Welcome

 Points Race is BEST four of Seven Plus the Regional Championship!  Results for Tournaments are posted under each "Points Update" 

Final 2019 SCTN Region High School Division Points...

Final 2019 SCTN Region High School Division Points...

 Final 2019 SCTN Region High School Division Points... Congratulations out to Whitwell's Moss/Willis our 2019 SCTN Points Champions
Angler1 School T1 T2 T3 T4 T5 T6 T7 RC Pts TOY PL
Westin Moss/Josh Willis Whitwell HS 50 99 100 78 50 98 88 196 581 1
Brady Duncan/Mason Huddleston Mt Juliet BASS 63 95 65 85 75 96 100 184 560 2
Colby Thurmond/Jacob Garms Coffee County Bass 51 100 50 96 77 94 78 186 554 3
Dawson Gnewikow/Andrew Molino Mt Juliet BASS 0 0 92 100 75 99 75 182 548 4
Jack Gipson/Drake Hemby Whitwell HS 93 86 50 86 50 0 85 190 540 5
Dylan Nutt/Carter Nutt Backwoods Bassin 64 94 94 99 73 92 67 156 535 6
Caleb Bridges/Zachary Elliott Mt Juliet BASS 50 93 54 50 50 100 81 194 522 7
Branson Wells/Dawson Wells Coffee County Bass 79 57 96 93 95 74 74 152 515 8
Marcus Borne/Gavin Hackworth Grundy County Bass 88 98 50 92 0 73 50 164 515 8
Noah Harper/Alek Kulas Mt Juliet BASS 50 92 75 90 50 57 50 198 512 10
Nathan Reynolds/Adrian Goleniewski Backwoods Bassin 58 89 50 89 50 50 93 178 507 11
Kyson Brown/Garrison Goodwin Mt Juliet BASS 50 61 80 50 99 91 79 150 499 12
Caleb Maybrey/Kole Palmer FCHS BASS Team 50 87 50 97 78 77 50 154 493 13
Tyler Finley/Hunter Jones MPHS Bass 86 50 50 0 84 82 50 188 490 14
Dylan Stokes/Keaton Mills Mt Juliet BASS 50 81 50 74 96 66 69 168 488 15
Hayden Fox/Owen Chamberain Mt Juliet BASS 50 0 81 83 50 76 64 180 484 16
Ryan Cothran/William Cothran MPHS Bass 50 91 50 0 50 90 98 144 473 17
Isaiah Dodson/Jacob Davidson Mt Juliet BASS 83 50 67 77 50 69 50 174 470 18
DJ Douglas Drake/Austin Jones FCHS BASS Team 84 50 71 50 50 86 53 170 464 19
Hunter Palmer/Jacob Damron Tullahoma HS Bass 50 85 95 50 50 95 0 136 461 20
Eli Stevenson/Peyton Price Grundy County Bass 61 73 50 0 92 64 92 132 453 21
Austin Tomlinson/Landon Crecelius Mt Juliet BASS 50 77 50 0 88 80 50 158 453 21
ReyRey Vongboupha/Christopher Cooper Symrna Bassin Bulldogs 0 90 50 0 50 0 83 176 449 23
Briley Sain/Kaden Freeze Coffee County Bass 50 0 57 0 56 50 84 200 447 24
Jimmy O'Guin/Austin Oldfield Mt Juliet BASS 50 63 50 50 50 78 82 162 435 25
Hayden Guthrie/Kade Pretzsch Summit HS Fishing 50 50 99 79 50 50 50 134 412 26
Lucas Scott/Cory Blackburn Tullahoma HS Bass 69 0 63 74 50 58 0 138 402 27
Ashor Talbot/Isaac Talbot Beech Fishing Team 0 68 50 0 89 0 0 192 399 28
Aiden Usher/Caleb Rhea Mt Juliet BASS 50 78 50 0 64 0 55 148 395 29
Adam Petty/Jayden Yates Coffee County Bass 50 0 53 50 50 85 76 128 392 30
Rylie Burt/Mason Kerr FCHS BASS Team 50 0 0 98 72 71 50 100 391 31
Spencer Minter/Gavin Totherow Whitwell HS 50 50 59 0 54 50 50 166 379 32
Keegan Sanders/Kenneth Dykes FCHS BASS Team 50 0 64 75 50 83 50 100 372 33
Chase Fluty/Remington Wingo Beech Fishing Team 67 62 50 50 50 0 54 130 363 34
James Riggs/Aaron Riggs MPHS Bass 0 50 50 0 50 67 0 146 363 34
JT Minor/Harrison Wims Gallatin HS Bass 0 50 50 0 50 0 70 140 360 36
Curtis Tudor/Sawyer Banks Coffee County Bass 50 0 0 91 50 59 59 100 359 37
Joseph Post/Brandon Harper Mt Juliet BASS 50 76 50 0 52 50 71 100 349 38
Asa Robertson/Matthew Vandagriff Warren County Bass 94 50 0 0 100 0 97 0 341 39
Aiden Ashley Hendersonville HS Bass 50 66 51 0 70 0 50 100 337 40
Isaiah Owens/Garrett Davis Coffee County Bass 75 64 77 82 50 97 0 0 331 41
Alec Lancaster/Jonathon Nicholson Station Camp HS Bass 0 82 86 0 58 0 95 0 321 42
Noah Ray/Hayden Cooper Tullahoma HS Bass 66 72 50 76 50 0 94 0 308 43
Bailey Miller/Chloe Thomas Tullahoma HS Bass 66 58 0 88 51 89 50 0 301 44
Cannon Taylor/Hank Dillard Siegel HS Bass 0 0 50 0 50 50 51 100 301 44
Kolby Holcomb/Anthony Goins Walker Valley HS Bass 72 84 0 0 57 87 0 0 300 46
Rachel Shrum/Ian Shrum Grundy County Bass 50 0 50 0 0 88 0 100 288 47
Grant Dees/Ben Freeman Grundy County Bass 50 50 85 0 98 0 0 0 283 48
Avery Whitell/Jackson Holbert Riverside HS Bass 0 0 97 0 86 0 0 100 283 48
Bailey Silcox/Logan Williams Gallatin HS Bass 0 0 0 0 50 0 57 172 279 50
Michael Evans/Bailey Evans Whitwell HS 50 50 73 0 85 50 57 0 265 51
Tyan Massengale/Brandon Bates Soddy Daisy HS Bass 96 0 0 85 82 0 0 0 263 52
Syn'Quarius Knight/Braden Harbert Springfield HS Bass Team 0 0 0 0 0 0 96 160 256 53
Summer Dees/Luke Meeks Grundy County Bass 77 59 50 0 66 0 0 0 252 54
Cade Brown/Austin Strong Mt Juliet BASS 50 50 0 0 50 0 0 100 250 55
Gray Steelman/Will Pursell Beech Fishing Team 50 0 50 0 0 0 50 100 250 55
Lane Lassiter/Jaymeson Hale Warren County Bass 50 97 50 50 50 50 50 0 247 57
Jon Luke Simmons/Curtis Roberts Beech Fishing Team 50 96 50 50 0 0 0 0 246 58
Elijah Willis/Brody Gatlin Whitwell HS 50 60 50 0 50 84 50 0 244 59
Matthew Marcel/Caleb Bryant Tullahoma HS Bass 89 0 0 87 0 68 0 0 244 59
Witt Chivers/Aiden Billingsly Whitwell HS 93 50 50 0 50 50 0 0 243 61
Ethan Ashley/Quinton Steele FCHS BASS Team 50 79 50 0 50 60 0 0 239 62
Chellan Cantrell/Boomer Winters Whitwell HS 62 50 66 0 50 0 0 0 228 63
Jake Beihoffer/Bailey Farris Soddy Daisy HS Bass 95 0 0 81 50 0 0 0 226 64
Bryan Hayes/Garrett Smith Springfield HS Bass Team 0 0 0 0 63 0 60 100 223 65
Ryan Inmon/Michael Gentry Tullahoma HS Bass 50 0 72 50 0 50 0 0 222 66
Carson Adams/Andrew Goostree Beech Fishing Team 50 65 50 50 0 0 0 0 215 67
DylanPittman/Nick Hamilton Whitwell HS 50 0 50 50 50 65 50 0 215 67
Hunter Tucker/Matthew MacNaughton Gallatin HS Bass 0 71 0 0 94 0 50 0 215 67
Mattie Powell/CJ Anderson Whitwell HS 50 50 50 50 50 61 50 0 211 70
Bailey Beasley/Canon Ybarro Station Camp HS Bass 0 0 82 0 79 0 50 0 211 70
Julian Moss/Coby Wright Gallatin HS Bass 0 69 50 0 0 0 91 0 210 72
Trace Johnson/Blake Lundy East Hickman Fishing 0 0 55 0 50 0 0 100 205 73
Peyton Nunley/Dakota Stiefel Grundy County Bass 52 50 50 0 0 50 0 0 202 74
Jaxon Green/Trevor Mayes Symrna Bassin Bulldogs 50 50 50 0 50 0 50 0 200 75
Grant Escue/JD Bryant DCHS Fishing Team 0 0 50 0 50 0 0 100 200 75
Bailey Talent/Brady Huddleston Livingston Acamdemy 0 67 0 0 50 0 80 0 197 77
Chase Wiley/Alan Richardson Tullahoma HS Bass 50 0 0 94 0 50 0 0 194 78
Peyton Hargrave/Alex Thompson Tullahoma HS Bass 0 0 50 0 0 93 50 0 193 79
Carter Walker/Brady Lafever Upperman HS Bass 50 0 0 0 50 0 87 0 187 80
Lane Hill/Jonathan Rogers Lincoln County HS Bass 82 0 50 0 0 50 0 0 182 81
Dalton Bailey/Hayden Stockett Lenior City HS 91 0 0 0 90 0 0 0 181 82
Katlyn Warren/Elijah Hamilton East Hickman Fishing 0 0 0 0 81 0 0 100 181 82
Trevor Winn/Nathan Owenby Walker Valley HS Bass 50 50 0 0 80 0 0 0 180 84
Adair Brockus/Peyton Knight Pope John Paul II 53 74 50 0 0 0 0 0 177 85
Cade Whitson/Chloe Thomas Tullahoma HS Bass 50 75 50 0 0 0 0 0 175 86
Hunter Broadway/Justin Quals Summit HS Fishing 0 0 68 0 50 0 50 0 168 87
Dylan Johnson/Noah Widick Sequachie County HS Bass 50 0 0 0 50 62 0 0 162 88
Isiah Palmer/Alex Uhles Symrna Bassin Bulldogs 0 50 50 0 0 0 62 0 162 88
Austin Roach/Bobby-Scott Howard Springfield HS Bass Team 0 0 0 50 61 0 50 0 161 90
Matthew Griffith/Tre Smith Sequachie County HS Bass 78 0 0 0 0 81 0 0 159 91
Josh Lee/Cole Rankin Karns HS Bass 60 0 0 0 97 0 0 0 157 92
Alyssa Taylor/Caleb Pierce Walker Valley HS Bass 56 0 0 50 50 0 0 0 156 93
Anderson Thomas/Isaac Freeman Beech Fishing Team 50 50 50 0 0 0 0 0 150 94
Micah Bryant/Chris Keeble Sequoyah HS Bass 100 0 0 0 50 0 0 0 150 94
Ryan Hall/Wesley Crosslin Summit HS Fishing 50 50 0 0 0 50 0 0 150 94
Jacob Frizzell/Trace Pack Warren County Bass 71 0 0 0 0 79 0 0 150 94
Eric Reeves/Ethan Coble Lincoln County HS Bass 0 0 0 0 0 50 0 100 150 94
Zack Spears/Shelby Lampkin Lenior City HS 98 0 0 0 50 0 0 0 148 99
Evan Alexander/Parker Sutt Station Camp HS Bass 0 0 0 0 83 0 65 0 148 99
Nathan Powell/Ty Samples Whitwell HS 50 0 0 95 0 0 0 0 145 101
Braxton Campbell/Aiden Totherow Warren County Bass 0 0 0 0 76 0 68 0 144 102
Tanner Scruggs/Storm Cline Anderson County Bass 50 0 0 0 93 0 0 0 143 103
Elijah Gibbons/Bryson Carwile Livingston Acamdemy 92 0 0 0 50 0 0 0 142 104
Matthew MacNaughten/Brice Lumpkins Gallatin HS Bass 0 0 0 0 0 0 0 142 142 104
Bailey Silcox/Jacob Jaynes Gallatin HS Bass 0 88 50 0 0 0 0 0 138 106
Bryce Way/Zach McKamey Tullahoma HS Bass 87 0 50 0 0 0 0 0 137 107
Rhett Stottlemire/Tanner Morgan Soddy Daisy HS Bass 50 0 0 0 87 0 0 0 137 107
AustinHoover/Zane Stewart Station Camp HS Bass 0 0 0 0 50 0 86 0 136 109
Clayton Johnson/Callie Johnson Livingston Acamdemy 0 0 0 0 60 0 73 0 133 110
Boone Williams/Sammy McCurry Hendersonville HS Bass 70 0 61 0 0 0 0 0 131 111
Cody Smith/Nathan Ferrell Soddy Daisy HS Bass 81 0 0 0 50 0 0 0 131 111
Zach Simpson/Adam Traini Beech Fishing Team 0 80 50 0 0 0 0 0 130 113
Walker Carlton/Kylan Boreman TN Valley HS Bass 0 0 74 0 50 0 0 0 124 114
Zane O'Domirok/Thomas Brown Lenior City HS 74 0 0 0 50 0 0 0 124 114
Andrew Hicks/Dyllan Jenkins Walker Valley HS Bass 73 0 0 0 50 0 0 0 123 116
Zach Stewart/Dakota Martin FCHS BASS Team 50 0 0 0 0 72 0 0 122 117
Harrison Terry/Luke Clifton DCHS Fishing Team 0 0 70 0 50 0 0 0 120 118
Jackson Carlisle/Logan Gibson Lincoln County HS Bass 50 0 0 0 0 70 0 0 120 118
Aiden Grissom/Will Prater Warren County Bass 0 0 0 0 69 0 50 0 119 120
Mason Gibbs/Dylan Smith Soddy Daisy HS Bass 50 0 0 0 67 0 0 0 117 121
Adrian Painter/Dakota Russell Warren County Bass 0 0 0 0 50 63 0 0 113 122
Dalton Scott/Whitten Luker Page HS Bass Team 0 0 60 0 50 0 0 0 110 123
Will Young/Jackson Long Springfield HS Bass Team 0 0 0 50 0 0 58 0 108 124
Nate Reeves/Ethan Coble Lincoln County HS Bass 50 0 0 0 55 0 0 0 105 125
Devin Howard/Dawson Mason Walker Valley HS Bass 50 50 0 0 0 0 0 0 100 126
Dylan Crowder/Jack Wells Hendersonville HS Bass 0 50 50 0 0 0 0 0 100 126
Clint Meeks/Jude Gilliam Grundy County Bass 50 0 50 0 0 0 0 0 100 126
August Mangrum/Owen Harrington Gallatin HS Bass 0 50 50 0 0 0 0 0 100 126
Riley Nicholson/Daniel Taylor Walker Valley HS Bass 50 0 0 0 50 0 0 0 100 126
Caden Gilley/Reece Nixon Soddy Daisy HS Bass 50 0 0 0 50 0 0 0 100 126
Jaxon Sullivan/Chase Milholen Scotts Hill HS Bass 0 0 50 0 50 0 0 0 100 126
Reese Walker/Conner Curtin Mt Juliet BASS 0 50 0 0 50 0 0 0 100 126
Brandon Sales/Dale Scarbrough Lenior City HS 50 0 0 0 50 0 0 0 100 126
Brent Key/Logan Johnson Lenior City HS 50 0 0 0 50 0 0 0 100 126
Hunter Canova/John Thompson Lenior City HS 50 0 0 0 50 0 0 0 100 126
Logan Jones/Braden Williams Karns HS Bass 0 50 0 0 50 0 0 0 100 126
Austin Birdwell/Matthew Weaver Grundy County Bass 50 0 0 0 50 0 0 0 100 126
Tristan Hindman/Colton Housley FCHS BASS Team 50 0 0 0 50 0 0 0 100 126
Bryce Bland/Patrick Prince FCHS BASS Team 0 0 50 0 50 0 0 0 100 126
Tc Creary/Sarah Compton East Hickman Fishing 0 0 50 0 50 0 0 0 100 126
Zachary Brown/Alex Cunningham DCHS Fishing Team 0 0 50 0 50 0 0 0 100 126
Jake Hoover/Drew Thompson DCHS Fishing Team 0 0 50 0 50 0 0 0 100 126
Matthew Payne/Seth Russell DCHS Fishing Team 0 0 50 0 50 0 0 0 100 126
Jake Baker/Garrett Smith Springfield HS Bass Team 0 0 0 50 50 0 0 0 100 126
Korbin Way/Peyton Swafford Sequachie County HS Bass 50 0 0 0 0 50 0 0 100 126
Nick Moon/Parker Mitchell Lincoln County HS Bass 50 0 0 0 0 50 0 0 100 126
Seth Phillips/Lake Porter Lincoln County HS Bass 0 0 50 0 0 50 0 0 100 126
Riley Todd/Cannon Taylor Siegel HS Bass 0 0 50 0 50 0 0 0 100 126
Jacob Jensen/Riley Park Riverdale HS Bass 0 0 50 0 0 0 50 0 100 126
Hunter Johnson/Tyra Johnson Pickett County 0 0 0 0 50 0 50 0 100 126
Chris Payne/Kellen McGranaghan Station Camp HS Bass 0 0 0 0 50 0 50 0 100 126
Jonathan Walls/Rheagan Woodlee Warren County Bass 0 0 0 0 50 0 50 0 100 126
Christain Wright/Chris Metcalf Clinton HS Bass 99 0 0 0 0 0 0 0 99 154
Lucas Reagan/Tyler Cook Pickett County 0 0 0 0 0 0 99 0 99 154
Jon David Bedford/Walker Brown LCHS Bass Team 0 0 98 0 0 0 0 0 98 156
Corbett Sands/Lance Frazier Walker Valley HS Bass 97 0 0 0 0 0 0 0 97 157
Jacob Phillips/Tyler Coats Crockett County 0 0 93 0 0 0 0 0 93 158
Trip Costello/Will Lowery Franklin HS Bass Team 0 0 91 0 0 0 0 0 91 159
Hayden Gaddis/Marcus Whaley Seymour HS Bass 0 0 0 0 91 0 0 0 91 159
Rielly Butler/Justin Manis Sequoyah HS Bass 90 0 0 0 0 0 0 0 90 161
Chandler Pruett/Tyler Crews Scotts Hill HS Bass 0 0 90 0 0 0 0 0 90 161
Bryson Johnson/Micah Scroggins Jackson County HS 0 0 0 0 0 0 90 0 90 161
Austin Fuson/Levi Wayne TN Valley HS Bass 0 0 89 0 0 0 0 0 89 164
Ryan Bolenbarker/Logan Ernest Upperman HS Bass 0 0 0 0 0 0 89 0 89 164
Tanner Ham/Clay Quillen Columbia Academy 0 0 88 0 0 0 0 0 88 166
Jerren Gieske/Hunter Brewer LCHS Bass Team 0 0 87 0 0 0 0 0 87 167
Riley Brown/Logan East Roane CHS Bass Team 85 0 0 0 0 0 0 0 85 168
Nick Staub/Dillon Garcia 901 Bass Club 0 0 84 0 0 0 0 0 84 169
Will Keaton/Matt Gamble Summertown HS Bass 0 0 83 0 0 0 0 0 83 170
Skylar Sparks/Conner Vaughn Dekalb County HS Bass 0 83 0 0 0 0 0 0 83 170
Garick Robison/Ethan Hicks Sequoyah HS Bass 80 0 0 0 0 0 0 0 80 172
Ethan Ashley/Bryce Bland FCHS BASS Team 0 0 0 80 0 0 0 0 80 172
Gage Starks/Sawyer Wiliams Henry County HS Bass 0 0 79 0 0 0 0 0 79 174
Dylan Jones/Dylan Fowler DCHS Fishing Team 0 0 78 0 0 0 0 0 78 175
Keegan Fleming/Colton Elrod Upperman HS Bass 0 0 0 0 0 0 77 0 77 176
McKenzie Truelove/Triton Lay Bradley Central Bass 76 0 0 0 0 0 0 0 76 177
Jack Williams/Zackery Thornton Benton County HS Bass 0 0 76 0 0 0 0 0 76 177
Jase Damron/Trenton Cole Tullahoma HS Bass 0 0 0 0 0 75 0 0 75 179
Ethan Harris/Curtis Grissom Warren County Bass 0 0 0 0 0 0 72 0 72 180
Avery Johnson/Marshall Smith Lenior City HS 0 0 0 0 71 0 0 0 71 181
Mathew Agee/Derek Young Dekalb County HS Bass 0 70 0 0 0 0 0 0 70 182
**Ian Jimerson/Christin Lee Beech Fishing Team 0 0 69 0 0 0 0 0 69 183
Lilly Walker/Blaise Wolfe Seymour HS Bass 68 0 0 0 0 0 0 0 68 184
Syn Quarious/JD Hulsey Springfield HS Bass Team 0 0 0 0 68 0 0 0 68 184
Whit Terry/Cade Copeland Livingston Acamdemy 0 0 0 0 0 0 67 0 67 186
Andrew Boles/Zane Mansfield Ooltewah HS BASS 65 0 0 0 0 0 0 0 65 187
Jacob Gravett/Mason Swan Signal Mountain 0 0 0 0 65 0 0 0 65 187
Casen Collier/Chris Pigg Jackson County HS 0 0 0 0 0 0 63 0 63 189
Jayce Reddick/Bub Littleton Henry County HS Bass 0 0 62 0 0 0 0 0 62 190
Katie Nelson/Wyatt Montooth Livingston Acamdemy 0 0 0 0 62 0 0 0 62 190
Mason Wade/Colton Collier Jackson County HS 0 0 0 0 0 0 61 0 61 192
Gabe Littreal/Bryson Furgerson Sequoyah HS Bass 59 0 0 0 0 0 0 0 59 193
Brice Lumpkins/Austin Brown Gallatin HS Bass 0 0 0 0 59 0 0 0 59 193
Kadyen Roysden/Boone Glass LCHS Bass Team 0 0 58 0 0 0 0 0 58 195
Cj Giles/Karsen Leahman McMinn County HS Bass 57 0 0 0 0 0 0 0 57 196
Robert Dishman/Zach Bennett Van Buren County Bass 56 0 0 0 0 0 0 0 56 197
Sam Cilfton/Gage Holt DCHS Fishing Team 0 0 56 0 0 0 0 0 56 197
Jacob Sorrels/Trey Allen Lincoln County HS Bass 0 0 0 0 0 56 0 0 56 197
Wyatt Sauder/Tyler Resnick Sequoyah HS Bass 54 0 0 0 0 0 0 0 54 200
Kalen Puckett/Grant Jones Station Camp HS Bass 0 0 0 0 54 0 0 0 54 200
Dylan Banks/Casey Briley Gallatin HS Bass 0 0 0 0 0 0 52 0 52 202
Matthew Nanney/Bryce Townsend West Sandie Bass Anglers 0 0 50 0 0 0 0 0 50 203
Hayden Hillard/Hunter Lindsey West Carroll HS Bass 0 0 50 0 0 0 0 0 50 203
Mikayla Gale/Logan Mosburg Walker Valley HS Bass 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Nick Burnette/Lukas Hall Walker Valley HS Bass 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Adam Simmons/Bryson Mooneyham Van Buren County Bass 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Kanen Lewis/Brayden Shockley Van Buren County Bass 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Carter Scott/Ozzy Schaeffer TN Valley HS Bass 0 0 50 0 0 0 0 0 50 203
Steven Chunn/Adam Chunn Summit HS Fishing 0 0 50 0 0 0 0 0 50 203
Conner Bond/George Zakrzewshi Summit HS Fishing 0 0 50 0 0 0 0 0 50 203
Hayden Peters/Jake Smith Summertown HS Bass 0 0 50 0 0 0 0 0 50 203
Parker Riggs/Mary Staggs Summertown HS Bass 0 0 50 0 0 0 0 0 50 203
Zachary Coppinger/Kyle Weddington Soddy Daisy HS Bass 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Tyler Lusk/Martin Lewis Soddy Daisy HS Bass 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Asher Culton/George McGee Soddy Daisy HS Bass 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Owen Spurlock/Landon Phillips Soddy Daisy HS Bass 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Ashley Erwin/Garron Headrick Soddy Daisy HS Bass 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Sadie Rodgers/Starr Jones Soddy Daisy HS Bass 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Noah Ferrell/Ryan Beihoffer Soddy Daisy HS Bass 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Rob Lindsey/Tyler Henson Silverdale Baptist Academy 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Levi Landrus/Griffin Culpepper Silverdale Baptist Academy 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Hayden Gaddis/Dylan Prater Seymour HS Bass 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Bryson Sims/Tyler Millsaps Sequoyah HS Bass 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Seth Moser/Adam Harris Sequoyah HS Bass 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Cabel Trammell/Hank Moore Sequoyah HS Bass 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Bryce Mincy/Dalton Kaylor Sequoyah HS Bass 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Drake Thompson/Eric Mullins Sequachie County HS Bass 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Brady Turner/Carson DeBord Sequachie County HS Bass 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Tyler Martin/Logan Brooks Sequachie County HS Bass 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Tyler Layman/Seth Hodge Sale Creek Anglers 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Blake Brown/Caleb McCarter Sale Creek Anglers 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Gage King/Hunter White Sale Creek Anglers 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Cole Miller/Matthew Stombaugh Roane CHS Bass Team 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Victor Alford/Malcom Sherbine Roane CHS Bass Team 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Brandon Iles/Noah Varner Rhea County HS Eagle 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Eli Gates/Drew Cagle Rhea County HS Eagle 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Hunter Presley/Bryar Goins Rhea County HS Eagle 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
David Derlak/Will Travis Rhea County HS Eagle 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Colton Teffer/Garrett Ramsey Rhea County HS Eagle 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Ben Hester/Karson Jenkins Rhea County HS Eagle 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Mason Caldwell/Jackson Dodd Rhea County HS Eagle 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Seth York/James Gravitte Rhea County HS Eagle 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Caitlynn Bishop/Alexis Garrett Rhea County HS Eagle 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Kalabe Sharp/Colton Kreiter Rhea County HS Eagle 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Coleman Hamilton/Kaitlyn Hogan RCA Anglers 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Stanfield Dean/Cole Jackson RCA Anglers 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Jackson Bryan/Brennan Wallin Page HS Bass Team 0 50 0 0 0 0 0 0 50 203
Joseph Povlovich/Regan Wease Page HS Bass Team 0 50 0 0 0 0 0 0 50 203
Brandon Bartley/Cameron Hood Page HS Bass Team 0 0 50 0 0 0 0 0 50 203
Luke Keown/Carter Sheets Ooltewah HS BASS 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Dylan Combs/Owen Kreuger Ooltewah HS BASS 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Banks Shaw/Adam Granger Ooltewah HS BASS 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Austin Escobar/Parker Abstance Ooltewah HS BASS 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Aedan Novelli/Conner Gatlin Ooltewah HS BASS 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Taylor Vivrette/Tyler Magers Mt Juliet BASS 0 50 0 0 0 0 0 0 50 203
Tim Carrol/Preston Garrett Midway HS Bass 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Hunter Spears/Levi Safles McMinn County HS Bass 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Austyn Myers/Brad Brown Loudon HS Bass Team 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Joseph Ray/William Hunter Livingston Acamdemy 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Clay Johnson/Brady Huddleston Livingston Acamdemy 0 50 0 0 0 0 0 0 50 203
Preston Ashley/Peyton Clark Lincoln County HS Bass 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Taylor Hammons/Brandon Almacher Lincoln County HS Bass 0 0 50 0 0 0 0 0 50 203
Slade Moseley/Mason Richardson Lewis County HS Bass 0 0 50 0 0 0 0 0 50 203
Kane Dillon/Tyler Ray Lewis County HS Bass 0 0 50 0 0 0 0 0 50 203
Gracen Helton/Colby Gatlin Lenior City HS 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Joey Hughes/Hunter Morris LCHS Bass Team 0 0 50 0 0 0 0 0 50 203
Kade Surratt/Will Daniels LCHS Bass Team 0 0 50 0 0 0 0 0 50 203
Tucker Laws/Ryder Stone LCHS Bass Team 0 0 50 0 0 0 0 0 50 203
Blake Maiden Jelico HS Bass 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Gage Sherrod/Mercedes Ellis Henry County HS Bass 0 0 50 0 0 0 0 0 50 203
Caleb Ferguson/Matt Bradham Henry County HS Bass 0 0 50 0 0 0 0 0 50 203
Craig Anderson/Tyler Forrest Henry County HS Bass 0 0 50 0 0 0 0 0 50 203
Gavin Gordon/Chance Johnson Henry County HS Bass 0 0 50 0 0 0 0 0 50 203
Seth Ruehling/Paul Allen Harvey Grundy County Bass 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Austin Wisniewski/Nathan Welch Franklin HS Bass Team 0 0 50 0 0 0 0 0 50 203
Paul Buttrey/Nate Wisniewski Franklin HS Bass Team 0 0 50 0 0 0 0 0 50 203
James Johnson/McLain Neal Franklin HS Bass Team 0 0 50 0 0 0 0 0 50 203
Devin Harrison/Blake Chamberlin Franklin HS Bass Team 0 0 50 0 0 0 0 0 50 203
Parker Grefrath/Jacob Whitehurst Franklin HS Bass Team 0 0 50 0 0 0 0 0 50 203
Taylen Guyote/Travis Trussell FCHS BASS Team 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Cole Palmertree/Nathan King FCHS BASS Team 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Landon Relford/Seth Grimes FCHS BASS Team 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Joshua Ziemann/Ray Flynn East Hickman Fishing 0 0 50 0 0 0 0 0 50 203
Brayden Shaver/Jacob Jannette East Hickman Fishing 0 0 50 0 0 0 0 0 50 203
Cole Briggs/Codey Truman East Hickman Fishing 0 0 50 0 0 0 0 0 50 203
Griffin Hopkins/Eli Winkler East Hamilton Anglers 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Lake Clark/Drue Costner East Hamilton Anglers 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Sam Holt/Westley Morris East Hamilton Anglers 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Avey South/Kolter Kilgore Dekalb County HS Bass 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Ethan Ramsey/Trey Judson DCHS Fishing Team 0 0 50 0 0 0 0 0 50 203
Nick Cox/Tanner Brown DCHS Fishing Team 0 0 50 0 0 0 0 0 50 203
Brady Stringer/Mason Clifton DCHS Fishing Team 0 0 50 0 0 0 0 0 50 203
Matt Doop/David Wiseman Campbell County HS Bass 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Austin Smith/Riley Faulkner Campbell County HS Bass 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Storm Hoskins/Ethan Chase Campbell County HS Bass 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Issac Wagner/Peyton Kent Bradley Central Bass 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Ethan Brooks/Jacob Young Bradley Central Bass 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Naoh Goodman/Preston Lawson Bradley Central Bass 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Luke Neighbors/Trevor Casson Bradley Central Bass 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Bryce Griffith/Alex Bryant Bradley Central Bass 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Scotty Barerra/Andrew Bunch Bradley Central Bass 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Chandler Fryar Boyd Buchanan HS Bass 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Ryan Baker/Hunter Sparks Benton County HS Bass 0 0 50 0 0 0 0 0 50 203
Weston Bivens/Logan Deaton Benton County HS Bass 0 0 50 0 0 0 0 0 50 203
Jeffrey Powell/Gavin House Beech Fishing Team 50 0 0 0 0 0 0 0 50 203
Ethan Edmondson/Ian Jimerson Beech Fishing Team 0 50 0 0 0 0 0 0 50 203
**Jeffery Powell/Braden Brinkley Beech Fishing Team 0 0 50 0 0 0 0 0 50 203
Bryan Hayes/Logan Nooner Springfield HS Bass Team 0 0 0 50 0 0 0 0 50 203
Conner Melton/Timothy Greenhaw Springfield HS Bass Team 0 0 0 50 0 0 0 0 50 203
Brayden Harbert/Logan Parker Springfield HS Bass Team 0 0 0 50 0 0 0 0 50 203
Syn'Quarius Knight/Tanner Collins Springfield HS Bass Team 0 0 0 50 0 0 0 0 50 203
Caston Hensel/Shaylen Sawyers Summit HS Fishing 0 0 0 0 50 0 0 0 50 203
Mathew Stonbaugh/Logan East Roane CHS Bass Team 0 0 0 0 50 0 0 0 50 203
Gavin Myers/Jordan McMillen Warren County Bass 0 0 0 0 50 0 0 0 50 203
Casey Christopher/Will Vance Warren County Bass 0 0 0 0 50 0 0 0 50 203
James Gore/Benjamin Warbritton Riverside HS Bass 0 0 0 0 50 0 0 0 50 203
Phillip Lane Hall/Parker Mitchell Lincoln County HS Bass 0 0 0 0 50 0 0 0 50 203
Connor Melton/Timothy Greenhaw Springfield HS Bass Team 0 0 0 0 50 0 0 0 50 203
Dalton Webb/Will Hyde Springfield HS Bass Team 0 0 0 0 50 0 0 0 50 203
Adam LaLance/Jackson White Siegel HS Bass 0 0 0 0 50 0 0 0 50 203
Hunter Davis/Jared Warwick Heritage High 0 0 0 0 50 0 0 0 50 203
Jake Collins/Carson Walker Livingston Acamdemy 0 0 0 0 50 0 0 0 50 203
Noah Gregory/Chance Clendenin Station Camp HS Bass 0 0 0 0 50 0 0 0 50 203
Tyler Martin/Mitch Loyd Sequachie County HS Bass 0 0 0 0 0 50 0 0 50 203
Lucas Roberts/Mason Beasley Livingston Acamdemy 0 0 0 0 0 0 50 0 50 203
Ryan Chapman/Noah Park Station Camp HS Bass 0 0 0 0 0 0 50 0 50 203
Andrew Riggins/Haden Beasley Livingston Acamdemy 0 0 0 0 0 0 50 0 50 203
Renee Maynard/Faith Schultz Livingston Acamdemy 0 0 0 0 0 0 50 0 50 203
Trevor Birdwell/Luke Mccormick Monterey HS Bass 0 0 0 0 0 0 50 0 50 203
Elijsah Roberson/Carter Phillips Monterey HS Bass 0 0 0 0 0 0 50 0 50 203
Tyler Gentry/Kolby Gentry White County Warrior Fishing 0 0 0 0 0 0 50 0 50 203
Braden Leffew/Austin Conatser York Institute 0 0 0 0 0 0 50 0 50 203
Ryan Delong/Logan Jones Van Buren County Bass 0 0 0 0 0 0 50 0 50 203
Sawyer Baldwin/Will Cook York Institute 0 0 0 0 0 0 50 0 50 203
Blake Harris/Logan Goolsby Jackson County HS 0 0 0 0 0 0 50 0 50 203 


