Creek (GA) 0 41


image29