Executive profiles – A company is only as strong as its executive leadership. This is a good place to show off who’s occupying the corner offices. Write a nice bio about each executive that includes what they do, how long they’ve been at it, and what got them to where they are.

image37

2019 Regional Championship Results High School Division..

2019 Regional Championship Results High School Division..

 

2019 Regional Championship Results High School Division..

Congratulations out to Sain and Freeze from Coffee County Youth Bass Club on the extraordinary win....

Angler1 School No. Fish Big Fish Total Weight Place Points
Briley Sain/Kaden Freeze Coffee County Bass 5 4.78 14.47 1 200
Noah Harper/Alek Kulas Mt Juliet BASS 5 6.38 13.57 2 198
Westin Moss/Josh Willis Whitwell HS 5 4.21 12.31 3 196
Caleb Bridges/Zachary Elliott Mt Juliet BASS 4 5.48 11.65 4 194
Ashor Talbot/Isaac Talbot Beech Fishing Team 5 10.84 5 192
Jack Gipson/Drake Hemby Whitwell HS (RHS) 5 9.64 6 190
Tyler Finley/Hunter Jones MPHS Bass 5 4.23 8.99 7 188
Colby Thurmond/Jacob Garms Coffee County Bass 4 4.5 8.96 8 186
Brady Duncan/Mason Huddleston Mt Juliet BASS 3 5.33 8.8 9 184
Dawson Gnewikow/Andrew Molino Mt Juliet BASS 4 8.36 10 182
Hayden Fox/Owen Chamberain Mt Juliet BASS 3 8.12 11 180
Nathan Reynolds/Adrian Goleniewski Backwoods Bassin 2 5.88 8.05 12 178
ReyRey Vongboupha/Christopher Cooper Symrna Bassin Bulldogs 4 7.7 13 176
Isaiah Dodson/Jacob Davidson Mt Juliet BASS 3 7.17 14 174
Bailey Silcox/Logan Williams Gallatin HS Bass 2 6.5 15 172
DJ Douglas Drake/Austin Jones FCHS BASS Team 2 5.93 16 170
Dylan Stokes/Keaton Mills Mt Juliet BASS 4 5.82 17 168
Spencer Minter/Gavin Totherow Whitwell HS 3 2.44 5.68 18 166
Marcus Borne/Gavin Hackworth Grundy County Bass 3 5.46 19 164
Jimmy O'Guin/Austin Oldfield Mt Juliet BASS 2 5.4 20 162
Syn'Quarius Knight/Braden Harbert Springfield HS Bass Team 2 5.35 21 160
Austin Tomlinson/Landon Crecelius Mt Juliet BASS 3 5.07 22 158
Dylan Nutt/Carter Nutt Backwoods Bassin 2 4.75 23 156
Caleb Maybrey/Kole Palmer FCHS BASS Team 2 4.38 24 154
Branson Wells/Dawson Wells Coffee County Bass 1 4.29 25 152
Kyson Brown/Garrison Goodwin Mt Juliet BASS 2 4.11 26 150
Aiden Usher/Caleb Rhea Mt Juliet BASS 2 4.04 27 148
James Riggs/Aaron Riggs MPHS Bass 2 3.3 28 146
Ryan Cothran/William Cothran MPHS Bass 1 2.97 29 144
Matthew MacNaughten/Brice Lumpkins Gallatin HS Bass 1 2.79 30 142
JT Minor/Harrison Wims Gallatin HS Bass 1 1.97 31 140
Lucas Scott/Cory Blackburn Tullahoma HS Bass 1 1.96 32 138
Hunter Palmer/Jacob Damron Tullahoma HS Bass 1 1.85 33 136
Hayden Guthrie/Kade Pretzsch Summit HS Fishing 1 1.84 34 134
Eli Stevenson/Peyton Price Grundy County Bass 1 1.78 35 132
Chase Fluty/Remington Wingo Beech Fishing Team 1 1.63 36 130
Adam Petty/Jayden Yates Coffee County Bass 1 0.91 37 128
Joseph Post/Brandon Harper Mt Juliet BASS 0 0 38 100
Michael Evans/Bailey Evans Whitwell HS 0 0 38 100
Aiden Ashley Hendersonville HS Bass 0 0 38 100
Katlyn Warren/Elijah Hamilton East Hickman Fishing 0 0 38 100
Cannon Taylor/Hank Dillard Siegel HS Bass 0 0 38 100
Keegan Sanders/Kenneth Dykes FCHS BASS Team 0 0 38 100
Cade Brown/Austin Strong Mt Juliet BASS 0 0 38 100
Grant Escue/JD Bryant DCHS Fishing Team 0 0 38 100
Elijah Willis/Brody Gatlin Whitwell HS 0 0 38 100
DylanPittman/Nick Hamilton Whitwell HS 0 0 38 100
Curtis Tudor/Sawyer Banks Coffee County Bass 0 0 38 100
Bryan Hayes/Garrett Smith Springfield HS Bass Team 0 0 38 100
Rylie Burt/Mason Kerr FCHS BASS Team 0 0 38 100
Trace Johnson/Blake Lundy East Hickman Fishing 0 0 38 100
Eric Reeves/Ethan Coble Lincoln County HS Bass 0 0 38 100
Mattie Powell/CJ Anderson Whitwell HS 0 0 38 100
Avery Whitell/Jackson Holbert Riverside HS Bass 0 0 38 100
Gray Steelman/Will Pursell Beech Fishing Team 0 0 38 100

SRM Concrete Missile Baits Tight Line Jigs, LLC Tims Ford PowersportsCENTURY 21 Mid-State Realty, LLC WCDT Radio The Herald ChronicleDuckett Fishing

image38

High School Points as of 24 Mar 2019

High School Division Points Race!! All coaches you need to review these.

 

High School Division Points Race!! All coaches you need to review these. Next stop is Regional Championship, these points WILL BE declared set in stone as of 10 April 2019

Angler1 School T1 T2 T3 T4 T5 T6 T7 REG Pts Place
Westin Moss/Josh Willis Whitwell HS 50 99 100 78 50 98 88 385 1
Dylan Nutt/Carter Nutt Backwoods Bassin 64 94 94 99 73 92 67 379 2
Brady Duncan/Mason Huddleston Mt Juliet BASS 63 95 65 85 75 96 100 376 3
Colby Thurmond/Jacob Garms Coffee County Bass 51 100 50 96 77 94 78 368 4
Dawson Gnewikow/Andrew Molino Mt Juliet BASS 0 0 92 100 75 99 75 366 5
Branson Wells/Dawson Wells Coffee County Bass 79 57 96 93 95 74 74 363 6
Marcus Borne/Gavin Hackworth Grundy County Bass 88 98 50 92 0 73 50 351 7
Jack Gipson/Drake Hemby Whitwell HS (RHS) 93 86 50 86 50 0 85 350 8
Kyson Brown/Garrison Goodwin Mt Juliet BASS 50 61 80 50 99 91 79 349 9
Asa Robertson/Matthew Vandagriff Warren County Bass 94 50 0 0 100 0 97 341 10
Caleb Maybrey/Kole Palmer FCHS BASS Team 50 87 50 97 78 77 50 339 11
Isaiah Owens/Garrett Davis Coffee County Bass 75 64 77 82 50 97 0 331 12
Nathan Reynolds/Adrian Goleniewski Backwoods Bassin 58 89 50 89 50 50 93 329 13
Ryan Cothran/William Cothran MPHS Bass 50 91 50 0 50 90 98 329 13
Caleb Bridges/Zachary Elliott Mt Juliet BASS 50 93 54 50 50 100 81 328 15
Hunter Palmer/Jacob Damron Tullahoma HS Bass 50 85 95 50 50 95 0 325 16
Eli Stevenson/Peyton Price Grundy County Bass 61 73 50 0 92 64 92 321 17
Alec Lancaster/Jonathon Nicholson Station Camp HS Bass 0 82 86 0 58 0 95 321 17
Dylan Stokes/Keaton Mills Mt Juliet BASS 50 81 50 74 96 66 69 320 19
Noah Harper/Alek Kulas Mt Juliet BASS 50 92 75 90 50 57 50 314 20
Noah Ray/Hayden Cooper Tullahoma HS Bass 66 72 50 76 50 0 94 308 21
Hayden Fox/Owen Chamberain Mt Juliet BASS 50 0 81 83 50 76 64 304 22
Tyler Finley/Hunter Jones MPHS Bass 86 50 50 0 84 82 50 302 23
Bailey Miller/Chloe Thomas Tullahoma HS Bass 66 58 0 88 51 89 50 301 24
Kolby Holcomb/Anthony Goins Walker Valley HS Bass 72 84 0 0 57 87 0 300 25
Isaiah Dodson/Jacob Davidson Mt Juliet BASS 83 50 67 77 50 69 50 296 26
Austin Tomlinson/Landon Crecelius Mt Juliet BASS 50 77 50 0 88 80 50 295 27
DJ Douglas Drake/Austin Jones FCHS BASS Team 84 50 71 50 50 86 53 294 28
Rylie Burt/Mason Kerr FCHS BASS Team 50 0 0 98 72 71 50 291 29
Grant Dees/Ben Freeman Grundy County Bass 50 50 85 0 98 0 0 283 30
Hayden Guthrie/Kade Pretzsch Summit HS Fishing 50 50 99 79 50 50 50 278 31
ReyRey Vongboupha/Christopher Cooper Symrna Bassin Bulldogs 0 90 50 0 50 0 83 273 32
Jimmy O'Guin/Austin Oldfield Mt Juliet BASS 50 63 50 50 50 78 82 273 32
Keegan Sanders/Kenneth Dykes FCHS BASS Team 50 0 64 75 50 83 50 272 34
Michael Evans/Bailey Evans Whitwell HS 50 50 73 0 85 50 57 265 35
Lucas Scott/Cory Blackburn Tullahoma HS Bass 69 0 63 74 50 58 0 264 36
Adam Petty/Jayden Yates Coffee County Bass 50 0 53 50 50 85 76 264 36
Tyan Massengale/Brandon Bates Soddy Daisy HS Bass 96 0 0 85 82 0 0 263 38
Curtis Tudor/Sawyer Banks Coffee County Bass 50 0 0 91 50 59 59 259 39
Summer Dees/Luke Meeks Grundy County Bass 77 59 50 0 66 0 0 252 40
Joseph Post/Brandon Harper Mt Juliet BASS 50 76 50 0 52 50 71 249 41
Lane Lassiter/Jaymeson Hale Warren County Bass 50 97 50 50 50 50 50 247 42
Aiden Usher/Caleb Rhea Mt Juliet BASS 50 78 50 0 64 0 55 247 42
Briley Sain/Kaden Freeze Coffee County Bass 50 0 57 0 56 50 84 247 42
Jon Luke Simmons/Curtis Roberts Beech Fishing Team 50 96 50 50 0 0 0 246 45
Elijah Willis/Brody Gatlin Whitwell HS 50 60 50 0 50 84 50 244 46
Matthew Marcel/Caleb Bryant Tullahoma HS Bass 89 0 0 87 0 68 0 244 46
Witt Chivers/Aiden Billingsly Whitwell HS 93 50 50 0 50 50 0 243 48
Ethan Ashley/Quinton Steele FCHS BASS Team 50 79 50 0 50 60 0 239 49
Aiden Ashley Hendersonville HS Bass 50 66 51 0 70 0 50 237 50
Chase Fluty/Remington Wingo Beech Fishing Team 67 62 50 50 50 0 54 233 51
Chellan Cantrell/Boomer Winters Whitwell HS 62 50 66 0 50 0 0 228 52
Jake Beihoffer/Bailey Farris Soddy Daisy HS Bass 95 0 0 81 50 0 0 226 53
Ryan Inmon/Michael Gentry Tullahoma HS Bass 50 0 72 50 0 50 0 222 54
JT Minor/Harrison Wims Gallatin HS Bass 0 50 50 0 50 0 70 220 55
James Riggs/Aaron Riggs MPHS Bass 0 50 50 0 50 67 0 217 56
Carson Adams/Andrew Goostree Beech Fishing Team 50 65 50 50 0 0 0 215 57
DylanPittman/Nick Hamilton Whitwell HS 50 0 50 50 50 65 50 215 57
Hunter Tucker/Matthew MacNaughton Gallatin HS Bass 0 71 0 0 94 0 50 215 57
Spencer Minter/Gavin Totherow Whitwell HS 50 50 59 0 54 50 50 213 60
Mattie Powell/CJ Anderson Whitwell HS 50 50 50 50 50 61 50 211 61
Bailey Beasley/Canon Ybarro Station Camp HS Bass 0 0 82 0 79 0 50 211 61
Julian Moss/Coby Wright Gallatin HS Bass 0 69 50 0 0 0 91 210 63
Ashor Talbot/Isaac Talbot Beech Fishing Team 0 68 50 0 89 0 0 207 64
Peyton Nunley/Dakota Stiefel Grundy County Bass 52 50 50 0 0 50 0 202 65
Cannon Taylor/Hank Dillard Siegel HS Bass 0 0 50 0 50 50 51 201 66
Jaxon Green/Trevor Mayes Symrna Bassin Bulldogs 50 50 50 0 50 0 50 200 67
Bailey Talent/Brady Huddleston Livingston Acamdemy 0 67 0 0 50 0 80 197 68
Chase Wiley/Alan Richardson Tullahoma HS Bass 50 0 0 94 0 50 0 194 69
Peyton Hargrave/Alex Thompson Tullahoma HS Bass 0 0 50 0 0 93 50 193 70
Rachel Shrum/Ian Shrum Grundy County Bass 50 0 50 0 0 88 0 188 71
Carter Walker/Brady Lafever Upperman HS Bass 50 0 0 0 50 0 87 187 72
Avery Whitell/Jackson Holbert Riverside HS Bass 0 0 97 0 86 0 0 183 73
Lane Hill/Jonathan Rogers Lincoln County HS Bass 82 0 50 0 0 50 0 182 74
Dalton Bailey/Hayden Stockett Lenior City HS 91 0 0 0 90 0 0 181 75
Trevor Winn/Nathan Owenby Walker Valley HS Bass 50 50 0 0 80 0 0 180 76
Adair Brockus/Peyton Knight Pope John Paul II 53 74 50 0 0 0 0 177 77
Cade Whitson/Chloe Thomas Tullahoma HS Bass 50 75 50 0 0 0 0 175 78
Hunter Broadway/Justin Quals Summit HS Fishing 0 0 68 0 50 0 50 168 79
Dylan Johnson/Noah Widick Sequachie County HS Bass 50 0 0 0 50 62 0 162 80
Isiah Palmer/Alex Uhles Symrna Bassin Bulldogs 0 50 50 0 0 0 62 162 80
Austin Roach/Bobby-Scott Howard Springfield HS Bass Team 0 0 0 50 61 0 50 161 82
Matthew Griffith/Tre Smith Sequachie County HS Bass 78 0 0 0 0 81 0 159 83
Josh Lee/Cole Rankin Karns HS Bass 60 0 0 0 97 0 0 157 84
Alyssa Taylor/Caleb Pierce Walker Valley HS Bass 56 0 0 50 50 0 0 156 85
Anderson Thomas/Isaac Freeman Beech Fishing Team 50 50 50 0 0 0 0 150 86
Micah Bryant/Chris Keeble Sequoyah HS Bass 100 0 0 0 50 0 0 150 86
Cade Brown/Austin Strong Mt Juliet BASS 50 50 0 0 50 0 0 150 86
Ryan Hall/Wesley Crosslin Summit HS Fishing 50 50 0 0 0 50 0 150 86
Jacob Frizzell/Trace Pack Warren County Bass 71 0 0 0 0 79 0 150 86
Gray Steelman/Will Pursell Beech Fishing Team 50 0 50 0 0 0 50 150 86
Zack Spears/Shelby Lampkin Lenior City HS 98 0 0 0 50 0 0 148 92
Evan Alexander/Parker Sutt Station Camp HS Bass 0 0 0 0 83 0 65 148 92
Nathan Powell/Ty Samples Whitwell HS 50 0 0 95 0 0 0 145 94
Braxton Campbell/Aiden Totherow Warren County Bass 0 0 0 0 76 0 68 144 95
Tanner Scruggs/Storm Cline Anderson County Bass 50 0 0 0 93 0 0 143 96
Elijah Gibbons/Bryson Carwile Livingston Acamdemy 92 0 0 0 50 0 0 142 97
Bailey Silcox/Jacob Jaynes Gallatin HS Bass 0 88 50 0 0 0 0 138 98
Bryce Way/Zach McKamey Tullahoma HS Bass 87 0 50 0 0 0 0 137 99
Rhett Stottlemire/Tanner Morgan Soddy Daisy HS Bass 50 0 0 0 87 0 0 137 99
AustinHoover/Zane Stewart Station Camp HS Bass 0 0 0 0 50 0 86 136 101
Clayton Johnson/Callie Johnson Livingston Acamdemy 0 0 0 0 60 0 73 133 102
Boone Williams/Sammy McCurry Hendersonville HS Bass 70 0 61 0 0 0 0 131 103
Cody Smith/Nathan Ferrell Soddy Daisy HS Bass 81 0 0 0 50 0 0 131 103
Zach Simpson/Adam Traini Beech Fishing Team 0 80 50 0 0 0 0 130 105
Walker Carlton/Kylan Boreman TN Valley HS Bass 0 0 74 0 50 0 0 124 106
Zane O'Domirok/Thomas Brown Lenior City HS 74 0 0 0 50 0 0 124 106
Andrew Hicks/Dyllan Jenkins Walker Valley HS Bass 73 0 0 0 50 0 0 123 108
Bryan Hayes/Garrett Smith Springfield HS Bass Team 0 0 0 0 63 0 60 123 108
Zach Stewart/Dakota Martin FCHS BASS Team 50 0 0 0 0 72 0 122 110
Harrison Terry/Luke Clifton DCHS Fishing Team 0 0 70 0 50 0 0 120 111
Jackson Carlisle/Logan Gibson Lincoln County HS Bass 50 0 0 0 0 70 0 120 111
Aiden Grissom/Will Prater Warren County Bass 0 0 0 0 69 0 50 119 113
Mason Gibbs/Dylan Smith Soddy Daisy HS Bass 50 0 0 0 67 0 0 117 114
Adrian Painter/Dakota Russell Warren County Bass 0 0 0 0 50 63 0 113 115
Dalton Scott/Whitten Luker Page HS Bass Team 0 0 60 0 50 0 0 110 116
Will Young/Jackson Long Springfield HS Bass Team 0 0 0 50 0 0 58 108 117
Bailery Silcox/Logan Williams Gallatin HS Bass 0 0 0 0 50 0 57 107 118
Trace Johnson/Blake Lundy East Hickman Fishing 0 0 55 0 50 0 0 105 119
Nate Reeves/Seth Phillips Lincoln County HS Bass 50 0 0 0 55 0 0 105 119
Devin Howard/Dawson Mason Walker Valley HS Bass 50 50 0 0 0 0 0 100 121
Dylan Crowder/Jack Wells Hendersonville HS Bass 0 50 50 0 0 0 0 100 121
Clint Meeks/Jude Gilliam Grundy County Bass 50 0 50 0 0 0 0 100 121
August Mangrum/Owen Harrington Gallatin HS Bass 0 50 50 0 0 0 0 100 121
Riley Nicholson/Daniel Taylor Walker Valley HS Bass 50 0 0 0 50 0 0 100 121
Caden Gilley/Reece Nixon Soddy Daisy HS Bass 50 0 0 0 50 0 0 100 121
Jaxon Sullivan/Chase Milholen Scotts Hill HS Bass 0 0 50 0 50 0 0 100 121
Reese Walker/Conner Curtin Mt Juliet BASS 0 50 0 0 50 0 0 100 121
Brandon Sales/Dale Scarbrough Lenior City HS 50 0 0 0 50 0 0 100 121
Brent Key/Logan Johnson Lenior City HS 50 0 0 0 50 0 0 100 121
Hunter Canova/John Thompson Lenior City HS 50 0 0 0 50 0 0 100 121
Logan Jones/Braden Williams Karns HS Bass 0 50 0 0 50 0 0 100 121
Austin Birdwell/Matthew Weaver Grundy County Bass 50 0 0 0 50 0 0 100 121
Tristan Hindman/Colton Housley FCHS BASS Team 50 0 0 0 50 0 0 100 121
Bryce Bland/Patrick Prince FCHS BASS Team 0 0 50 0 50 0 0 100 121
Tc Creary/Sarah Compton East Hickman Fishing 0 0 50 0 50 0 0 100 121
Grant Escue/JD Bryant DCHS Fishing Team 0 0 50 0 50 0 0 100 121
Zachary Brown/Alex Cunningham DCHS Fishing Team 0 0 50 0 50 0 0 100 121
Jake Hoover/Drew Thompson DCHS Fishing Team 0 0 50 0 50 0 0 100 121
Matthew Payne/Seth Russell DCHS Fishing Team 0 0 50 0 50 0 0 100 121
Jake Baker/Garrett Smith Springfield HS Bass Team 0 0 0 50 50 0 0 100 121
Korbin Way/Peyton Swafford Sequachie County HS Bass 50 0 0 0 0 50 0 100 121
Nick Moon/Parker Mitchell Lincoln County HS Bass 50 0 0 0 0 50 0 100 121
Ethan Coble/Lake Porter Lincoln County HS Bass 0 0 50 0 0 50 0 100 121
Riley Todd/Cannon Taylor Siegel HS Bass 0 0 50 0 50 0 0 100 121
Jacob Jensen/Riley Park Riverdale HS Bass 0 0 50 0 0 0 50 100 121
Hunter Johnson/Tyra Johnson Pickett County 0 0 0 0 50 0 50 100 121
Chris Payne/Kellen McGranaghan Station Camp HS Bass 0 0 0 0 50 0 50 100 121
Jonathan Walls/Rheagan Woodlee Warren County Bass 0 0 0 0 50 0 50 100 121
Christain Wright/Chris Metcalf Clinton HS Bass 99 0 0 0 0 0 0 99 150
Lucas Reagan/Tyler Cook Pickett County 0 0 0 0 0 0 99 99 150
Jon David Bedford/Walker Brown LCHS Bass Team 0 0 98 0 0 0 0 98 152
Corbett Sands/Lance Frazier Walker Valley HS Bass 97 0 0 0 0 0 0 97 153
Syn'Quarius Knight/Braden Harbert Springfield HS Bass Team 0 0 0 0 0 0 96 96 154
Jacob Phillips/Tyler Coats Crockett County 0 0 93 0 0 0 0 93 155
Trip Costello/Will Lowery Franklin HS Bass Team 0 0 91 0 0 0 0 91 156
Hayden Gaddis/Marcus Whaley Seymour HS Bass 0 0 0 0 91 0 0 91 156
Rielly Butler/Justin Manis Sequoyah HS Bass 90 0 0 0 0 0 0 90 158
Chandler Pruett/Tyler Crews Scotts Hill HS Bass 0 0 90 0 0 0 0 90 158
Bryson Johnson/Micah Scroggins Jackson County HS 0 0 0 0 0 0 90 90 158
Austin Fuson/Levi Wayne TN Valley HS Bass 0 0 89 0 0 0 0 89 161
Ryan Bolenbarker/Logan Ernest Upperman HS Bass 0 0 0 0 0 0 89 89 161
Tanner Ham/Clay Quillen Columbia Academy 0 0 88 0 0 0 0 88 163
Jerren Gieske/Hunter Brewer LCHS Bass Team 0 0 87 0 0 0 0 87 164
Riley Brown/Logan East Roane CHS Bass Team 85 0 0 0 0 0 0 85 165
Nick Staub/Dillon Garcia 901 Bass Club 0 0 84 0 0 0 0 84 166
Will Keaton/Matt Gamble Summertown HS Bass 0 0 83 0 0 0 0 83 167
Skylar Sparks/Conner Vaughn Dekalb County HS Bass 0 83 0 0 0 0 0 83 167
Katlyn Warren/Elijah Hamilton East Hickman Fishing 0 0 0 0 81 0 0 81 169
Garick Robison/Ethan Hicks Sequoyah HS Bass 80 0 0 0 0 0 0 80 170
Ethan Ashley/Bryce Bland FCHS BASS Team 0 0 0 80 0 0 0 80 170
Gage Starks/Sawyer Wiliams Henry County HS Bass 0 0 79 0 0 0 0 79 172
Dylan Jones/Dylan Fowler DCHS Fishing Team 0 0 78 0 0 0 0 78 173
Keegan Fleming/Colton Elrod Upperman HS Bass 0 0 0 0 0 0 77 77 174
McKenzie Truelove/Triton Lay Bradley Central Bass 76 0 0 0 0 0 0 76 175
Jack Williams/Zackery Thornton Benton County HS Bass 0 0 76 0 0 0 0 76 175
Jase Damron/Trenton Cole Tullahoma HS Bass 0 0 0 0 0 75 0 75 177
Ethan Harris/Curtis Grissom Warren County Bass 0 0 0 0 0 0 72 72 178
Avery Johnson/Marshall Smith Lenior City HS 0 0 0 0 71 0 0 71 179
Mathew Agee/Derek Young Dekalb County HS Bass 0 70 0 0 0 0 0 70 180
**Ian Jimerson/Christin Lee Beech Fishing Team 0 0 69 0 0 0 0 69 181
Lilly Walker/Blaise Wolfe Seymour HS Bass 68 0 0 0 0 0 0 68 182
Syn Quarious/JD Hulsey Springfield HS Bass Team 0 0 0 0 68 0 0 68 182
Whit Terry/Cade Copeland Livingston Acamdemy 0 0 0 0 0 0 67 67 184
Andrew Boles/Zane Mansfield Ooltewah HS BASS 65 0 0 0 0 0 0 65 185
Jacob Gravett/Mason Swan Signal Mountain 0 0 0 0 65 0 0 65 185
Casen Collier/Chris Pigg Jackson County HS 0 0 0 0 0 0 63 63 187
Jayce Reddick/Bub Littleton Henry County HS Bass 0 0 62 0 0 0 0 62 188
Katie Nelson/Wyatt Montooth Livingston Acamdemy 0 0 0 0 62 0 0 62 188
Mason Wade/Colton Collier Jackson County HS 0 0 0 0 0 0 61 61 190
Gabe Littreal/Bryson Furgerson Sequoyah HS Bass 59 0 0 0 0 0 0 59 191
Brice Lumpkins/Austin Brown Gallatin HS Bass 0 0 0 0 59 0 0 59 191
Kadyen Roysden/Boone Glass LCHS Bass Team 0 0 58 0 0 0 0 58 193
Cj Giles/Karsen Leahman McMinn County HS Bass 57 0 0 0 0 0 0 57 194
Robert Dishman/Zach Bennett Van Buren County Bass 56 0 0 0 0 0 0 56 195
Sam Cilfton/Gage Holt DCHS Fishing Team 0 0 56 0 0 0 0 56 195
Jacob Sorrels/Trey Allen Lincoln County HS Bass 0 0 0 0 0 56 0 56 195
Wyatt Sauder/Tyler Resnick Sequoyah HS Bass 54 0 0 0 0 0 0 54 198
Kalen Puckett/Grant Jones Station Camp HS Bass 0 0 0 0 54 0 0 54 198
Dylan Banks/Casey Briley Gallatin HS Bass 0 0 0 0 0 0 52 52 200
Matthew Nanney/Bryce Townsend West Sandie Bass Anglers 0 0 50 0 0 0 0 50 201
Hayden Hillard/Hunter Lindsey West Carroll HS Bass 0 0 50 0 0 0 0 50 201
Mikayla Gale/Logan Mosburg Walker Valley HS Bass 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Nick Burnette/Lukas Hall Walker Valley HS Bass 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Adam Simmons/Bryson Mooneyham Van Buren County Bass 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Kanen Lewis/Brayden Shockley Van Buren County Bass 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Carter Scott/Ozzy Schaeffer TN Valley HS Bass 0 0 50 0 0 0 0 50 201
Steven Chunn/Adam Chunn Summit HS Fishing 0 0 50 0 0 0 0 50 201
Conner Bond/George Zakrzewshi Summit HS Fishing 0 0 50 0 0 0 0 50 201
Hayden Peters/Jake Smith Summertown HS Bass 0 0 50 0 0 0 0 50 201
Parker Riggs/Mary Staggs Summertown HS Bass 0 0 50 0 0 0 0 50 201
Zachary Coppinger/Kyle Weddington Soddy Daisy HS Bass 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Tyler Lusk/Martin Lewis Soddy Daisy HS Bass 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Asher Culton/George McGee Soddy Daisy HS Bass 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Owen Spurlock/Landon Phillips Soddy Daisy HS Bass 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Ashley Erwin/Garron Headrick Soddy Daisy HS Bass 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Sadie Rodgers/Starr Jones Soddy Daisy HS Bass 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Noah Ferrell/Ryan Beihoffer Soddy Daisy HS Bass 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Rob Lindsey/Tyler Henson Silverdale Baptist Academy 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Levi Landrus/Griffin Culpepper Silverdale Baptist Academy 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Hayden Gaddis/Dylan Prater Seymour HS Bass 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Bryson Sims/Tyler Millsaps Sequoyah HS Bass 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Seth Moser/Adam Harris Sequoyah HS Bass 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Cabel Trammell/Hank Moore Sequoyah HS Bass 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Bryce Mincy/Dalton Kaylor Sequoyah HS Bass 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Drake Thompson/Eric Mullins Sequachie County HS Bass 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Brady Turner/Carson DeBord Sequachie County HS Bass 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Tyler Martin/Logan Brooks Sequachie County HS Bass 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Tyler Layman/Seth Hodge Sale Creek Anglers 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Blake Brown/Caleb McCarter Sale Creek Anglers 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Gage King/Hunter White Sale Creek Anglers 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Cole Miller/Matthew Stombaugh Roane CHS Bass Team 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Victor Alford/Malcom Sherbine Roane CHS Bass Team 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Brandon Iles/Noah Varner Rhea County HS Eagle 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Eli Gates/Drew Cagle Rhea County HS Eagle 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Hunter Presley/Bryar Goins Rhea County HS Eagle 50 0 0 0 0 0 0 50 201
David Derlak/Will Travis Rhea County HS Eagle 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Colton Teffer/Garrett Ramsey Rhea County HS Eagle 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Ben Hester/Karson Jenkins Rhea County HS Eagle 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Mason Caldwell/Jackson Dodd Rhea County HS Eagle 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Seth York/James Gravitte Rhea County HS Eagle 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Caitlynn Bishop/Alexis Garrett Rhea County HS Eagle 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Kalabe Sharp/Colton Kreiter Rhea County HS Eagle 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Coleman Hamilton/Kaitlyn Hogan RCA Anglers 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Stanfield Dean/Cole Jackson RCA Anglers 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Jackson Bryan/Brennan Wallin Page HS Bass Team 0 50 0 0 0 0 0 50 201
Joseph Povlovich/Regan Wease Page HS Bass Team 0 50 0 0 0 0 0 50 201
Brandon Bartley/Cameron Hood Page HS Bass Team 0 0 50 0 0 0 0 50 201
Luke Keown/Carter Sheets Ooltewah HS BASS 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Dylan Combs/Owen Kreuger Ooltewah HS BASS 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Banks Shaw/Adam Granger Ooltewah HS BASS 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Austin Escobar/Parker Abstance Ooltewah HS BASS 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Aedan Novelli/Conner Gatlin Ooltewah HS BASS 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Taylor Vivrette/Tyler Magers Mt Juliet BASS 0 50 0 0 0 0 0 50 201
Tim Carrol/Preston Garrett Midway HS Bass 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Hunter Spears/Levi Safles McMinn County HS Bass 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Austyn Myers/Brad Brown Loudon HS Bass Team 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Joseph Ray/William Hunter Livingston Acamdemy 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Clay Johnson/Brady Huddleston Livingston Acamdemy 0 50 0 0 0 0 0 50 201
Preston Ashley/Peyton Clark Lincoln County HS Bass 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Taylor Hammons/Brandon Almacher Lincoln County HS Bass 0 0 50 0 0 0 0 50 201
Slade Moseley/Mason Richardson Lewis County HS Bass 0 0 50 0 0 0 0 50 201
Kane Dillon/Tyler Ray Lewis County HS Bass 0 0 50 0 0 0 0 50 201
Gracen Helton/Colby Gatlin Lenior City HS 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Joey Hughes/Hunter Morris LCHS Bass Team 0 0 50 0 0 0 0 50 201
Kade Surratt/Will Daniels LCHS Bass Team 0 0 50 0 0 0 0 50 201
Tucker Laws/Ryder Stone LCHS Bass Team 0 0 50 0 0 0 0 50 201
Blake Maiden Jelico HS Bass 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Gage Sherrod/Mercedes Ellis Henry County HS Bass 0 0 50 0 0 0 0 50 201
Caleb Ferguson/Matt Bradham Henry County HS Bass 0 0 50 0 0 0 0 50 201
Craig Anderson/Tyler Forrest Henry County HS Bass 0 0 50 0 0 0 0 50 201
Gavin Gordon/Chance Johnson Henry County HS Bass 0 0 50 0 0 0 0 50 201
Seth Ruehling/Paul Allen Harvey Grundy County Bass 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Austin Wisniewski/Nathan Welch Franklin HS Bass Team 0 0 50 0 0 0 0 50 201
Paul Buttrey/Nate Wisniewski Franklin HS Bass Team 0 0 50 0 0 0 0 50 201
James Johnson/McLain Neal Franklin HS Bass Team 0 0 50 0 0 0 0 50 201
Devin Harrison/Blake Chamberlin Franklin HS Bass Team 0 0 50 0 0 0 0 50 201
Parker Grefrath/Jacob Whitehurst Franklin HS Bass Team 0 0 50 0 0 0 0 50 201
Taylen Guyote/Travis Trussell FCHS BASS Team 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Cole Palmertree/Nathan King FCHS BASS Team 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Landon Relford/Seth Grimes FCHS BASS Team 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Joshua Ziemann/Ray Flynn East Hickman Fishing 0 0 50 0 0 0 0 50 201
Brayden Shaver/Jacob Jannette East Hickman Fishing 0 0 50 0 0 0 0 50 201
Cole Briggs/Codey Truman East Hickman Fishing 0 0 50 0 0 0 0 50 201
Griffin Hopkins/Eli Winkler East Hamilton Anglers 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Lake Clark/Drue Costner East Hamilton Anglers 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Sam Holt/Westley Morris East Hamilton Anglers 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Avey South/Kolter Kilgore Dekalb County HS Bass 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Ethan Ramsey/Trey Judson DCHS Fishing Team 0 0 50 0 0 0 0 50 201
Nick Cox/Tanner Brown DCHS Fishing Team 0 0 50 0 0 0 0 50 201
Brady Stringer/Mason Clifton DCHS Fishing Team 0 0 50 0 0 0 0 50 201
Matt Doop/David Wiseman Campbell County HS Bass 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Austin Smith/Riley Faulkner Campbell County HS Bass 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Storm Hoskins/Ethan Chase Campbell County HS Bass 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Issac Wagner/Peyton Kent Bradley Central Bass 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Ethan Brooks/Jacob Young Bradley Central Bass 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Naoh Goodman/Preston Lawson Bradley Central Bass 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Luke Neighbors/Trevor Casson Bradley Central Bass 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Bryce Griffith/Alex Bryant Bradley Central Bass 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Scotty Barerra/Andrew Bunch Bradley Central Bass 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Chandler Fryar Boyd Buchanan HS Bass 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Ryan Baker/Hunter Sparks Benton County HS Bass 0 0 50 0 0 0 0 50 201
Weston Bivens/Logan Deaton Benton County HS Bass 0 0 50 0 0 0 0 50 201
Jeffrey Powell/Gavin House Beech Fishing Team 50 0 0 0 0 0 0 50 201
Ethan Edmondson/Ian Jimerson Beech Fishing Team 0 50 0 0 0 0 0 50 201
**Jeffery Powell/Braden Brinkley Beech Fishing Team 0 0 50 0 0 0 0 50 201
Bryan Hayes/Logan Nooner Springfield HS Bass Team 0 0 0 50 0 0 0 50 201
Conner Melton/Timothy Greenhaw Springfield HS Bass Team 0 0 0 50 0 0 0 50 201
Brayden Harbert/Logan Parker Springfield HS Bass Team 0 0 0 50 0 0 0 50 201
Syn'Quarius Knight/Tanner Collins Springfield HS Bass Team 0 0 0 50 0 0 0 50 201
Caston Hensel/Shaylen Sawyers Summit HS Fishing 0 0 0 0 50 0 0 50 201
Mathew Stonbaugh/Logan East Roane CHS Bass Team 0 0 0 0 50 0 0 50 201
Gavin Myers/Jordan McMillen Warren County Bass 0 0 0 0 50 0 0 50 201
Casey Christopher/Will Vance Warren County Bass 0 0 0 0 50 0 0 50 201
James Gore/Benjamin Warbritton Riverside HS Bass 0 0 0 0 50 0 0 50 201
Phillip Lane Hall/Parker Mitchell Lincoln County HS Bass 0 0 0 0 50 0 0 50 201
Connor Melton/Timothy Greenhaw Springfield HS Bass Team 0 0 0 0 50 0 0 50 201
Dalton Webb/Will Hyde Springfield HS Bass Team 0 0 0 0 50 0 0 50 201
Adam LaLance/Jackson White Siegel HS Bass 0 0 0 0 50 0 0 50 201
Hunter Davis/Jared Warwick Heritage High 0 0 0 0 50 0 0 50 201
Jake Collins/Carson Walker Livingston Acamdemy 0 0 0 0 50 0 0 50 201
Noah Gregory/Chance Clendenin Station Camp HS Bass 0 0 0 0 50 0 0 50 201
Eric Reeves/Seth Phillips Lincoln County HS Bass 0 0 0 0 0 50 0 50 201
Tyler Martin/Mitch Loyd Sequachie County HS Bass 0 0 0 0 0 50 0 50 201
Lucas Roberts/Mason Beasley Livingston Acamdemy 0 0 0 0 0 0 50 50 201
Ryan Chapman/Noah Park Station Camp HS Bass 0 0 0 0 0 0 50 50 201
Andrew Riggins/Haden Beasley Livingston Acamdemy 0 0 0 0 0 0 50 50 201
Renee Maynard/Faith Schultz Livingston Acamdemy 0 0 0 0 0 0 50 50 201
Trevor Birdwell/Luke Mccormick Monterey HS Bass 0 0 0 0 0 0 50 50 201
Elijsah Roberson/Carter Phillips Monterey HS Bass 0 0 0 0 0 0 50 50 201
Tyler Gentry/Kolby Gentry White County Warrior Fishing 0 0 0 0 0 0 50 50 201
Braden Leffew/Austin Conatser York Institute 0 0 0 0 0 0 50 50 201
Ryan Delong/Logan Jones Van Buren County Bass 0 0 0 0 0 0 50 50 201
Sawyer Baldwin/Will Cook York Institute 0 0 0 0 0 0 50 50 201
Blake Harris/Logan Goolsby Jackson County HS 0 0 0 0 0 0 50 50 201

image39

High School Division Results North-South War on the Water!

23 March 2019 Results

 

High School Division Results from Percy Priest, North vs South War on the Water! 23 March 2019

Mt Juliet saved the South !!

Congratulation to Duncan and Huddleston!

Angler1 School No. Fish Big Fish Total Weight Place
Brady Duncan/Mason Huddleston Mt Juliet BASS 5 15.38 1
Lucas Reagan/Tyler Cook Pickett County 4 12.59 2
Ryan Cothran/William Cothran MPHS Bass 3 4.89 11.67 3
Asa Robertson/Matthew Vandagriff Warren County Bass 3 11.47 4
Syn'Quarius Knight/Braden Harbert Springfield HS Bass Team 3 6.39 11.37 5
Alec Lancaster/Jonathon Nicholson Station Camp HS Bass 4 10.82 6
Noah Ray/Hayden Cooper Tullahoma HS Bass 4 10.27 7
Nathan Reynolds/Adrian Goleniewski Backwoods Bassin 3 9.96 8
Eli Stevenson/Peyton Price Grundy County Bass 4 9.85 9
Julian Moss/Coby Wright Gallatin HS Bass 4 9.5 10
Bryson Johnson/Micah Scroggins Jackson County HS 4 9.18 11
Ryan Bolenbarker/Logan Ernest Upperman HS Bass 4 2.82 8.31 12
Westin Moss/Josh Willis Whitwell HS 3 8.13 13
Carter Walker/Brady Lafever Upperman HS Bass 2 6.29 8.09 14
AustinHoover/Zane Stewart Station Camp HS Bass 3 7.61 15
Jack Gipson/Drake Hemby Whitwell HS (RHS) 3 7.57 16
Briley Sain/Kaden Freeze Coffee County Bass 3 7.49 17
ReyRey Vongboupha/Christopher Cooper Symrna Bassin Bulldogs 3 7.48 18
Jimmy O'Guin/Austin Oldfield Mt Juliet BASS 3 7.13 19
Caleb Bridges/Zachary Elliott Mt Juliet BASS 3 6.98 20
Bailey Talent/Brady Huddleston Livingston Acamdemy 4 6.86 21
Kyson Brown/Garrison Goodwin Mt Juliet BASS 2 6.58 22
Colby Thurmond/Jacob Garms Coffee County Bass 3 6.56 23
Keegan Fleming/Colton Elrod Upperman HS Bass 3 6.37 24
Adam Petty/Jayden Yates Coffee County Bass 2 3.96 6.09 25
Dawson Gnewikow/Andrew Molino Mt Juliet BASS 2 5.61 26
Branson Wells/Dawson Wells Coffee County Bass 2 5.54 27
Clayton Johnson/Callie Johnson Livingston Acamdemy 3 5.38 28
Ethan Harris/Curtis Grissom Warren County Bass 2 5.08 29
Joseph Post/Brandon Harper Mt Juliet BASS 2 5.07 30
JT Minor/Harrison Wims Gallatin HS Bass 1 4.73 4.73 31
Dylan Stokes/Keaton Mills Mt Juliet BASS 1 4.71 32
Braxton Campbell/Aiden Totherow Warren County Bass 2 4.52 33
Whit Terry/Cade Copeland Livingston Acamdemy 2 4.25 34
Dylan Nutt/Carter Nutt Backwoods Bassin 2 4.25 34
Evan Alexander/Parker Sutt Station Camp HS Bass 2 4.19 36
Hayden Fox/Owen Chamberain Mt Juliet BASS 2 4.13 37
Casen Collier/Chris Pigg Jackson County HS 1 4.06 38
Isiah Palmer/Alex Uhles Symrna Bassin Bulldogs 2 3.93 39
Mason Wade/Colton Collier Jackson County HS 2 3.66 40
Bryan Hayes/Garrett Smith Springfield HS Bass Team 2 3.37 41
Curtis Tudor/Sawyer Banks Coffee County Bass 1 3.33 42
Will Young/Jackson Long Springfield HS Bass Team 1 3.14 43
Michael Evans/Bailey Evans Whitwell HS 1 2.72 44
Bailery Silcox/Logan Williams Gallatin HS Bass 1 2.72 44
Aiden Usher/Caleb Rhea Mt Juliet BASS 1 2.65 46
Chase Fluty/Remington Wingo Beech Fishing Team 1 2.38 47
DJ Douglas Drake/Austin Jones FCHS BASS Team 1 2.35 48
Dylan Banks/Casey Briley Gallatin HS Bass 1 2.33 49
Cannon Taylor/Hank Dillard Siegel HS Bass 1 2.08 50
Caleb Maybrey/Kole Palmer FCHS BASS Team 1 2 51
Marcus Borne/Gavin Hackworth Grundy County Bass 1 1.87 52
Aiden Grissom/Will Prater Warren County Bass 1 1.38 53
Rylie Burt/Mason Kerr FCHS BASS Team 1 1.08 54
Jonathan Walls/Rheagan Woodlee Warren County Bass 0 0 55
Braden Leffew/Austin Conatser York Institute 0 0 55
Aiden Ashley Hendersonville HS Bass 0 0 55
Hunter Tucker/Matthew MacNaughton Gallatin HS Bass 0 0 55
Peyton Hargrave/Alex Thompson Tullahoma HS Bass 0 0 55
Chris Payne/Kellen McGranaghan Station Camp HS Bass 0 0 55
Bailey Miller/Chloe Thomas Tullahoma HS Bass 0 0 55
DylanPittman/Nick Hamilton Whitwell HS 0 0 55
Elijah Willis/Brody Gatlin Whitwell HS 0 0 55
Lane Lassiter/Jaymeson Hale Warren County Bass 0 0 55
Noah Harper/Alek Kulas Mt Juliet BASS 0 0 55
Jaxon Green/Trevor Mayes Symrna Bassin Bulldogs 0 0 55
Gray Steelman/Will Pursell Beech Fishing Team 0 0 55
Jacob Jensen/Riley Park Riverdale HS Bass 0 0 55
Austin Tomlinson/Landon Crecelius Mt Juliet BASS 0 0 55
Keegan Sanders/Kenneth Dykes FCHS BASS Team 0 0 55
Sawyer Baldwin/Will Cook York Institute 0 0 55
Bailey Beasley/Canon Ybarro Station Camp HS Bass 0 0 55
Trevor Birdwell/Luke Mccormick Monterey HS Bass 0 0 55
Ryan Delong/Logan Jones Van Buren County Bass 0 0 55
Lucas Roberts/Mason Beasley Livingston Acamdemy 0 0 55
Hayden Guthrie/Kade Pretzsch Summit HS Fishing 0 0 55
Isaiah Dodson/Jacob Davidson Mt Juliet BASS 0 0 55
Mattie Powell/CJ Anderson Whitwell HS 0 0 55
Austin Roach/Bobby-Scott Howard Springfield HS Bass Team 0 0 55
Renee Maynard/Faith Schultz Livingston Acamdemy 0 0 55
Blake Harris/Logan Goolsby Jackson County HS 0 0 55
Hunter Johnson/Tyra Johnson Pickett County 0 0 55
Andrew Riggins/Haden Beasley Livingston Acamdemy 0 0 55
Tyler Finley/Hunter Jones MPHS Bass 0 0 55
Hunter Broadway/Justin Quals Summit HS Fishing 0 0 55
Ryan Chapman/Noah Park Station Camp HS Bass 0 0 55
Spencer Minter/Gavin Totherow Whitwell HS 0 0 55
Elijsah Roberson/Carter Phillips Monterey HS Bass 0 0 55
Tyler Gentry/Kolby Gentry White County Warrior Fishing 0 0 55

image40

SCTN HS Division Points Standings as of 17 Feb 2019

 

SCTN HIGH SCHOOL DIVISION points results/standings after 5 events... Keep in mind points are Best 4 of 7, we still have two events to go!


Angler1 School T1 T2 T3 T4 T5 Points Place
Branson Wells/Dawson Wells Coffee County Bass 79 57 96 93 95 363 1
Dylan Nutt/Carter Nutt Backwoods Bassin 64 94 94 99 73 360 2
Marcus Borne/Gavin Hackworth Grundy County Bass 88 98 50 92 0 328 3
Westin Moss/Josh Willis Whitwell HS 50 99 100 78 50 327 4
Colby Thurmond/Jacob Garms Coffee County Bass 51 100 50 96 77 324 5
Brady Duncan/Mason Huddleston Mt Juliet BASS 63 95 65 85 75 320 6
Caleb Maybrey/Kole Palmer FCHS BASS Team 50 87 50 97 78 312 7
Noah Harper/Alek Kulas Mt Juliet BASS 50 92 75 90 50 307 8
Dylan Stokes/Keaton Mills Mt Juliet BASS 50 81 50 74 96 301 9
Isaiah Owens/Garrett Davis Coffee County Bass 75 64 77 82 50 298 10
Kyson Brown/Garrison Goodwin Mt Juliet BASS 50 61 80 50 99 290 11
Nathan Reynolds/Adrian Goleniewski Backwoods Bassin 58 89 50 89 0 286 12
Grant Dees/Ben Freeman Grundy County Bass 50 50 85 0 98 283 13
Hunter Palmer/Jacob Damron Tullahoma HS Bass 50 85 95 50 50 280 14
Hayden Guthrie/Kade Pretzsch Summit HS Fishing 50 50 99 79 50 278 15
Isaiah Dodson/Jacob Davidson Mt Juliet BASS 83 50 67 77 50 277 16
Eli Stevenson/Peyton Price Grundy County Bass 61 73 50 0 92 276 17
Drake Hemby/Witt Chivers Ravenwood HS Bass 0 86 50 86 50 272 18
Tyler Finley/Hunter Jones MPHS Bass 86 50 50 0 84 270 19
Dawson Gnewikow/Andrew Molino Mt Juliet BASS 0 0 92 100 75 267 20
Austin Tomlinson/Landon Crecelius Mt Juliet BASS 50 77 50 0 88 265 21
Noah Ray/Hayden Cooper Tullahoma HS Bass 66 72 50 76 50 264 22
Hayden Fox/Owen Chamberain Mt Juliet BASS 50 0 81 83 50 264 22
Bailey Miller/Chloe Thomas Tullahoma HS Bass 66 58 0 88 51 263 24
Tyan Massengale/Brandon Bates Soddy Daisy HS Bass 96 0 0 85 82 263 24
Michael Evans/Bailey Evans Whitwell HS 50 50 73 0 85 258 26
Lucas Scott/Cory Blackburn Tullahoma HS Bass 69 0 63 74 50 256 27
DJ Douglas Drake/Austin Jones FCHS BASS Team 84 50 71 50 50 255 28
Summer Dees/Luke Meeks Grundy County Bass 77 59 50 0 66 252 29
Lane Lassiter/Jaymeson Hale Warren County Bass 50 97 50 50 50 247 30
Caleb Bridges/Zachary Elliott Mt Juliet BASS 50 93 54 50 50 247 30
Jon Luke Simmons/Curtis Roberts Beech Fishing Team 50 96 50 50 0 246 32
Asa Robertson/Matthew Vandagriff Warren County Bass 94 50 0 0 100 244 33
Jack Gipson/Aiden Billingsly Whitwell HS 93 50 50 0 50 243 34
Aiden Usher/Caleb Rhea Mt Juliet BASS 50 78 50 0 64 242 35
Ryan Cothran/William Cothran MPHS Bass 50 91 50 0 50 241 36
Keegan Sanders/Kenneth Dykes FCHS BASS Team 50 0 64 75 50 239 37
Aiden Ashley Hendersonville HS Bass 50 66 51 0 70 237 38
Chase Fluty/Remington Wingo Beech Fishing Team 67 62 50 50 50 229 39
Ethan Ashley/Quinton Steele FCHS BASS Team 50 79 50 0 50 229 39
Chellan Cantrell/Boomer Winters Whitwell HS 62 50 66 0 50 228 41
Joseph Post/Brandon Harper Mt Juliet BASS 50 76 50 0 52 228 41
Jake Beihoffer/Bailey Farris Soddy Daisy HS Bass 95 0 0 81 50 226 43
Alec Lancaster/Jonathon Nicholson Station Camp HS Bass 0 82 86 0 58 226 43
Rylie Burt/Mason Kerr FCHS BASS Team 50 0 0 98 72 220 45
Carson Adams/Andrew Goostree Beech Fishing Team 50 65 50 50 0 215 46
Tyler Magers/Jimmy O'Guin Mt Juliet BASS 50 63 50 50 0 213 47
Spencer Minter/Gavin Totherow Whitwell HS 50 50 59 0 54 213 47
Kolby Holcomb/Anthony Goins Walker Valley HS Bass 72 84 0 0 57 213 47
Elijah Willis/Brody Gatlin Whitwell HS 50 60 50 0 50 210 50
Ashor Talbot/Isaac Talbot Beech Fishing Team 0 68 50 0 89 207 51
Adam Petty/Jayden Yates Coffee County Bass 50 0 53 50 50 203 52
Mattie Powell/CJ Anderson Whitwell HS 50 50 50 50 50 200 53
Jaxon Green/Trevor Mayes Symrna Bassin Bulldogs 50 50 50 0 50 200 53
DylanPittman/Nick Hamilton Whitwell HS 50 0 50 50 50 200 53
Curtis Tudor/Sawyer Banks Coffee County Bass 50 0 0 91 50 191 56
ReyRey Vongboupha/Christopher Cooper Symrna Bassin Bulldogs 0 90 50 0 50 190 57
Avery Whitell/Jackson Holbert Riverside HS Bass 0 0 97 0 86 183 58
Dalton Bailey/Hayden Stockett Lenior City HS 91 0 0 0 90 181 59
Trevor Winn/Nathan Owenby Walker Valley HS Bass 50 50 0 0 80 180 60
Adair Brockus/Peyton Knight Pope John Paul II 53 74 50 0 0 177 61
Matthew Marcel/Caleb Bryant Tullahoma HS Bass 89 0 0 87 0 176 62
Cade Whitson/Chloe Thomas Tullahoma HS Bass 50 75 50 0 0 175 63
Ryan Inmon/Michael Gentry Tullahoma HS Bass 50 0 72 50 0 172 64
Hunter Tucker/Matthew MacNaughton Gallatin HS Bass 0 71 0 0 94 165 65
Briley Sain/Kaden Freeze Coffee County Bass 50 0 57 0 56 163 66
Bailey Beasley/Canon Ybarro Station Camp HS Bass 0 0 82 0 79 161 67
Josh Lee/Cole Rankin Karns HS Bass 60 0 0 0 97 157 68
Alyssa Taylor/Caleb Pierce Walker Valley HS Bass 56 0 0 50 50 156 69
Peyton Nunley/Dakota Stiefel Grundy County Bass 52 50 50 0 0 152 70
Anderson Thomas/Isaac Freeman Beech Fishing Team 50 50 50 0 0 150 71
Micah Bryant/Chris Keeble Sequoyah HS Bass 100 0 0 0 50 150 71
Cade Brown/Austin Strong Mt Juliet BASS 50 50 0 0 50 150 71
James Riggs/Aaron Riggs MPHS Bass 0 50 50 0 50 150 71
JT Minor/Harrison Wims Gallatin HS Bass 0 50 50 0 50 150 71
Zack Spears/Shelby Lampkin Lenior City HS 98 0 0 0 50 148 76
Nathan Powell/Ty Samples Whitwell HS 50 0 0 95 0 145 77
Chase Wiley/Alan Richardson Tullahoma HS Bass 50 0 0 94 0 144 78
Tanner Scruggs/Storm Cline Anderson County Bass 50 0 0 0 93 143 79
Elijah Gibbons/Bryson Carwile Livingston Acamdemy 92 0 0 0 50 142 80
Bailey Silcox/Jacob Jaynes Gallatin HS Bass 0 88 50 0 0 138 81
Bryce Way/Zach McKamey Tullahoma HS Bass 87 0 50 0 0 137 82
Rhett Stottlemire/Tanner Morgan Soddy Daisy HS Bass 50 0 0 0 87 137 82
Lane Hill/Jonathan Rogers Lincoln County HS Bass 82 0 50 0 0 132 84
Boone Williams/Sammy McCurry Hendersonville HS Bass 70 0 61 0 0 131 85
Cody Smith/Nathan Ferrell Soddy Daisy HS Bass 81 0 0 0 50 131 85
Zach Simpson/Adam Traini Beech Fishing Team 0 80 50 0 0 130 87
Walker Carlton/Kylan Boreman TN Valley HS Bass 0 0 74 0 50 124 88
Zane O'Domirok/Thomas Brown Lenior City HS 74 0 0 0 50 124 88
Andrew Hicks/Dyllan Jenkins Walker Valley HS Bass 73 0 0 0 50 123 90
Harrison Terry/Luke Clifton DCHS Fishing Team 0 0 70 0 50 120 91
Julian Moss/Cody Wright Gallatin HS Bass 0 69 50 0 0 119 92
Hunter Broadway/Justin Quals Summit HS Fishing 0 0 68 0 50 118 93
Bailey Talent/Brady Huddleston Livingston Acamdemy 0 67 0 0 50 117 94
Mason Gibbs/Dylan Smith Soddy Daisy HS Bass 50 0 0 0 67 117 94
Austin Roach/Bobby-Scott Howard Springfield HS Bass Team 0 0 0 50 61 111 96
Dalton Scott/Whitten Luker Page HS Bass Team 0 0 60 0 50 110 97
Trace Johnson/Blake Lundy East Hickman Fishing 0 0 55 0 50 105 98
Nate Reeves/Seth Phillips Lincoln County HS Bass 50 0 0 0 55 105 98
Devin Howard/Dawson Mason Walker Valley HS Bass 50 50 0 0 0 100 100
Isiah Palmer/Alex Uhles Symrna Bassin Bulldogs 0 50 50 0 0 100 100
Ryan Hall/Wesley Crosslin Summit HS Fishing 50 50 0 0 0 100 100
Dylan Crowder/Jack Wells Hendersonville HS Bass 0 50 50 0 0 100 100
Rachel Shrum/Ian Shrum Grundy County Bass 50 0 50 0 0 100 100
Clint Meeks/Jude Gilliam Grundy County Bass 50 0 50 0 0 100 100
August Mangrum/Owen Harrington Gallatin HS Bass 0 50 50 0 0 100 100
Gray Steelman/Will Pursell Beech Fishing Team 50 0 50 0 0 100 100
Riley Nicholson/Daniel Taylor Walker Valley HS Bass 50 0 0 0 50 100 100
Carter Walker/Brady Lafever Upperman HS Bass 50 0 0 0 50 100 100
Caden Gilley/Reece Nixon Soddy Daisy HS Bass 50 0 0 0 50 100 100
Cannon Taylor/Hank Dillard Siegel HS Bass 0 0 50 0 50 100 100
Dylan Johnson/Noah Widick Sequachie County HS Bass 50 0 0 0 50 100 100
Jaxon Sullivan/Chase Milholen Scotts Hill HS Bass 0 0 50 0 50 100 100
Reese Walker/Conner Curtin Mt Juliet BASS 0 50 0 0 50 100 100
Brandon Sales/Dale Scarbrough Lenior City HS 50 0 0 0 50 100 100
Brent Key/Logan Johnson Lenior City HS 50 0 0 0 50 100 100
Hunter Canova/John Thompson Lenior City HS 50 0 0 0 50 100 100
Logan Jones/Braden Williams Karns HS Bass 0 50 0 0 50 100 100
Austin Birdwell/Matthew Weaver Grundy County Bass 50 0 0 0 50 100 100
Tristan Hindman/Colton Housley FCHS BASS Team 50 0 0 0 50 100 100
Bryce Bland/Patrick Prince FCHS BASS Team 0 0 50 0 50 100 100
Tc Creary/Sarah Compton East Hickman Fishing 0 0 50 0 50 100 100
Grant Escue/JD Bryant DCHS Fishing Team 0 0 50 0 50 100 100
Zachary Brown/Alex Cunningham DCHS Fishing Team 0 0 50 0 50 100 100
Jake Hoover/Drew Thompson DCHS Fishing Team 0 0 50 0 50 100 100
Matthew Payne/Seth Russell DCHS Fishing Team 0 0 50 0 50 100 100
Jake Baker/Garrett Smith Springfield HS Bass Team 0 0 0 50 50 100 100
Christain Wright/Chris Metcalf Clinton HS Bass 99 0 0 0 0 99 128
Jon David Bedford/Walker Brown LCHS Bass Team 0 0 98 0 0 98 129
Corbett Sands/Lance Frazier Walker Valley HS Bass 97 0 0 0 0 97 130
Jacob Phillips/Tyler Coats Crockett County 0 0 93 0 0 93 131
Trip Costello/Will Lowery Franklin HS Bass Team 0 0 91 0 0 91 132
Hayden Gaddis/Marcus Whaley Seymour HS Bass 0 0 0 0 91 91 132
Rielly Butler/Justin Manis Sequoyah HS Bass 90 0 0 0 0 90 134
Chandler Pruett/Tyler Crews Scotts Hill HS Bass 0 0 90 0 0 90 134
Austin Fuson/Levi Wayne TN Valley HS Bass 0 0 89 0 0 89 136
Tanner Ham/Clay Quillen Columbia Academy 0 0 88 0 0 88 137
Jerren Gieske/Hunter Brewer LCHS Bass Team 0 0 87 0 0 87 138
Riley Brown/Logan East Roane CHS Bass Team 85 0 0 0 0 85 139
Nick Staub/Dillon Garcia 901 Bass Club 0 0 84 0 0 84 140
Will Keaton/Matt Gamble Summertown HS Bass 0 0 83 0 0 83 141
Skylar Sparks/Conner Vaughn Dekalb County HS Bass 0 83 0 0 0 83 141
Evan Alexander/Parker Sutt Station Camp HS Bass 0 0 0 0 83 83 141
Katlyn Warren/Elijah Hamilton East Hickman Fishing 0 0 0 0 81 81 144
Garick Robison/Ethan Hicks Sequoyah HS Bass 80 0 0 0 0 80 145
Ethan Ashley/Bryce Bland FCHS BASS Team 0 0 0 80 0 80 145
Gage Starks/Sawyer Wiliams Henry County HS Bass 0 0 79 0 0 79 147
Matthew Griffith/Tre Smith Sequachie County HS Bass 78 0 0 0 0 78 148
Dylan Jones/Dylan Fowler DCHS Fishing Team 0 0 78 0 0 78 148
McKenzie Truelove/Triton Lay Bradley Central Bass 76 0 0 0 0 76 150
Jack Williams/Zackery Thornton Benton County HS Bass 0 0 76 0 0 76 150
Braxton Campbell/Aiden Totherow Warren County Bass 0 0 0 0 76 76 150
Jacob Frizzell/Trace Pack Warren County Bass 71 0 0 0 0 71 153
Avery Johnson/Marshall Smith Lenior City HS 0 0 0 0 71 71 153
Mathew Agee/Derek Young Dekalb County HS Bass 0 70 0 0 0 70 155
**Ian Jimerson/Christin Lee Beech Fishing Team 0 0 69 0 0 69 156
Aiden Grissom/Will Prater Warren County Bass 0 0 0 0 69 69 156
Lilly Walker/Blaise Wolfe Seymour HS Bass 68 0 0 0 0 68 158
Syn Quarious/JD Hulsey Springfield HS Bass Team 0 0 0 0 68 68 158
Andrew Boles/Zane Mansfield Ooltewah HS BASS 65 0 0 0 0 65 160
Jacob Gravett/Mason Swan Signal Mountain 0 0 0 0 65 65 160
Bryan Hayes/Garrett Smith Springfield HS Bass Team 0 0 0 0 63 63 162
Jayce Reddick/Bub Littleton Henry County HS Bass 0 0 62 0 0 62 163
Katie Nelson/Wyatt Montooth Livingston Acamdemy 0 0 0 0 62 62 163
Clayton Johnson/Callie Johnson Livingston Acamdemy 0 0 0 0 60 60 165
Gabe Littreal/Bryson Furgerson Sequoyah HS Bass 59 0 0 0 0 59 166
Brice Lumpkins/Austin Brown Gallatin HS Bass 0 0 0 0 59 59 166
Kadyen Roysden/Boone Glass LCHS Bass Team 0 0 58 0 0 58 168
Cj Giles/Karsen Leahman McMinn County HS Bass 57 0 0 0 0 57 169
Robert Dishman/Zach Bennett Van Buren County Bass 56 0 0 0 0 56 170
Sam Cilfton/Gage Holt DCHS Fishing Team 0 0 56 0 0 56 170
Wyatt Sauder/Tyler Resnick Sequoyah HS Bass 54 0 0 0 0 54 172
Kalen Puckett/Grant Jones Station Camp HS Bass 0 0 0 0 54 54 172
Matthew Nanney/Bryce Townsend West Sandie Bass Anglers 0 0 50 0 0 50 174
Hayden Hillard/Hunter Lindsey West Carroll HS Bass 0 0 50 0 0 50 174
Mikayla Gale/Logan Mosburg Walker Valley HS Bass 50 0 0 0 0 50 174
Nick Burnette/Lukas Hall Walker Valley HS Bass 50 0 0 0 0 50 174
Adam Simmons/Bryson Mooneyham Van Buren County Bass 50 0 0 0 0 50 174
Kanen Lewis/Brayden Shockley Van Buren County Bass 50 0 0 0 0 50 174
Peyton Hargrave/Alex Thompson Tullahoma HS Bass 0 0 50 0 0 50 174
Carter Scott/Ozzy Schaeffer TN Valley HS Bass 0 0 50 0 0 50 174
Steven Chunn/Adam Chunn Summit HS Fishing 0 0 50 0 0 50 174
Conner Bond/George Zakrzewshi Summit HS Fishing 0 0 50 0 0 50 174
Hayden Peters/Jake Smith Summertown HS Bass 0 0 50 0 0 50 174
Parker Riggs/Mary Staggs Summertown HS Bass 0 0 50 0 0 50 174
Zachary Coppinger/Kyle Weddington Soddy Daisy HS Bass 50 0 0 0 0 50 174
Tyler Lusk/Martin Lewis Soddy Daisy HS Bass 50 0 0 0 0 50 174
Asher Culton/George McGee Soddy Daisy HS Bass 50 0 0 0 0 50 174
Owen Spurlock/Landon Phillips Soddy Daisy HS Bass 50 0 0 0 0 50 174
Ashley Erwin/Garron Headrick Soddy Daisy HS Bass 50 0 0 0 0 50 174
Sadie Rodgers/Starr Jones Soddy Daisy HS Bass 50 0 0 0 0 50 174
Noah Ferrell/Ryan Beihoffer Soddy Daisy HS Bass 50 0 0 0 0 50 174
Rob Lindsey/Tyler Henson Silverdale Baptist Academy 50 0 0 0 0 50 174
Levi Landrus/Griffin Culpepper Silverdale Baptist Academy 50 0 0 0 0 50 174
Hayden Gaddis/Dylan Prater Seymour HS Bass 50 0 0 0 0 50 174
Bryson Sims/Tyler Millsaps Sequoyah HS Bass 50 0 0 0 0 50 174
Seth Moser/Adam Harris Sequoyah HS Bass 50 0 0 0 0 50 174
Cabel Trammell/Hank Moore Sequoyah HS Bass 50 0 0 0 0 50 174
Bryce Mincy/Dalton Kaylor Sequoyah HS Bass 50 0 0 0 0 50 174
Drake Thompson/Eric Mullins Sequachie County HS Bass 50 0 0 0 0 50 174
Brady Turner/Carson DeBord Sequachie County HS Bass 50 0 0 0 0 50 174
Korbin Way/Peyton Swafford Sequachie County HS Bass 50 0 0 0 0 50 174
Tyler Martin/Logan Brooks Sequachie County HS Bass 50 0 0 0 0 50 174
Tyler Layman/Seth Hodge Sale Creek Anglers 50 0 0 0 0 50 174
Blake Brown/Caleb McCarter Sale Creek Anglers 50 0 0 0 0 50 174
Gage King/Hunter White Sale Creek Anglers 50 0 0 0 0 50 174
Cole Miller/Matthew Stombaugh Roane CHS Bass Team 50 0 0 0 0 50 174
Victor Alford/Malcom Sherbine Roane CHS Bass Team 50 0 0 0 0 50 174
Jacob Jensen/Riley Park Riverdale HS Bass 0 0 50 0 0 50 174
Brandon Iles/Noah Varner Rhea County HS Eagle 50 0 0 0 0 50 174
Eli Gates/Drew Cagle Rhea County HS Eagle 50 0 0 0 0 50 174
Hunter Presley/Bryar Goins Rhea County HS Eagle 50 0 0 0 0 50 174
David Derlak/Will Travis Rhea County HS Eagle 50 0 0 0 0 50 174
Colton Teffer/Garrett Ramsey Rhea County HS Eagle 50 0 0 0 0 50 174
Ben Hester/Karson Jenkins Rhea County HS Eagle 50 0 0 0 0 50 174
Mason Caldwell/Jackson Dodd Rhea County HS Eagle 50 0 0 0 0 50 174
Seth York/James Gravitte Rhea County HS Eagle 50 0 0 0 0 50 174
Caitlynn Bishop/Alexis Garrett Rhea County HS Eagle 50 0 0 0 0 50 174
Kalabe Sharp/Colton Kreiter Rhea County HS Eagle 50 0 0 0 0 50 174
Coleman Hamilton/Kaitlyn Hogan RCA Anglers 50 0 0 0 0 50 174
Stanfield Dean/Cole Jackson RCA Anglers 50 0 0 0 0 50 174
Jackson Bryan/Brennan Wallin Page HS Bass Team 0 50 0 0 0 50 174
Joseph Povlovich/Regan Wease Page HS Bass Team 0 50 0 0 0 50 174
Brandon Bartley/Cameron Hood Page HS Bass Team 0 0 50 0 0 50 174
Luke Keown/Carter Sheets Ooltewah HS BASS 50 0 0 0 0 50 174
Dylan Combs/Owen Kreuger Ooltewah HS BASS 50 0 0 0 0 50 174
Banks Shaw/Adam Granger Ooltewah HS BASS 50 0 0 0 0 50 174
Austin Escobar/Parker Abstance Ooltewah HS BASS 50 0 0 0 0 50 174
Aedan Novelli/Conner Gatlin Ooltewah HS BASS 50 0 0 0 0 50 174
Austin Oldfield/Taylor Vivrette Mt Juliet BASS 0 50 0 0 0 50 174
Tim Carrol/Preston Garrett Midway HS Bass 50 0 0 0 0 50 174
Hunter Spears/Levi Safles McMinn County HS Bass 50 0 0 0 0 50 174
Austyn Myers/Brad Brown Loudon HS Bass Team 50 0 0 0 0 50 174
Joseph Ray/William Hunter Livingston Acamdemy 50 0 0 0 0 50 174
Clay Johnson/Brady Huddleston Livingston Acamdemy 0 50 0 0 0 50 174
Nick Moon/Parker Mitchell Lincoln County HS Bass 50 0 0 0 0 50 174
Preston Ashley/Peyton Clark Lincoln County HS Bass 50 0 0 0 0 50 174
Jackson Carlisle/Logan Gibson Lincoln County HS Bass 50 0 0 0 0 50 174
Taylor Hammons/Brandon Almacher Lincoln County HS Bass 0 0 50 0 0 50 174
Ethan Coble/Lake Porter Lincoln County HS Bass 0 0 50 0 0 50 174
Slade Moseley/Mason Richardson Lewis County HS Bass 0 0 50 0 0 50 174
Kane Dillon/Tyler Ray Lewis County HS Bass 0 0 50 0 0 50 174
Gracen Helton/Colby Gatlin Lenior City HS 50 0 0 0 0 50 174
Joey Hughes/Hunter Morris LCHS Bass Team 0 0 50 0 0 50 174
Kade Surratt/Will Daniels LCHS Bass Team 0 0 50 0 0 50 174
Tucker Laws/Ryder Stone LCHS Bass Team 0 0 50 0 0 50 174
Blake Maiden Jelico HS Bass 50 0 0 0 0 50 174
Gage Sherrod/Mercedes Ellis Henry County HS Bass 0 0 50 0 0 50 174
Caleb Ferguson/Matt Bradham Henry County HS Bass 0 0 50 0 0 50 174
Craig Anderson/Tyler Forrest Henry County HS Bass 0 0 50 0 0 50 174
Gavin Gordon/Chance Johnson Henry County HS Bass 0 0 50 0 0 50 174
Seth Ruehling/Paul Allen Harvey Grundy County Bass 50 0 0 0 0 50 174
Austin Wisniewski/Nathan Welch Franklin HS Bass Team 0 0 50 0 0 50 174
Paul Buttrey/Nate Wisniewski Franklin HS Bass Team 0 0 50 0 0 50 174
James Johnson/McLain Neal Franklin HS Bass Team 0 0 50 0 0 50 174
Devin Harrison/Blake Chamberlin Franklin HS Bass Team 0 0 50 0 0 50 174
Parker Grefrath/Jacob Whitehurst Franklin HS Bass Team 0 0 50 0 0 50 174
Taylen Guyote/Travis Trussell FCHS BASS Team 50 0 0 0 0 50 174
Cole Palmertree/Nathan King FCHS BASS Team 50 0 0 0 0 50 174
Landon Relford/Seth Grimes FCHS BASS Team 50 0 0 0 0 50 174
Zach Stewart/Dakota Martin FCHS BASS Team 50 0 0 0 0 50 174
Joshua Ziemann/Ray Flynn East Hickman Fishing 0 0 50 0 0 50 174
Brayden Shaver/Jacob Jannette East Hickman Fishing 0 0 50 0 0 50 174
Cole Briggs/Codey Truman East Hickman Fishing 0 0 50 0 0 50 174
Griffin Hopkins/Eli Winkler East Hamilton Anglers 50 0 0 0 0 50 174
Lake Clark/Drue Costner East Hamilton Anglers 50 0 0 0 0 50 174
Sam Holt/Westley Morris East Hamilton Anglers 50 0 0 0 0 50 174
Avey South/Kolter Kilgore Dekalb County HS Bass 50 0 0 0 0 50 174
Ethan Ramsey/Trey Judson DCHS Fishing Team 0 0 50 0 0 50 174
Nick Cox/Tanner Brown DCHS Fishing Team 0 0 50 0 0 50 174
Brady Stringer/Mason Clifton DCHS Fishing Team 0 0 50 0 0 50 174
Matt Doop/David Wiseman Campbell County HS Bass 50 0 0 0 0 50 174
Austin Smith/Riley Faulkner Campbell County HS Bass 50 0 0 0 0 50 174
Storm Hoskins/Ethan Chase Campbell County HS Bass 50 0 0 0 0 50 174
Issac Wagner/Peyton Kent Bradley Central Bass 50 0 0 0 0 50 174
Ethan Brooks/Jacob Young Bradley Central Bass 50 0 0 0 0 50 174
Naoh Goodman/Preston Lawson Bradley Central Bass 50 0 0 0 0 50 174
Luke Neighbors/Trevor Casson Bradley Central Bass 50 0 0 0 0 50 174
Bryce Griffith/Alex Bryant Bradley Central Bass 50 0 0 0 0 50 174
Scotty Barerra/Andrew Bunch Bradley Central Bass 50 0 0 0 0 50 174
Chandler Fryar Boyd Buchanan HS Bass 50 0 0 0 0 50 174
Ryan Baker/Hunter Sparks Benton County HS Bass 0 0 50 0 0 50 174
Weston Bivens/Logan Deaton Benton County HS Bass 0 0 50 0 0 50 174
Jeffrey Powell/Gavin House Beech Fishing Team 50 0 0 0 0 50 174
Ethan Edmondson/Ian Jimerson Beech Fishing Team 0 50 0 0 0 50 174
**Jeffery Powell/Braden Brinkley Beech Fishing Team 0 0 50 0 0 50 174
Bryan Hayes/Logan Nooner Springfield HS Bass Team 0 0 0 50 0 50 174
Will Young/Jackson Long Springfield HS Bass Team 0 0 0 50 0 50 174
Conner Melton/Timothy Greenhaw Springfield HS Bass Team 0 0 0 50 0 50 174
Brayden Harbert/Logan Parker Springfield HS Bass Team 0 0 0 50 0 50 174
Syn'Quarius Knight/Tanner Collins Springfield HS Bass Team 0 0 0 50 0 50 174
Caston Hensel/Shaylen Sawyers Summit HS Fishing 0 0 0 0 50 50 174
Hunter Johnson/Tyra Johnson Pickett County 0 0 0 0 50 50 174
Mathew Stonbaugh/Logan East Roane CHS Bass Team 0 0 0 0 50 50 174
Riley Todd/Cannon Taylor Siegel HS Bass 0 0 0 0 50 50 174
Chris Payne/Kellen McGranaghan Station Camp HS Bass 0 0 0 0 50 50 174
AustinHoover/Zane Stewart Station Camp HS Bass 0 0 0 0 50 50 174
Gavin Myers/Jordan McMillen Warren County Bass 0 0 0 0 50 50 174
Jonathan Walls/Rheagan Woodlee Warren County Bass 0 0 0 0 50 50 174
Casey Christopher/Will Vance Warren County Bass 0 0 0 0 50 50 174
James Gore/Benjamin Warbritton Riverside HS Bass 0 0 0 0 50 50 174
Phillip Lane Hall/Parker Mitchell Lincoln County HS Bass 0 0 0 0 50 50 174
Connor Melton/Timothy Greenhaw Springfield HS Bass Team 0 0 0 0 50 50 174
Dalton Webb/Will Hyde Springfield HS Bass Team 0 0 0 0 50 50 174
Jimmy O'Guin/Austin Oldfield Mt Juliet BASS 0 0 0 0 50 50 174
Bailery Silcox/Logan Williams Gallatin HS Bass 0 0 0 0 50 50 174
Adam LaLance/Jackson White Siegel HS Bass 0 0 0 0 50 50 174
Hunter Davis/Jared Warwick Heritage High 0 0 0 0 50 50 174
Jake Collins/Carson Walker Livingston Acamdemy 0 0 0 0 50 50 174
Noah Gregory/Chance Clendenin Station Camp HS Bass 0 0 0 0 50 50 174
Adrian Painter/Dakota Russell Warren County Bass 0 0 0 0 50 50 174
Nathan Powell/Skylar Ramsey ***Part Quit** Whitwell HS 0 0 0 0 0 0 312
Alex Davis/Ben Davis Walker Valley HS Bass 0 0 0 0 0 0 312
Logan Dodd/Jow Irwin Summit HS Fishing 0 0 0 0 0 0 312
Drake Blackwood/Luke Chapman Summertown HS Bass 0 0 0 0 0 0 312
Canon Ybarro Station Camp HS Bass 0 0 0 0 0 0 312
Josh Epling/Andrew Minnick Sale Creek Anglers 0 0 0 0 0 0 312
Tyler Long/Nathan Humphreys Roane CHS Bass Team 0 0 0 0 0 0 312
Seth Gordon/Daunte Inman Roane CHS Bass Team 0 0 0 0 0 0 312
Tapanga Harris/Patience Harris Rhea County HS Eagle 0 0 0 0 0 0 312
Garrett White/Tanner McClain Rhea County HS Eagle 0 0 0 0 0 0 312
Austin Viars/Tobias Miller Loudon HS Bass Team 0 0 0 0 0 0 312
Daniel Sherman/Jadon Smoot Franklin HS Bass Team 0 0 0 0 0 0 312
Jacob Gravitt/Cole Smith FCHS BASS Team 0 0 0 0 0 0 312
Cooper Wick/Joe Quilan East Hamilton Anglers 0 0 0 0 0 0 312
Bryson Cartwright/Colin Cartwright Bradley Central Bass 0 0 0 0 0 0 312
0 0 0 0 0 0 0 0 312
0 0 0 0 0 0 0 0 312
Ryan Chapman/Noah Park Station Camp HS Bass 0 0 0 0 0 0 312
Evan Edwards/Austin Oldham Mt Juliet BASS 0 0 0 0 0 0 312
Eric Reeves/Seth Phillips Lincoln County HS Bass 0 0 0 0 0 0 312
Hunter Gilliland/Garrett Porder Heritage High 0 0 0 0 0 0 312

image41

Results Percy Priest Lake, 16 Feb 2019, Joint State/Regional

 

High School Results from 16 Feb 2019, Percy Priest, Fate Sanders Marina 


Congratulations to Warren Counties Vandagriff/Robertson on the win today!!


Angler1 Angler2 School No. Fish Big Fish Total Weight Place
Matthew Vandagriff Asa Robertson Warren County 5 13.58 1
Kyson Brown Garrison Goodwin Mt. Juliet 3 5.02 11.99 2
Grant Dees Ben Freeman Grundy County 5 11.84 3
Cole Rankin Josh Lee Karns 5 11.6 4
Dylan Stokes KJ Mills Mt. Juliet 3 5.08 10.61 5
Branson Wells Dawson Wells Coffee County 4 10.09 6
Hunter Tucker Matthew MacNaughton Gallatin 4 9.96 7
Tanner Scruggs Storm Cline Anderson County 2 5.42 9.54 8
Eli Stevenson Peyton Price Grundy County 4 9.4 9
Hayden Gaddis Marcus Whaley Seymour 3 9.21 10
Dalton Bailey Hayden Stockett Lenoir City 2 5.28 8.84 11
Asher Talbot Isaac Talbot Beech High 4 8.71 12
Austin Tomlinson Landon Crecelius Mt. Juliet 3 5.2 8.55 13
Rhett Stottlemire Tanner Morgan Soddy Daisy 4 8.44 14
Avery Whitwell Jackson Holbert Riverside 2 7.72 15
Michael Evans Bailey Evans Whitwell 2 7.22 16
Tyler Finley Hunter Jones Mt. Pleasant 3 7.08 17
Evan Alexander Parker Sutt Station Camp 2 4.4 6.83 18
Brandon Bates Tyan Massengale Soddy Daisy 3 6.71 19
Katlyn Warren Elijah Hamilton East Hickman 2 6.69 20
Trevor Winn Nathan Owenby Walker Valley 1 6.3 6.3 21
Bailey Beasley Canon Ybarro Station Camp 1 6.19 6.19 22
Caleb Maybrey Kole Palmer Franklin County 3 6.15 23
Colby Thurmond Jacob Garms Coffee County 3 5.54 24
Braxton Campbell Aidan Totherow Warren County 2 5.38 25
Dawson Gnewikow Andrew Molino Mt. Juliet 1 5.27 5.27 26
Brady Duncan Mason Huddleston Mt. Juliet 2 5.27 26
Carter Nutt Dylan Nutt Backwoods Bassin 1 5.01 28
Rylie Burt Mason Kerr Franklin County 2 4.48 29
Marshall Smith Avery Johnson Lenoir City 2 4.33 30
Aidan Ashley Hendersonville 2 4.3 31
Syn Quarious JD Hulsey Springfield High 2 4.26 32
Aiden Grissom Will Prater Warren County 2 4.26 32
Mason Gibbs Dylan Smith Soddy Daisy 3 4.21 34
Summer Dees Luke Meeks Grundy County 2 4.19 35
Jacob Gravett Mason Swann Signal Mountain 1 4.12 36
Aiden Usher Caleb Rhea Mt. Juliet 1 3.95 37
Bryan Hayes Springfield High 1 3.94 38
Katie Nelson Wyatt Montooth Livingston Academy 1 3.89 39
Austin Roach Bobby-Scott Howard Springfield High 1 3.88 40
Clayton Johnson Callie Johnson Livingston Academy 1 3.75 3.75 41
Brice Lumpkins Austin Brown Gallatin 2 3.73 42
Alec Lancaster Jonathan Nicholson Station Camp 2 3.67 43
Kolby Holcomb Anthony Goins Walker Valley 1 3.49 44
Briley Sain Caden Freeze Coffee County 1 3.37 45
Eric Reeves Seth Phillips Lincoln County 1 3.34 46
Spencer Minter Gavin Totherow Whitwell 2 3.11 47
Kalen Puckett Grant Jones Station Camp 1 3.11 48
Brandon Harper Joseph Post Mt. Juliet 1 2.84 49
Bailey Miller Chloe Thomas Tullahoma 1 2.77 50
Caleb Bridges Zachary Elliott Mt. Juliet 1 2.76 51
Isaiah Owens Garrett Davis Coffee County 1 2.71 52
Christian Wright Blake Pemberton Clinton High 1 2.63 53
Reese Walker Conner Curtain Mt. Juliet 1 2.6 54
Logan Jones Braden Williams Karns 1 2.36 55
Westin Moss Josh Willis Whitwell 1 2.3 2.3 56
Austin Birdwell Matthew Weaver Grundy County 1 2.27 57
Garrett Smith Springfield 1 2.05 58
Noah Harper Alex Kulas Mt. Juliet 1 2.02 59
Christopher Cooper Ray Vongoupha Smryna 1 2 60
Grant Escue J.D. Bryant Dickson County 1 1.9 61
Aaron Riggs James Riggs Mt. Pleasant 1 1.9 61
Johnathan Walls Rheagan Woodlee Warren County 1 1.89 63
Isaiah Dodson Jacob Davidson Mt. Juliet 1 1.86 64
Drake Hemby Witt Chivers Ravenwood 1 1.63 65
Chase Fluty Remington Wingo Beech High 1 1.62 66
Ryan Cothran William Cothran Mt. Pleasant 1 0.86 67
Riley Todd 0 68
Chris Tudor Sawyer Banks Coffee County 0 0 68
Adam Petty Jayden Yates Coffee County 0 0 68
Harrison Terry Luke Clifton Dickson County 0 0 68
Zachary Bowen Alex Cunningham Dickson County 0 0 68
Jake Hoover Drew Thompson Dickson County 0 0 68
Matthew Payne Seth Russell Dickson County 0 0 68
TC Creary Sarah Compton East Hickman 0 0 68
Trace Johnson Blake Lundy East Hickman 0 0 68
Ethan Ashley Quinton Steele Franklin County 0 0 68
Bryce Bland Travis Trussell Franklin County 0 0 68
DJ Drake Austin Jones Franklin County 0 0 68
Tristan Hindman Colton Housley Franklin County 0 0 68
Kenneth Dykes Keegan Sanders Franklin County 0 0 68
Bailey Silcox Logan Williams Gallatin 0 0 68
J.T. Minor Harris Wims Gallatin 0 0 68
Hunter Davis Jared Warwick Heritage High 0 0 68
Zack Spears Shelby Lampkin Lenoir City 0 0 68
Zane O'Domirok Thomas Brown Lenoir City 0 0 68
Mikenny Snoblen Mason Waldrop Lenoir City 0 0 68
Brandon Sales Dale Scarbrough Lenoir City 0 0 68
Hunter Canova John Thompson Lenoir City 0 0 68
Brent Key Logan Johnson Lenoir City 0 0 68
Phillip Lane Hall Parker Mitchell Lincoln County 0 0 68
Elijah Gibbons Bryson Carwile Livingston Academy 0 0 68
Bailey Tallent Brady Huddleston Livingston Academy 0 0 68
Jake Collins Carson Walker Livingston Academy 0 0 68
Cade Brown Austin Strong Mt. Juliet 0 0 68
Hayden Fox Owen Chamberlain Mt. Juliet 0 0 68
Jimmy O'guin Austin Oldfield Mt. Juliet 0 0 68
Brandon Bartley Cameron Hood Page High 0 0 68
Hunter Johnson Tyra Johnson Pickett County 0 0 68
James Gore Benjamin Warbritton Riverside 0 0 68
Matthew Stombaugh Logan East Roane County 0 0 68
Jaxon Sullivan Chase Milholen Scotts Hill 0 0 68
Dylan Johnson Noah Widick Sequatchie County 0 0 68
Christopher Keeble Micah Bryant Sequoyah 0 0 68
Adam LaLance Jackson White Siegel High 0 0 68
Cannon Taylor Siegel High 0 0 68
Jaxon Green Trevor Mayes Smryna 0 0 68
Cody Smith Nathan Ferrell Soddy Daisy 0 0 68
Jake Beihoffer Bailey Faires Soddy Daisy 0 0 68
Caden Gilley Reece Nixon Soddy Daisy 0 0 68
Connor Melton Timothy Greenhaw Springfield High 0 0 68
Dalton Webb Will Hyde Springfield High 0 0 68
Chris Payne Kellen McGranaghan Station Camp 0 0 68
Austin Hoover Zane Stewart Station Camp 0 0 68
Noah Gregory Chance Clendenin Station Camp 0 0 68
Kaston Hensel Shaylan Sawyers Summit High 0 0 68
Kade Pretzsch Hayden Guthrie Summit High 0 0 68
Hunter Broadway Justin Qualls Summit High 0 0 68
Kylan Borneman Walker Carlton TN Valley 0 0 68
Jacob Damron Hunter Palmer Tullahoma 0 0 68
Noah Ray Hayden Cooper Tullahoma 0 0 68
Lucas Scott Cory Blackburn Tullahoma 0 0 68
Brady Lafever Carter Walker Upperman 0 0 68
Alyssa Taylor Caleb Pierce Walker Valley 0 0 68
Chase Hicks Dyllan Jenkins Walker Valley 0 0 68
Riley Nicholson Danny Taylor Walker Valley 0 0 68
Gavin Myers Jordan McMillen Warren County 0 0 68
Lane Lassiter Jaymeson Hale Warren County 0 0 68
Casey Christopher Will Vance Warren County 0 0 68
Adrian Painter Dakota Russell Warren County 0 0 68
Dylan Pittman Nick Hamilton Whitwell 0 0 68
Elijah Willis Brody Gatlin Whitwell 0 0 68
Mattie Powell CJ Anderson Whitwell 0 0 68
Chellan Cantrell Boomer Winters Whitwell 0 0 68
Jack Gipson Aiden Billingsly Whitwell 0 0 68

image42

2019 High School Division Points Race/Standings 8 Dec 2018

 

2019 High School Division Points Race/Standings... It going to be a interesting spring!!!


Angler1 School T1 T2 T3 T4 REG Points Place
Dylan Nutt/Carter Nutt Backwoods Bassin 64 94 94 99 351 1
Marcus Borne/Gavin Hackworth Grundy County Bass 88 98 50 92 328 2
Westin Moss/Josh Willis Whitwell HS 50 99 100 78 327 3
Branson Wells/Dawson Wells Coffee County Bass 79 57 96 93 325 4
Brady Duncan/Mason Huddleston Mt Juliet BASS 63 95 65 85 308 5
Noah Harper/Alek Kulas Mt Juliet BASS 50 92 75 90 307 6
Isaiah Owens/Garrett Davis Coffee County Bass 75 64 77 82 298 7
Colby Thurmond/Jacob Garms Coffee County Bass 51 100 50 96 297 8
Nathan Reynolds/Adrian Goleniewski Backwoods Bassin 58 89 50 89 286 9
Caleb Maybrey/Kole Palmer FCHS BASS Team 50 87 50 97 284 10
Hunter Palmer/Jacob Damron Tullahoma HS Bass 50 85 95 50 280 11
Hayden Guthrie/Kade Pretzsch Summit HS Fishing 50 50 99 79 278 12
Isaiah Dodson/Jacob Davidson Mt Juliet BASS 83 50 67 77 277 13
Noah Ray/Hayden Cooper Tullahoma HS Bass 66 72 50 76 264 14
DJ Douglas Drake/Austin Jones FCHS BASS Team 84 50 71 50 255 15
Dylan Stokes/Keaton Mills Mt Juliet BASS 50 81 50 74 255 15
Lane Lassiter/Jaymeson Hale Warren County Bass 50 97 50 50 247 17
Caleb Bridges/Zachary Elliott Mt Juliet BASS 50 93 54 50 247 17
Jon Luke Simmons/Curtis Roberts Beech Fishing Team 50 96 50 50 246 19
Kyson Brown/Garrison Goodwin Mt Juliet BASS 50 61 80 50 241 20
Chase Fluty/Remington Wingo Beech Fishing Team 67 62 50 50 229 21
Drake Hemby/Witt Chivers Ravenwood HS Bass 0 86 50 86 222 22
Carson Adams/Andrew Goostree Beech Fishing Team 50 65 50 50 215 23
Hayden Fox/Owen Chamberain Mt Juliet BASS 50 0 81 83 214 24
Tyler Magers/Jimmy O'Guin Mt Juliet BASS 50 63 50 50 213 25
Bailey Miller/Chloe Thomas Tullahoma HS Bass 66 58 0 88 212 26
Lucas Scott/Cory Blackburn Tullahoma HS Bass 69 0 63 74 206 27
Mattie Powell/CJ Anderson Whitwell HS 50 50 50 50 200 28
Jack Gipson/Aiden Billingsly Whitwell HS 93 50 50 0 193 29
Dawson Gnewikow/Andrew Molino Mt Juliet BASS 0 0 92 100 192 30
Ryan Cothran/William Cothran MPHS Bass 50 91 50 0 191 31
Keegan Sanders/Kenneth Dykes FCHS BASS Team 50 0 64 75 189 32
Tyler Finley/Hunter Jones MPHS Bass 86 50 50 0 186 33
Summer Dees/Luke Meeks Grundy County Bass 77 59 50 0 186 33
Grant Dees/Ben Freeman Grundy County Bass 50 50 85 0 185 35
Eli Stevenson/Peyton Price Grundy County Bass 61 73 50 0 184 36
Tyan Massengale/Brandon Bates Soddy Daisy HS Bass 96 0 0 85 181 37
Ethan Ashley/Quinton Steele FCHS BASS Team 50 79 50 0 179 38
Chellan Cantrell/Boomer Winters Whitwell HS 62 50 66 0 178 39
Aiden Usher/Caleb Rhea Mt Juliet BASS 50 78 50 0 178 39
Adair Brockus/Peyton Knight Pope John Paul II 53 74 50 0 177 41
Austin Tomlinson/Landon Crecelius Mt Juliet BASS 50 77 50 0 177 41
Joseph Post/Brandon Harper Mt Juliet BASS 50 76 50 0 176 43
Jake Beihoffer/Bailey Farris Soddy Daisy HS Bass 95 0 0 81 176 43
Matthew Marcel/Caleb Bryant Tullahoma HS Bass 89 0 0 87 176 43
Cade Whitson/Chloe Thomas Tullahoma HS Bass 50 75 50 0 175 46
Michael Evans/Bailey Evans Whitwell HS 50 50 73 0 173 47
Ryan Inmon/Michael Gentry Tullahoma HS Bass 50 0 72 50 172 48
Alec Lancaster/Jonathon Nicholson Station Camp HS Bass 0 82 86 0 168 49
Aiden Ashley Hendersonville HS Bass 50 66 51 0 167 50
Elijah Willis/Brody Gatlin Whitwell HS 50 60 50 0 160 51
Spencer Minter/Gavin Totherow Whitwell HS 50 50 59 0 159 52
Kolby Holcomb/Anthony Goins Walker Valley HS Bass 72 84 0 0 156 53
Adam Petty/Jayden Yates Coffee County Bass 50 0 53 50 153 54
Peyton Nunley/Dakota Stiefel Grundy County Bass 52 50 50 0 152 55
Jaxon Green/Trevor Mayes Symrna Bassin Bulldogs 50 50 50 0 150 56
Anderson Thomas/Isaac Freeman Beech Fishing Team 50 50 50 0 150 56
DylanPittman/Nick Hamilton Whitwell HS 50 0 50 50 150 56
Rylie Burt/Mason Kerr FCHS BASS Team 50 0 0 98 148 59
Nathan Powell/Ty Samples Whitwell HS 50 0 0 95 145 60
Asa Robertson/Matthew Vandagriff Warren County Bass 94 50 0 0 144 61
Chase Wiley/Alan Richardson Tullahoma HS Bass 50 0 0 94 144 61
Curtis Tudor/Sawyer Banks Coffee County Bass 50 0 0 91 141 63
ReyRey Vongboupha/Christopher Cooper Symrna Bassin Bulldogs 0 90 50 0 140 64
Bailey Silcox/Jacob Jaynes Gallatin HS Bass 0 88 50 0 138 65
Bryce Way/Zach McKamey Tullahoma HS Bass 87 0 50 0 137 66
Lane Hill/Jonathan Rogers Lincoln County HS Bass 82 0 50 0 132 67
Boone Williams/Sammy McCurry Hendersonville HS Bass 70 0 61 0 131 68
Zach Simpson/Adam Traini Beech Fishing Team 0 80 50 0 130 69
Julian Moss/Cody Wright Gallatin HS Bass 0 69 50 0 119 70
Ashor Talbot/Isaac Talbot Beech Fishing Team 0 68 50 0 118 71
Briley Sain/Kaden Freeze Coffee County Bass 50 0 57 0 107 72
Alyssa Taylor/Caleb Pierce Walker Valley HS Bass 56 0 0 50 106 73
Trevor Winn Walker Valley HS Bass 50 50 0 0 100 74
Devin Howard/Dawson Mason Walker Valley HS Bass 50 50 0 0 100 74
Isiah Palmer/Alex Uhles Symrna Bassin Bulldogs 0 50 50 0 100 74
Ryan Hall/Wesley Crosslin Summit HS Fishing 50 50 0 0 100 74
Micah Bryant/Chris Keeble Sequoyah HS Bass 100 0 0 0 100 74
Cade Brown/Austin Strong Mt Juliet BASS 50 50 0 0 100 74
James Riggs/Aaron Riggs MPHS Bass 0 50 50 0 100 74
Dylan Crowder/Jack Wells Hendersonville HS Bass 0 50 50 0 100 74
Rachel Shrum/Ian Shrum Grundy County Bass 50 0 50 0 100 74
Clint Meeks/Jude Gilliam Grundy County Bass 50 0 50 0 100 74
JT Minor/Harrison Wims Gallatin HS Bass 0 50 50 0 100 74
August Mangrum/Owen Harrington Gallatin HS Bass 0 50 50 0 100 74
Gray Steelman/Will Pursell Beech Fishing Team 50 0 50 0 100 74
Christain Wright/Chris Metcalf Clinton HS Bass 99 0 0 0 99 87
Zack Spears/Shelby Lampkin Lenior City HS 98 0 0 0 98 88
Jon David Bedford/Walker Brown LCHS Bass Team 0 0 98 0 98 88
Corbett Sands/Lance Frazier Walker Valley HS Bass 97 0 0 0 97 90
Avery Whitell/Jackson Holbert Riverside HS Bass 0 0 97 0 97 90
Jacob Phillips/Tyler Coats Crockett County 0 0 93 0 93 92
Elijah Gibbons/Bryson Carwile Livingston Acamdemy 92 0 0 0 92 93
Dalton Bailey/Hayden Stockett Lenior City HS 91 0 0 0 91 94
Trip Costello/Will Lowery Franklin HS Bass Team 0 0 91 0 91 94
Rielly Butler/Justin Manis Sequoyah HS Bass 90 0 0 0 90 96
Chandler Pruett/Tyler Crews Scotts Hill HS Bass 0 0 90 0 90 96
Austin Fuson/Levi Wayne TN Valley HS Bass 0 0 89 0 89 98
Tanner Ham/Clay Quillen Columbia Academy 0 0 88 0 88 99
Jerren Gieske/Hunter Brewer LCHS Bass Team 0 0 87 0 87 100
Riley Brown/Logan East Roane CHS Bass Team 85 0 0 0 85 101
Nick Staub/Dillon Garcia 901 Bass Club 0 0 84 0 84 102
Will Keaton/Matt Gamble Summertown HS Bass 0 0 83 0 83 103
Skylar Sparks/Conner Vaughn Dekalb County HS Bass 0 83 0 0 83 103
Bailey Beasley/Canon Ybarro Station Camp HS Bass 0 0 82 0 82 105
Cody Smith/Nathan Ferrell Soddy Daisy HS Bass 81 0 0 0 81 106
Garick Robison/Ethan Hicks Sequoyah HS Bass 80 0 0 0 80 107
Ethan Ashley/Bryce Bland FCHS BASS Team 0 0 0 80 80 107
Gage Starks/Sawyer Wiliams Henry County HS Bass 0 0 79 0 79 109
Matthew Griffith/Tre Smith Sequachie County HS Bass 78 0 0 0 78 110
Dylan Jones/Dylan Fowler DCHS Fishing Team 0 0 78 0 78 110
McKenzie Truelove/Triton Lay Bradley Central Bass 76 0 0 0 76 112
Jack Williams/Zackery Thornton Benton County HS Bass 0 0 76 0 76 112
Walker Carlton/Kylan Boreman TN Valley HS Bass 0 0 74 0 74 114
Zane O'Domirok/Thomas Brown Lenior City HS 74 0 0 0 74 114
Andrew Hicks/Dyllan Jenkins Walker Valley HS Bass 73 0 0 0 73 116
Jacob Frizzell/Trace Pack Warren County Bass 71 0 0 0 71 117
Hunter Tucker/Matthew MacNaughton Gallatin HS Bass 0 71 0 0 71 117
Mathew Agee/Derek Young Dekalb County HS Bass 0 70 0 0 70 119
Harrison Terry/Luke Clifton DCHS Fishing Team 0 0 70 0 70 119
**Ian Jimerson/Christin Lee Beech Fishing Team 0 0 69 0 69 121
Hunter Broadway/Justin Quals Summit HS Fishing 0 0 68 0 68 122
Lilly Walker/Blaise Wolfe Seymour HS Bass 68 0 0 0 68 122
Bailey Talent/ Livingston Acamdemy 0 67 0 0 67 124
Andrew Boles/Zane Mansfield Ooltewah HS BASS 65 0 0 0 65 125
Jayce Reddick/Bub Littleton Henry County HS Bass 0 0 62 0 62 126
Dalton Scott/Whitten Luker Page HS Bass Team 0 0 60 0 60 127
Josh Lee/Cole Rankin Karns HS Bass 60 0 0 0 60 127
Gabe Littreal/Bryson Furgerson Sequoyah HS Bass 59 0 0 0 59 129
Kadyen Roysden/Boone Glass LCHS Bass Team 0 0 58 0 58 130
Cj Giles/Karsen Leahman McMinn County HS Bass 57 0 0 0 57 131
Robert Dishman/Zach Bennett Van Buren County Bass 56 0 0 0 56 132
Sam Cilfton/Gage Holt DCHS Fishing Team 0 0 56 0 56 132
Trace Johnson/Blake Lundy East Hickman Fishing 0 0 55 0 55 134
Wyatt Sauder/Tyler Resnick Sequoyah HS Bass 54 0 0 0 54 135
Matthew Nanney/Bryce Townsend West Sandie Bass Anglers 0 0 50 0 50 136
Hayden Hillard/Hunter Lindsey West Carroll HS Bass 0 0 50 0 50 136
Riley Nicholson/Daniel Taylor Walker Valley HS Bass 50 0 0 0 50 136
Mikayla Gale/Logan Mosburg Walker Valley HS Bass 50 0 0 0 50 136
Nick Burnette/Lukas Hall Walker Valley HS Bass 50 0 0 0 50 136
Adam Simmons/Bryson Mooneyham Van Buren County Bass 50 0 0 0 50 136
Kanen Lewis/Brayden Shockley Van Buren County Bass 50 0 0 0 50 136
Carter Walker/Brady Lafever Upperman HS Bass 50 0 0 0 50 136
Peyton Hargrave/Alex Thompson Tullahoma HS Bass 0 0 50 0 50 136
Carter Scott/Ozzy Schaeffer TN Valley HS Bass 0 0 50 0 50 136
Steven Chunn/Adam Chunn Summit HS Fishing 0 0 50 0 50 136
Conner Bond/George Zakrzewshi Summit HS Fishing 0 0 50 0 50 136
Hayden Peters/Jake Smith Summertown HS Bass 0 0 50 0 50 136
Parker Riggs/Mary Staggs Summertown HS Bass 0 0 50 0 50 136
Zachary Coppinger/Kyle Weddington Soddy Daisy HS Bass 50 0 0 0 50 136
Caden Gilley/Reece Nixon Soddy Daisy HS Bass 50 0 0 0 50 136
Tyler Lusk/Martin Lewis Soddy Daisy HS Bass 50 0 0 0 50 136
Mason Gibbs/Dylan Smith Soddy Daisy HS Bass 50 0 0 0 50 136
Asher Culton/George McGee Soddy Daisy HS Bass 50 0 0 0 50 136
Owen Spurlock/Landon Phillips Soddy Daisy HS Bass 50 0 0 0 50 136
Rhett Stottlemire/Tanner Morgan Soddy Daisy HS Bass 50 0 0 0 50 136
Ashley Erwin/Garron Headrick Soddy Daisy HS Bass 50 0 0 0 50 136
Sadie Rodgers/Starr Jones Soddy Daisy HS Bass 50 0 0 0 50 136
Noah Ferrell/Ryan Beihoffer Soddy Daisy HS Bass 50 0 0 0 50 136
Rob Lindsey/Tyler Henson Silverdale Baptist Academy 50 0 0 0 50 136
Levi Landrus/Griffin Culpepper Silverdale Baptist Academy 50 0 0 0 50 136
Cannon Taylor/Hank Dillard Siegel HS Bass 0 0 50 0 50 136
Hayden Gaddis/Dylan Prater Seymour HS Bass 50 0 0 0 50 136
Bryson Sims/Tyler Millsaps Sequoyah HS Bass 50 0 0 0 50 136
Seth Moser/Adam Harris Sequoyah HS Bass 50 0 0 0 50 136
Cabel Trammell/Hank Moore Sequoyah HS Bass 50 0 0 0 50 136
Bryce Mincy/Dalton Kaylor Sequoyah HS Bass 50 0 0 0 50 136
Dylan Johnson/Noah Widick Sequachie County HS Bass 50 0 0 0 50 136
Drake Thompson/Eric Mullins Sequachie County HS Bass 50 0 0 0 50 136
Brady Turner/Carson DeBord Sequachie County HS Bass 50 0 0 0 50 136
Korbin Way/Peyton Swafford Sequachie County HS Bass 50 0 0 0 50 136
Tyler Martin/Logan Brooks Sequachie County HS Bass 50 0 0 0 50 136
Jaxon Sullivan/Chase Milholen Scotts Hill HS Bass 0 0 50 0 50 136
Tyler Layman/Seth Hodge Sale Creek Anglers 50 0 0 0 50 136
Blake Brown/Caleb McCarter Sale Creek Anglers 50 0 0 0 50 136
Gage King/Hunter White Sale Creek Anglers 50 0 0 0 50 136
Cole Miller/Matthew Stombaugh Roane CHS Bass Team 50 0 0 0 50 136
Victor Alford/Malcom Sherbine Roane CHS Bass Team 50 0 0 0 50 136
Jacob Jensen/Riley Park Riverdale HS Bass 0 0 50 0 50 136
Brandon Iles/Noah Varner Rhea County HS Eagle 50 0 0 0 50 136
Eli Gates/Drew Cagle Rhea County HS Eagle 50 0 0 0 50 136
Hunter Presley/Bryar Goins Rhea County HS Eagle 50 0 0 0 50 136
David Derlak/Will Travis Rhea County HS Eagle 50 0 0 0 50 136
Colton Teffer/Garrett Ramsey Rhea County HS Eagle 50 0 0 0 50 136
Ben Hester/Karson Jenkins Rhea County HS Eagle 50 0 0 0 50 136
Mason Caldwell/Jackson Dodd Rhea County HS Eagle 50 0 0 0 50 136
Seth York/James Gravitte Rhea County HS Eagle 50 0 0 0 50 136
Caitlynn Bishop/Alexis Garrett Rhea County HS Eagle 50 0 0 0 50 136
Kalabe Sharp/Colton Kreiter Rhea County HS Eagle 50 0 0 0 50 136
Coleman Hamilton/Kaitlyn Hogan RCA Anglers 50 0 0 0 50 136
Stanfield Dean/Cole Jackson RCA Anglers 50 0 0 0 50 136
Jackson Bryan/Brennan Wallin Page HS Bass Team 0 50 0 0 50 136
Joseph Povlovich/Regan Wease Page HS Bass Team 0 50 0 0 50 136
Brandon Bartley/Cameron Hood Page HS Bass Team 0 0 50 0 50 136
Luke Keown/Carter Sheets Ooltewah HS BASS 50 0 0 0 50 136
Dylan Combs/Owen Kreuger Ooltewah HS BASS 50 0 0 0 50 136
Banks Shaw/Adam Granger Ooltewah HS BASS 50 0 0 0 50 136
Austin Escobar/Parker Abstance Ooltewah HS BASS 50 0 0 0 50 136
Aedan Novelli/Conner Gatlin Ooltewah HS BASS 50 0 0 0 50 136
Reese Walker/Conner Curtin Mt Juliet BASS 0 50 0 0 50 136
Austin Oldfield/Taylor Vivrette Mt Juliet BASS 0 50 0 0 50 136
Tim Carrol/Preston Garrett Midway HS Bass 50 0 0 0 50 136
Hunter Spears/Levi Safles McMinn County HS Bass 50 0 0 0 50 136
Austyn Myers/Brad Brown Loudon HS Bass Team 50 0 0 0 50 136
Joseph Ray/William Hunter Livingston Acamdemy 50 0 0 0 50 136
Clay Johnson/Brady Huddleston Livingston Acamdemy 0 50 0 0 50 136
Nick Moon/Parker Mitchell Lincoln County HS Bass 50 0 0 0 50 136
Preston Ashley/Peyton Clark Lincoln County HS Bass 50 0 0 0 50 136
Jackson Carlisle/Logan Gibson Lincoln County HS Bass 50 0 0 0 50 136
Nate Reeves/Seth Phillips Lincoln County HS Bass 50 0 0 0 50 136
Taylor Hammons/Brandon Almacher Lincoln County HS Bass 0 0 50 0 50 136
Ethan Coble/Lake Porter Lincoln County HS Bass 0 0 50 0 50 136
Slade Moseley/Mason Richardson Lewis County HS Bass 0 0 50 0 50 136
Kane Dillon/Tyler Ray Lewis County HS Bass 0 0 50 0 50 136
Brandon Sales/Dale Scarbrough Lenior City HS 50 0 0 0 50 136
Gracen Helton/Colby Gatlin Lenior City HS 50 0 0 0 50 136
Brent Key/Logan Johnson Lenior City HS 50 0 0 0 50 136
Hunter Canova/John Thompson Lenior City HS 50 0 0 0 50 136
Joey Hughes/Hunter Morris LCHS Bass Team 0 0 50 0 50 136
Kade Surratt/Will Daniels LCHS Bass Team 0 0 50 0 50 136
Tucker Laws/Ryder Stone LCHS Bass Team 0 0 50 0 50 136
Logan Jones/Braden Williams Karns HS Bass 0 50 0 0 50 136
Blake Maiden Jelico HS Bass 50 0 0 0 50 136
Gage Sherrod/Mercedes Ellis Henry County HS Bass 0 0 50 0 50 136
Caleb Ferguson/Matt Bradham Henry County HS Bass 0 0 50 0 50 136
Craig Anderson/Tyler Forrest Henry County HS Bass 0 0 50 0 50 136
Gavin Gordon/Chance Johnson Henry County HS Bass 0 0 50 0 50 136
Austin Birdwell/Matthew Weaver Grundy County Bass 50 0 0 0 50 136
Seth Ruehling/Paul Allen Harvey Grundy County Bass 50 0 0 0 50 136
Austin Wisniewski/Nathan Welch Franklin HS Bass Team 0 0 50 0 50 136
Paul Buttrey/Nate Wisniewski Franklin HS Bass Team 0 0 50 0 50 136
James Johnson/McLain Neal Franklin HS Bass Team 0 0 50 0 50 136
Devin Harrison/Blake Chamberlin Franklin HS Bass Team 0 0 50 0 50 136
Parker Grefrath/Jacob Whitehurst Franklin HS Bass Team 0 0 50 0 50 136
Taylen Guyote/Travis Trussell FCHS BASS Team 50 0 0 0 50 136
Cole Palmertree/Nathan King FCHS BASS Team 50 0 0 0 50 136
Landon Relford/Seth Grimes FCHS BASS Team 50 0 0 0 50 136
Tristan Hindman/Colton Housley FCHS BASS Team 50 0 0 0 50 136
Zach Stewart/Dakota Martin FCHS BASS Team 50 0 0 0 50 136
Bryce Bland/Patrick Prince FCHS BASS Team 0 0 50 0 50 136
Joshua Ziemann/Ray Flynn East Hickman Fishing 0 0 50 0 50 136
Brayden Shaver/Jacob Jannette East Hickman Fishing 0 0 50 0 50 136
Cole Briggs/Codey Truman East Hickman Fishing 0 0 50 0 50 136
Tc Creary/Sarah Compton East Hickman Fishing 0 0 50 0 50 136
Griffin Hopkins/Eli Winkler East Hamilton Anglers 50 0 0 0 50 136
Lake Clark/Drue Costner East Hamilton Anglers 50 0 0 0 50 136
Sam Holt/Westley Morris East Hamilton Anglers 50 0 0 0 50 136
Avey South/Kolter Kilgore Dekalb County HS Bass 50 0 0 0 50 136
Ethan Ramsey/Trey Judson DCHS Fishing Team 0 0 50 0 50 136
Grant Escue/JD Bryant DCHS Fishing Team 0 0 50 0 50 136
Nick Cox/Tanner Brown DCHS Fishing Team 0 0 50 0 50 136
Zachary Brown/Alex Cunningham DCHS Fishing Team 0 0 50 0 50 136
Jake Hoover/Drew Thompson DCHS Fishing Team 0 0 50 0 50 136
Brady Stringer/Mason Clifton DCHS Fishing Team 0 0 50 0 50 136
Matthew Payne/Seth Russell DCHS Fishing Team 0 0 50 0 50 136
Matt Doop/David Wiseman Campbell County HS Bass 50 0 0 0 50 136
Austin Smith/Riley Faulkner Campbell County HS Bass 50 0 0 0 50 136
Storm Hoskins/Ethan Chase Campbell County HS Bass 50 0 0 0 50 136
Issac Wagner/Peyton Kent Bradley Central Bass 50 0 0 0 50 136
Ethan Brooks/Jacob Young Bradley Central Bass 50 0 0 0 50 136
Naoh Goodman/Preston Lawson Bradley Central Bass 50 0 0 0 50 136
Luke Neighbors/Trevor Casson Bradley Central Bass 50 0 0 0 50 136
Bryce Griffith/Alex Bryant Bradley Central Bass 50 0 0 0 50 136
Scotty Barerra/Andrew Bunch Bradley Central Bass 50 0 0 0 50 136
Chandler Fryar Boyd Buchanan HS Bass 50 0 0 0 50 136
Ryan Baker/Hunter Sparks Benton County HS Bass 0 0 50 0 50 136
Weston Bivens/Logan Deaton Benton County HS Bass 0 0 50 0 50 136
Jeffrey Powell/Gavin House Beech Fishing Team 50 0 0 0 50 136
Ethan Edmondson/Ian Jimerson Beech Fishing Team 0 50 0 0 50 136
**Jeffery Powell/Braden Brinkley Beech Fishing Team 0 0 50 0 50 136
Tanner Scruggs/Storm Cline Anderson County Bass 50 0 0 0 50 136
Bryan Hayes/Logan Nooner Springfirld HS Bass Team 0 0 0 50 50 136
Jake Baker/Garrett Smith Springfirld HS Bass Team 0 0 0 50 50 136
Austin Roach/Bobby-Scott Howard Springfirld HS Bass Team 0 0 0 50 50 136
Will Young/Jackson Long Springfirld HS Bass Team 0 0 0 50 50 136
Conner Melton/Timothy Greenhaw Springfirld HS Bass Team 0 0 0 50 50 136
Brayden Harbert/Logan Parker Springfirld HS Bass Team 0 0 0 50 50 136
Syn'Quarius Knight/Tanner Collins Springfirld HS Bass Team 0 0 0 50 50 136
Nathan Powell/Skylar Ramsey ***Part Quit** Whitwell HS 0 0 0 0 0 279
Alex Davis/Ben Davis Walker Valley HS Bass 0 0 0 0 0 279
Logan Dodd/Jow Irwin Summit HS Fishing 0 0 0 0 0 279
Caston Hensel/Shaylen Sawyers Summit HS Fishing 0 0 0 0 0 279
Drake Blackwood/Luke Chapman Summertown HS Bass 0 0 0 0 0 279
Canon Ybarro Station Camp HS Bass 0 0 0 0 0 279
Josh Epling/Andrew Minnick Sale Creek Anglers 0 0 0 0 0 279
Tyler Long/Nathan Humphreys Roane CHS Bass Team 0 0 0 0 0 279
Seth Gordon/Daunte Inman Roane CHS Bass Team 0 0 0 0 0 279
Tapanga Harris/Patience Harris Rhea County HS Eagle 0 0 0 0 0 279
Garrett White/Tanner McClain Rhea County HS Eagle 0 0 0 0 0 279
Austin Viars/Tobias Miller Loudon HS Bass Team 0 0 0 0 0 279
Avery Johnson/Marshall Smith Lenior City HS 0 0 0 0 0 279
Daniel Sherman/Jadon Smoot Franklin HS Bass Team 0 0 0 0 0 279
Jacob Gravitt/Cole Smith FCHS BASS Team 0 0 0 0 0 279
Cooper Wick/Joe Quilan East Hamilton Anglers 0 0 0 0 0 279
Bryson Cartwright/Colin Cartwright Bradley Central Bass 0 0 0 0 0 279

Official Trail "BIG FISH " Sponsor
Official Trail "BIG FISH " Sponsor

High School Division Results 8 Dec 2018, Normandy Lake

 


Congratulations to all that fished today...It was one tough cold and wet day... Gnewikow/Molino take the win for Mt Juliet!!!


Tight Jigs Big Fish was Wiley/Richardson from Tullahoma with a 3.69 Largemouth


Angler1 School No. Fish Weight Big Fish Total Weight Place
Dawson Gnewikow/Andrew Molino Mt Juliet BASS 5 11.59 3.64 11.59 1
Dylan Nutt/Carter Nutt Backwoods Bassin 5 7.39 7.39 2
Rylie Burt/Mason Kerr FCHS BASS Team 3 6.25 3.12 6.25 3
Caleb Maybrey/Kole Palmer FCHS BASS Team 5 6.22 6.22 4
Colby Thurmond/Jacob Garms Coffee County Bass 5 5.74 5.74 5
Nathan Powell/Ty Samples Whitwell HS 4 5.37 1.58 5.37 6
Chase Wiley/Alan Richardson Tullahoma HS Bass 2 5.32 3.69 5.32 7
Branson Wells/Dawson Wells Coffee County Bass 3 5.15 2.8 5.15 8
Marcus Borne/Gavin Hackworth Grundy County Bass 4 5.11 5.11 9
Curtis Tudor/Sawyer Banks Coffee County Bass 2 4.78 4.78 10
Noah Harper/Alek Kulas Mt Juliet BASS 3 4.5 4.5 11
Nathan Reynolds/Adrian Goleniewski Backwoods Bassin 3 3.95 3.95 12
Bailey Miller/Chloe Thomas Tullahoma HS Bass 3 3.83 3.83 13
Matthew Marcel/Caleb Bryant Tullahoma HS Bass 2 3.64 3.64 14
Drake Hemby/Witt Chivers Ravenwood HS Bass 3 3.63 3.63 15
Tyan Massengale/Brandon Bates Soddy Daisy HS Bass 3 2.99 2.99 16
Brady Duncan/Mason Huddleston Mt Juliet BASS 2 2.99 2.99 16
Hayden Fox/Owen Chamberain Mt Juliet BASS 1 2.82 2.82 2.82 18
Isaiah Owens/Garrett Davis Coffee County Bass 1 2.67 2.67 19
Jake Beihoffer/Bailey Farris Soddy Daisy HS Bass 2 2.45 2.45 20
Ethan Ashley/Bryce Bland FCHS BASS Team 1 2.11 2.11 21
Hayden Guthrie/Kade Pretzsch Summit HS Fishing 1 1.42 1.42 22
Westin Moss/Josh Willis Whitwell HS 1 1.37 1.37 23
Isaiah Dodson/Jacob Davidson Mt Juliet BASS 1 1.36 1.36 24
Noah Ray/Hayden Cooper Tullahoma HS Bass 1 1.24 1.24 25
Keegan Sanders/Kenneth Dykes FCHS BASS Team 1 1.22 1.22 26
Dylan Stokes/Keaton Mills Mt Juliet BASS 1 1.07 1.07 27
Lucas Scott/Cory Blackburn Tullahoma HS Bass 1 1.07 1.07 27
DylanPittman/Nick Hamilton Whitwell HS 0 0 29
Adam Petty/Jayden Yates Coffee County Bass 0 0 29
Caleb Bridges/Zachary Elliott Mt Juliet BASS 0 0 29
Hunter Palmer/Jacob Damron Tullahoma HS Bass 0 0 29
Bryan Hayes/Logan Nooner Springfirld HS Bass Team 0 0 29
Lane Lassiter/Jaymeson Hale Warren County Bass 0 0 29
Will Young/Jackson Long Springfirld HS Bass Team 0 0 29
Brayden Harbert/Logan Parker Springfirld HS Bass Team 0 0 29
Chase Fluty/Remington Wingo Beech Fishing Team 0 0 29
Kyson Brown/Garrison Goodwin Mt Juliet BASS 0 0 29
Austin Roach/Bobby-Scott Howard Springfirld HS Bass Team 0 0 29
Jake Baker/Garrett Smith Springfirld HS Bass Team 0 0 29
Conner Melton/Timothy Greenhaw Springfirld HS Bass Team 0 0 29
Tyler Magers/Jimmy O'Guin Mt Juliet BASS 0 0 29
Mattie Powell/CJ Anderson Whitwell HS 0 0 29
Syn'Quarius Knight/Tanner Collins Springfirld HS Bass Team 0 0 29
Ryan Inmon/Michael Gentry Tullahoma HS Bass 0 0 29
Jon Luke Simmons/Curtis Roberts Beech Fishing Team 0 0 29
Carson Adams/Andrew Goostree Beech Fishing Team 0 0 29
Alyssa Taylor/Caleb Pierce Walker Valley HS Bass 0 0 29
DJ Douglas Drake/Austin Jones FCHS BASS Team 0 0 29

Congratulations on this  cold and wet day... Gnewikow/Molino take the win for Mt Juliet!!!
Congratulations on this cold and wet day... Gnewikow/Molino take the win for Mt Juliet!!!

SCTN HS Points standing as of 20 Oct 2018

 

SCTN BASS NATION High School Division Points standings after 3 events.... We have New Leaders, Congratulations Team Nutt/Nutt Backwoods Bassin


Angler1 School T1 T2 T3 REG Points Place
Dylan Nutt/Carter Nutt Backwoods Bassin 64 94 94 252 1
Westin Moss/Josh Willis Whitwell HS 50 99 100 249 2
Marcus Borne/Gavin Hackworth Grundy County Bass 88 98 50 236 3
Branson Wells/Dawson Wells Coffee County Bass 79 57 96 232 4
Hunter Palmer/Jacob Damron Tullahoma HS Bass 50 85 95 230 5
Brady Duncan/Mason Huddleston Mt Juliet BASS 63 95 65 223 6
Noah Harper/Alek Kulae Mt Juliet BASS 50 92 75 217 7
Isaiah Owens/Garrett Davis Coffee County Bass 75 64 77 216 8
DJ Douglas Drake/Austin Jones FCHS BASS Team 84 50 71 205 9
Colby Thurmond/Jacob Garms Coffee County Bass 51 100 50 201 10
Isaiah Dodson/Jacob Davidson Mt Juliet BASS 83 50 67 200 11
Hayden Guthrie/Kade Pretzsch Summit HS Fishing 50 50 99 199 12
Lane Lassiter/Jaymeson Hale Warren County Bass 50 97 50 197 13
Caleb Bridges/Zachary Elliott Mt Juliet BASS 50 93 54 197 13
Nathan Reynolds/Adrian Goleniewski Backwoods Bassin 58 89 50 197 13
Jon Luke Simmons/Curtis Roberts Beech Fishing Team 50 96 50 196 16
Jack Gipson/Aiden Billingsly Whitwell HS 93 50 50 193 17
Kyson Brown/Garrison Goodwin Mt Juliet BASS 50 61 80 191 18
Ryan Cothran/William Cothran MPHS Bass 50 91 50 191 18
Noah Ray/Hayden Cooper Tullahoma HS Bass 66 72 50 188 20
Caleb Maybrey/Kole Palmer FCHS BASS Team 50 87 50 187 21
Tyler Finley/Hunter Jones MPHS Bass 86 50 50 186 22
Summer Dees/Luke Meeks Grundy County Bass 77 59 50 186 22
Grant Dees/Ben Freeman Grundy County Bass 50 50 85 185 24
Eli Stevenson/Peyton Price Grundy County Bass 61 73 50 184 25
Dylan Stokes/Keaton Mills Mt Juliet BASS 50 81 50 181 26
Ethan Ashley/Quinton Steele FCHS BASS Team 50 79 50 179 27
Chase Fluty/Remington Wingo Beech Fishing Team 67 62 50 179 27
Chellan Cantrell/Boomer Winters Whitwell HS 62 50 66 178 29
Aiden Usher/Caleb Rhea Mt Juliet BASS 50 78 50 178 29
Adair Brockus/Peyton Knight Pope John Paul II 53 74 50 177 31
Austin Tomlinson/Landon Crecelius Mt Juliet BASS 50 77 50 177 31
Joseph Post/Brandon Harper Mt Juliet BASS 50 76 50 176 33
Cade Whitson/Chloe Thomas Tullahoma HS Bass 50 75 50 175 34
Michael Evans/Bailey Evans Whitwell HS 50 50 73 173 35
Alec Lancaster/Jonathon Nicholson Station Camp HS Bass 0 82 86 168 36
Aiden Ashley Hendersonville HS Bass 50 66 51 167 37
Carson Adams/Andrew Goostree Beech Fishing Team 50 65 50 165 38
Tyler Magers/Jimmy O'Guin Mt Juliet BASS 50 63 50 163 39
Elijah Willis/Brody Gatlin Whitwell HS 50 60 50 160 40
Spencer Minter/Gavin Totherow Whitwell HS 50 50 59 159 41
Kolby Holcomb/Anthony Goins Walker Valley HS Bass 72 84 0 156 42
Peyton Nunley/Dakota Stiefel Grundy County Bass 52 50 50 152 43
Mattie Powell/CJ Anderson Whitwell HS 50 50 50 150 44
Jaxon Green/Trevor Mayes Symrna Bassin Bulldogs 50 50 50 150 44
Anderson Thomas/Isaac Freeman Beech Fishing Team 50 50 50 150 44
Asa Robertson/Matthew Vandagriff Warren County Bass 94 50 0 144 47
ReyRey Vongboupha/Christopher Cooper Symrna Bassin Bulldogs 0 90 50 140 48
Bailey Silcox/Jacob Jaynes Gallatin HS Bass 0 88 50 138 49
Bryce Way/Zach McKamey Tullahoma HS Bass 87 0 50 137 50
Drake Hemby/Witt Chivers Ravenwood HS Bass 0 86 50 136 51
Lucas Scott/Cory Blackburn Tullahoma HS Bass 69 0 63 132 52
Lane Hill/Jonathan Rogers Lincoln County HS Bass 82 0 50 132 52
Hayden Fox/Owen Chamberain Mt Juliet BASS 50 0 81 131 54
Boone Williams/Sammy McCurry Hendersonville HS Bass 70 0 61 131 54
Zach Simpson/Adam Traini Beech Fishing Team 0 80 50 130 56
Bailey Miller Tullahoma HS Bass 66 58 0 124 57
Ryan Inmon/Michael Gentry Tullahoma HS Bass 50 0 72 122 58
Julian Moss/Cody Wright Gallatin HS Bass 0 69 50 119 59
Ashor Talbot/Isaac Talbot Beech Fishing Team 0 68 50 118 60
Keegan Sanders/Kenneth Dykes FCHS BASS Team 50 0 64 114 61
Briley Sain/Kaden Freeze Coffee County Bass 50 0 57 107 62
Adam Petty/Jayden Yates Coffee County Bass 50 0 53 103 63
DylanPittman/Nick Hamilton Whitwell HS 50 0 50 100 64
Trevor Winn Walker Valley HS Bass 50 50 0 100 64
Devin Howard/Dawson Mason Walker Valley HS Bass 50 50 0 100 64
Isiah Palmer/Alex Uhles Symrna Bassin Bulldogs 0 50 50 100 64
Ryan Hall/Wesley Crosslin Summit HS Fishing 50 50 0 100 64
Micah Bryant/Chris Keeble Sequoyah HS Bass 100 0 0 100 64
Cade Brown/Austin Strong Mt Juliet BASS 50 50 0 100 64
James Riggs/Aaron Riggs MPHS Bass 0 50 50 100 64
Dylan Crowder/Jack Wells Hendersonville HS Bass 0 50 50 100 64
Rachel Shrum/Ian Shrum Grundy County Bass 50 0 50 100 64
Clint Meeks/Jude Gilliam Grundy County Bass 50 0 50 100 64
JT Minor/Harrison Wims Gallatin HS Bass 0 50 50 100 64
August Mangrum/Owen Harrington Gallatin HS Bass 0 50 50 100 64
Gray Steelman/Will Pursell Beech Fishing Team 50 0 50 100 64
Christain Wright/Chris Metcalf Clinton HS Bass 99 0 0 99 78
Zack Spears/Shelby Lampkin Lenior City HS 98 0 0 98 79
Jon David Bedford/Walker Brown LCHS Bass Team 0 0 98 98 79
Corbett Sands/Lance Frazier Walker Valley HS Bass 97 0 0 97 81
Avery Whitell/Jackson Holbert Riverside HS Bass 0 0 97 97 81
Tyan Massengale/Brandon Bates Soddy Daisy HS Bass 96 0 0 96 83
Jake Beihoffer/Bailey Farris Soddy Daisy HS Bass 95 0 0 95 84
Jacob Phillips/Tyler Coats Crockett County 0 0 93 93 85
Dawson Gnewikow/Andrew Molino Mt Juliet BASS 0 0 92 92 86
Elijah Gibbons/Bryson Carwile Livingston Acamdemy 92 0 0 92 86
Dalton Bailey/Hayden Stockett Lenior City HS 91 0 0 91 88
Trip Costello/Will Lowery Franklin HS Bass Team 0 0 91 91 88
Rielly Butler/Justin Manis Sequoyah HS Bass 90 0 0 90 90
Chandler Pruett/Tyler Crews Scotts Hill HS Bass 0 0 90 90 90
Matthew Marcel/Caleb Bryant Tullahoma HS Bass 89 0 0 89 92
Austin Fuson/Levi Wayne TN Valley HS Bass 0 0 89 89 92
Tanner Ham/Clay Quillen Columbia Academy 0 0 88 88 94
Jerren Gieske/Hunter Brewer LCHS Bass Team 0 0 87 87 95
Riley Brown/Logan East Roane CHS Bass Team 85 0 0 85 96
Nick Staub/Dillon Garcia 901 Bass Club 0 0 84 84 97
Will Keaton/Matt Gamble Summertown HS Bass 0 0 83 83 98
Skylar Sparks/Conner Vaughn Dekalb County HS Bass 0 83 0 83 98
Bailey Beasley/Canon Ybarro Station Camp HS Bass 0 0 82 82 100
Cody Smith/Nathan Ferrell Soddy Daisy HS Bass 81 0 0 81 101
Garick Robison/Ethan Hicks Sequoyah HS Bass 80 0 0 80 102
Gage Starks/Sawyer Wiliams Henry County HS Bass 0 0 79 79 103
Matthew Griffith/Tre Smith Sequachie County HS Bass 78 0 0 78 104
Dylan Jones/Dylan Fowler DCHS Fishing Team 0 0 78 78 104
McKenzie Truelove/Triton Lay Bradley Central Bass 76 0 0 76 106
Jack Williams/Zackery Thornton Benton County HS Bass 0 0 76 76 106
Walker Carlton/Kylan Boreman TN Valley HS Bass 0 0 74 74 108
Zane O'Domirok/Thomas Brown Lenior City HS 74 0 0 74 108
Andrew Hicks/Dyllan Jenkins Walker Valley HS Bass 73 0 0 73 110
Jacob Frizzell/Trace Pack Warren County Bass 71 0 0 71 111
Hunter Tucker/Matthew MacNaughton Gallatin HS Bass 0 71 0 71 111
Mathew Agee/Derek Young Dekalb County HS Bass 0 70 0 70 113
Harrison Terry/Luke Clifton DCHS Fishing Team 0 0 70 70 113
**Ian Jimerson/Christin Lee Beech Fishing Team 0 0 69 69 115
Hunter Broadway/Justin Quals Summit HS Fishing 0 0 68 68 116
Lilly Walker/Blaise Wolfe Seymour HS Bass 68 0 0 68 116
Bailey Talent/ Livingston Acamdemy 0 67 0 67 118
Andrew Boles/Zane Mansfield Ooltewah HS BASS 65 0 0 65 119
Jayce Reddick/Bub Littleton Henry County HS Bass 0 0 62 62 120
Dalton Scott/Whitten Luker Page HS Bass Team 0 0 60 60 121
Josh Lee/Cole Rankin Karns HS Bass 60 0 0 60 121
Gabe Littreal/Bryson Furgerson Sequoyah HS Bass 59 0 0 59 123
Kadyen Roysden/Boone Glass LCHS Bass Team 0 0 58 58 124
Cj Giles/Karsen Leahman McMinn County HS Bass 57 0 0 57 125
Alyssa Taylor/Caleb Pierce Walker Valley HS Bass 56 0 0 56 126
Robert Dishman/Zach Bennett Van Buren County Bass 56 0 0 56 126
Sam Cilfton/Gage Holt DCHS Fishing Team 0 0 56 56 126
Trace Johnson/Blake Lundy East Hickman Fishing 0 0 55 55 129
Wyatt Sauder/Tyler Resnick Sequoyah HS Bass 54 0 0 54 130
Nathan Powell/Skylar Ramsey Whitwell HS 50 0 0 50 131
Matthew Nanney/Bryce Townsend West Sandie Bass Anglers 0 0 50 50 131
Hayden Hillard/Hunter Lindsey West Carroll HS Bass 0 0 50 50 131
Riley Nicholson/Daniel Taylor Walker Valley HS Bass 50 0 0 50 131
Mikayla Gale/Logan Mosburg Walker Valley HS Bass 50 0 0 50 131
Nick Burnette/Lukas Hall Walker Valley HS Bass 50 0 0 50 131
Adam Simmons/Bryson Mooneyham Van Buren County Bass 50 0 0 50 131
Kanen Lewis/Brayden Shockley Van Buren County Bass 50 0 0 50 131
Carter Walker/Brady Lafever Upperman HS Bass 50 0 0 50 131
Chase Wiley/Alan Richardson Tullahoma HS Bass 50 0 0 50 131
Peyton Hargrave/Alex Thompson Tullahoma HS Bass 0 0 50 50 131
Carter Scott/Ozzy Schaeffer TN Valley HS Bass 0 0 50 50 131
Steven Chunn/Adam Chunn Summit HS Fishing 0 0 50 50 131
Conner Bond/George Zakrzewshi Summit HS Fishing 0 0 50 50 131
Hayden Peters/Jake Smith Summertown HS Bass 0 0 50 50 131
Parker Riggs/Mary Staggs Summertown HS Bass 0 0 50 50 131
Zachary Coppinger/Kyle Weddington Soddy Daisy HS Bass 50 0 0 50 131
Caden Gilley/Reece Nixon Soddy Daisy HS Bass 50 0 0 50 131
Tyler Lusk/Martin Lewis Soddy Daisy HS Bass 50 0 0 50 131
Mason Gibbs/Dylan Smith Soddy Daisy HS Bass 50 0 0 50 131
Asher Culton/George McGee Soddy Daisy HS Bass 50 0 0 50 131
Owen Spurlock/Landon Phillips Soddy Daisy HS Bass 50 0 0 50 131
Rhett Stottlemire/Tanner Morgan Soddy Daisy HS Bass 50 0 0 50 131
Ashley Erwin/Garron Headrick Soddy Daisy HS Bass 50 0 0 50 131
Sadie Rodgers/Starr Jones Soddy Daisy HS Bass 50 0 0 50 131
Noah Ferrell/Ryan Beihoffer Soddy Daisy HS Bass 50 0 0 50 131
Rob Lindsey/Tyler Henson Silverdale Baptist Academy 50 0 0 50 131
Levi Landrus/Griffin Culpepper Silverdale Baptist Academy 50 0 0 50 131
Cannon Taylor/Hank Dillard Siegel HS Bass 0 0 50 50 131
Hayden Gaddis/Dylan Prater Seymour HS Bass 50 0 0 50 131
Bryson Sims/Tyler Millsaps Sequoyah HS Bass 50 0 0 50 131
Seth Moser/Adam Harris Sequoyah HS Bass 50 0 0 50 131
Cabel Trammell/Hank Moore Sequoyah HS Bass 50 0 0 50 131
Bryce Mincy/Dalton Kaylor Sequoyah HS Bass 50 0 0 50 131
Dylan Johnson/Noah Widick Sequachie County HS Bass 50 0 0 50 131
Drake Thompson/Eric Mullins Sequachie County HS Bass 50 0 0 50 131
Brady Turner/Carson DeBord Sequachie County HS Bass 50 0 0 50 131
Korbin Way/Peyton Swafford Sequachie County HS Bass 50 0 0 50 131
Tyler Martin/Logan Brooks Sequachie County HS Bass 50 0 0 50 131
Jaxon Sullivan/Chase Milholen Scotts Hill HS Bass 0 0 50 50 131
Tyler Layman/Seth Hodge Sale Creek Anglers 50 0 0 50 131
Blake Brown/Caleb McCarter Sale Creek Anglers 50 0 0 50 131
Gage King/Hunter White Sale Creek Anglers 50 0 0 50 131
Cole Miller/Matthew Stombaugh Roane CHS Bass Team 50 0 0 50 131
Victor Alford/Malcom Sherbine Roane CHS Bass Team 50 0 0 50 131
Jacob Jensen/Riley Park Riverdale HS Bass 0 0 50 50 131
Brandon Iles/Noah Varner Rhea County HS Eagle 50 0 0 50 131
Eli Gates/Drew Cagle Rhea County HS Eagle 50 0 0 50 131
Hunter Presley/Bryar Goins Rhea County HS Eagle 50 0 0 50 131
David Derlak/Will Travis Rhea County HS Eagle 50 0 0 50 131
Colton Teffer/Garrett Ramsey Rhea County HS Eagle 50 0 0 50 131
Ben Hester/Karson Jenkins Rhea County HS Eagle 50 0 0 50 131
Mason Caldwell/Jackson Dodd Rhea County HS Eagle 50 0 0 50 131
Seth York/James Gravitte Rhea County HS Eagle 50 0 0 50 131
Caitlynn Bishop/Alexis Garrett Rhea County HS Eagle 50 0 0 50 131
Kalabe Sharp/Colton Kreiter Rhea County HS Eagle 50 0 0 50 131
Coleman Hamilton/Kaitlyn Hogan RCA Anglers 50 0 0 50 131
Stanfield Dean/Cole Jackson RCA Anglers 50 0 0 50 131
Jackson Bryan/Brennan Wallin Page HS Bass Team 0 50 0 50 131
Joseph Povlovich/Regan Wease Page HS Bass Team 0 50 0 50 131
Brandon Bartley/Cameron Hood Page HS Bass Team 0 0 50 50 131
Luke Keown/Carter Sheets Ooltewah HS BASS 50 0 0 50 131
Dylan Combs/Owen Kreuger Ooltewah HS BASS 50 0 0 50 131
Banks Shaw/Adam Granger Ooltewah HS BASS 50 0 0 50 131
Austin Escobar/Parker Abstance Ooltewah HS BASS 50 0 0 50 131
Aedan Novelli/Conner Gatlin Ooltewah HS BASS 50 0 0 50 131
Reese Walker/Conner Curtin Mt Juliet BASS 0 50 0 50 131
Austin Oldfield/Taylor Vivrette Mt Juliet BASS 0 50 0 50 131
Tim Carrol/Preston Garrett Midway HS Bass 50 0 0 50 131
Hunter Spears/Levi Safles McMinn County HS Bass 50 0 0 50 131
Austyn Myers/Brad Brown Loudon HS Bass Team 50 0 0 50 131
Joseph Ray/William Hunter Livingston Acamdemy 50 0 0 50 131
Clay Johnson/Brady Huddleston Livingston Acamdemy 0 50 0 50 131
Nick Moon/Parker Mitchell Lincoln County HS Bass 50 0 0 50 131
Preston Ashley/Peyton Clark Lincoln County HS Bass 50 0 0 50 131
Jackson Carlisle/Logan Gibson Lincoln County HS Bass 50 0 0 50 131
Nate Reeves/Seth Phillips Lincoln County HS Bass 50 0 0 50 131
Taylor Hammons/Brandon Almacher Lincoln County HS Bass 0 0 50 50 131
Ethan Coble/Lake Porter Lincoln County HS Bass 0 0 50 50 131
Slade Moseley/Mason Richardson Lewis County HS Bass 0 0 50 50 131
Kane Dillon/Tyler Ray Lewis County HS Bass 0 0 50 50 131
Brandon Sales/Dale Scarbrough Lenior City HS 50 0 0 50 131
Gracen Helton/Colby Gatlin Lenior City HS 50 0 0 50 131
Brent Key/Logan Johnson Lenior City HS 50 0 0 50 131
Hunter Canova/John Thompson Lenior City HS 50 0 0 50 131
Joey Hughes/Hunter Morris LCHS Bass Team 0 0 50 50 131
Kade Surratt/Will Daniels LCHS Bass Team 0 0 50 50 131
Tucker Laws/Ryder Stone LCHS Bass Team 0 0 50 50 131
Logan Jones/Braden Williams Karns HS Bass 0 50 0 50 131
Blake Maiden Jelico HS Bass 50 0 0 50 131
Gage Sherrod/Mercedes Ellis Henry County HS Bass 0 0 50 50 131
Caleb Ferguson/Matt Bradham Henry County HS Bass 0 0 50 50 131
Craig Anderson/Tyler Forrest Henry County HS Bass 0 0 50 50 131
Gavin Gordon/Chance Johnson Henry County HS Bass 0 0 50 50 131
Austin Birdwell/Matthew Weaver Grundy County Bass 50 0 0 50 131
Seth Ruehling/Paul Allen Harvey Grundy County Bass 50 0 0 50 131
Austin Wisniewski/Nathan Welch Franklin HS Bass Team 0 0 50 50 131
Paul Buttrey/Nate Wisniewski Franklin HS Bass Team 0 0 50 50 131
James Johnson/McLain Neal Franklin HS Bass Team 0 0 50 50 131
Devin Harrison/Blake Chamberlin Franklin HS Bass Team 0 0 50 50 131
Parker Grefrath/Jacob Whitehurst Franklin HS Bass Team 0 0 50 50 131
Taylen Guyote/Travis Trussell FCHS BASS Team 50 0 0 50 131
Cole Palmertree/Nathan King FCHS BASS Team 50 0 0 50 131
Landon Relford/Seth Grimes FCHS BASS Team 50 0 0 50 131
Rylie Burt/Mason Kerr FCHS BASS Team 50 0 0 50 131
Tristan Hindman/Colton Housley FCHS BASS Team 50 0 0 50 131
Zach Stewart/Dakota Martin FCHS BASS Team 50 0 0 50 131
Bryce Bland/Patrick Prince FCHS BASS Team 0 0 50 50 131
Joshua Ziemann/Ray Flynn East Hickman Fishing 0 0 50 50 131
Brayden Shaver/Jacob Jannette East Hickman Fishing 0 0 50 50 131
Cole Briggs/Codey Truman East Hickman Fishing 0 0 50 50 131
Tc Creary/Sarah Compton East Hickman Fishing 0 0 50 50 131
Griffin Hopkins/Eli Winkler East Hamilton Anglers 50 0 0 50 131
Lake Clark/Drue Costner East Hamilton Anglers 50 0 0 50 131
Sam Holt/Westley Morris East Hamilton Anglers 50 0 0 50 131
Avey South/Kolter Kilgore Dekalb County HS Bass 50 0 0 50 131
Ethan Ramsey/Trey Judson DCHS Fishing Team 0 0 50 50 131
Grant Escue/JD Bryant DCHS Fishing Team 0 0 50 50 131
Nick Cox/Tanner Brown DCHS Fishing Team 0 0 50 50 131
Zachary Brown/Alex Cunningham DCHS Fishing Team 0 0 50 50 131
Jake Hoover/Drew Thompson DCHS Fishing Team 0 0 50 50 131
Brady Stringer/Mason Clifton DCHS Fishing Team 0 0 50 50 131
Matthew Payne/Seth Russell DCHS Fishing Team 0 0 50 50 131
Curtis Tudor/Sawyer Banks Coffee County Bass 50 0 0 50 131
Matt Doop/David Wiseman Campbell County HS Bass 50 0 0 50 131
Austin Smith/Riley Faulkner Campbell County HS Bass 50 0 0 50 131
Storm Hoskins/Ethan Chase Campbell County HS Bass 50 0 0 50 131
Issac Wagner/Peyton Kent Bradley Central Bass 50 0 0 50 131
Ethan Brooks/Jacob Young Bradley Central Bass 50 0 0 50 131
Naoh Goodman/Preston Lawson Bradley Central Bass 50 0 0 50 131
Luke Neighbors/Trevor Casson Bradley Central Bass 50 0 0 50 131
Bryce Griffith/Alex Bryant Bradley Central Bass 50 0 0 50 131
Scotty Barerra/Andrew Bunch Bradley Central Bass 50 0 0 50 131
Chandler Fryar Boyd Buchanan HS Bass 50 0 0 50 131
Ryan Baker/Hunter Sparks Benton County HS Bass 0 0 50 50 131
Weston Bivens/Logan Deaton Benton County HS Bass 0 0 50 50 131
Jeffrey Powell/Gavin House Beech Fishing Team 50 0 0 50 131
Ethan Edmondson/Ian Jimerson Beech Fishing Team 0 50 0 50 131
**Jeffery Powell/Braden Brinkley Beech Fishing Team 0 0 50 50 131
Tanner Scruggs/Storm Cline Anderson County Bass 50 0 0 50 131
Alex Davis/Ben Davis Walker Valley HS Bass 0 0 0 0 271
Logan Dodd/Jow Irwin Summit HS Fishing 0 0 0 0 271
Caston Hensel/Shaylen Sawyers Summit HS Fishing 0 0 0 0 271
Drake Blackwood/Luke Chapman Summertown HS Bass 0 0 0 0 271
Canon Ybarro Station Camp HS Bass 0 0 0 0 271
Josh Epling/Andrew Minnick Sale Creek Anglers 0 0 0 0 271
Tyler Long/Nathan Humphreys Roane CHS Bass Team 0 0 0 0 271
Seth Gordon/Daunte Inman Roane CHS Bass Team 0 0 0 0 271
Tapanga Harris/Patience Harris Rhea County HS Eagle 0 0 0 0 271
Garrett White/Tanner McClain Rhea County HS Eagle 0 0 0 0 271
Austin Viars/Tobias Miller Loudon HS Bass Team 0 0 0 0 271
Avery Johnson/Marshall Smith Lenior City HS 0 0 0 0 271
Daniel Sherman/Jadon Smoot Franklin HS Bass Team 0 0 0 0 271
Jacob Gravitt/Cole Smith FCHS BASS Team 0 0 0 0 271
Cooper Wick/Joe Quilan East Hamilton Anglers 0 0 0 0 271
Bryson Cartwright/Colin Cartwright Bradley Central Bass 0 0 0 0 271

image43

Perscy Priest Results 20 OCt 2018

 

Full High Scholl Division Results from SCTN/West TN BASS Nation "Battle of the Regions" Congratulations to all.... Today was about the toughest conditions any angler could face during a tournament!

TEAM School No. Fish Weight Big Fish Place Points
Westin Moss/Josh Willis Whitwell HS 4 13.54 4.8 1 100
Hayden Guthrie/Kade Pretzsch Summit HS Fishing 5 10.98 2 99
Jon David Bedford/Walker Brown LCHS Bass Team 5 10.74 3 98
Avery Whitell/Jackson Holbert Riverside HS Bass 3 9.93 4.9 4 97
Branson Wells/Dawson Wells Coffee County Bass 4 9.85 5 96
Hunter Palmer/Jacob Damron Tullahoma HS Bass 4 8.87 4.1 6 95
Dylan Nutt/Carter Nutt Backwoods Bassin 5 8.6 7 94
Jacob Phillips/Tyler Coats Crockett County 2 8.35 4.5 8 93
Dawson Gnewikow/Andrew Molino Mt Juliet BASS 4 7.8 9 92
Trip Costello/Will Lowery Franklin HS Bass Team 3 7.14 10 91
Chandler Pruett/Tyler Crews Scotts Hill HS Bass 4 7.04 11 90
Austin Fuson/Levi Wayne TN Valley HS Bass 3 6.74 12 89
Tanner Ham/Clay Quillen Columbia Academy 3 6.22 13 88
Jerren Gieske/Hunter Brewer LCHS Bass Team 3 6.19 14 87
Alec Lancaster/Jonathon Nicholson Station Camp HS Bass 3 5.81 15 86
Grant Dees/Ben Freeman Grundy County Bass 3 5.73 16 85
Nick Staub/Dillon Garcia 901 Bass Club 2 5.7 17 84
Will Keaton/Matt Gamble Summertown HS Bass 3 5.65 18 83
Bailey Beasley/Canon Ybarro Station Camp HS Bass 3 5.54 19 82
Hayden Fox/Owen Chamberain Mt Juliet BASS 2 5.51 20 81
Kyson Brown/Garrison Goodwin Mt Juliet BASS 3 5.3 21 80
Gage Starks/Sawyer Wiliams Henry County HS Bass 2 5.11 22 79
Dylan Jones/Dylan Fowler DCHS Fishing Team 1 5.1 5.1 23 78
Isaiah Owens/Garrett Davis Coffee County Bass 2 4.95 24 77
Jack Williams/Zackery Thornton Benton County HS Bass 2 4.39 2.55 25 76
Noah Harper/Alek Kulae Mt Juliet BASS 1 4.35 26 75
Walker Carlton/Kylan Boreman TN Valley HS Bass 2 4.28 27 74
Michael Evans/Bailey Evans Whitwell HS 2 4.25 28 73
Ryan Inmon/Michael Gentry Tullahoma HS Bass 1 4.17 29 72
DJ Douglas Drake/Austin Jones FCHS BASS Team 2 4.15 30 71
Harrison Terry/Luke Clifton DCHS Fishing Team 2 4.01 31 70
**Ian Jimerson/Christin Lee Beech Fishing Team 3 3.97 32 69
Hunter Broadway/Justin Quals Summit HS Fishing 1 3.94 33 68
Isaiah Dodson/Jacob Davidson Mt Juliet BASS 1 3.6 34 67
Chellan Cantrell/Boomer Winters Whitwell HS 1 3.52 35 66
Brady Duncan/Mason Huddleston Mt Juliet BASS 2 3.44 36 65
Keegan Sanders/Kenneth Dykes FCHS BASS Team 2 3.21 37 64
Lucas Scott/Cory Blackburn Tullahoma HS Bass 1 3.18 38 63
Jayce Reddick/Bub Littleton Henry County HS Bass 2 3.16 39 62
Boone Williams/Sammy McCurry Hendersonville HS Bass 1 3.15 40 61
Dalton Scott/Whitten Luker Page HS Bass Team 2 3.14 41 60
Spencer Minter/Gavin Totherow Whitwell HS 1 3.09 42 59
Kadyen Roysden/Boone Glass LCHS Bass Team 2 3.02 43 58
Briley Sain/Kaden Freeze Coffee County Bass 1 2.91 44 57
Sam Cilfton/Gage Holt DCHS Fishing Team 1 2.83 2.83 45 56
Trace Johnson/Blake Lundy East Hickman Fishing 2 2.82 46 55
Caleb Bridges/Zachary Elliott Mt Juliet BASS 1 2.79 47 54
Adam Petty/Jayden Yates Coffee County Bass 1 2.64 48 53
Aiden Ashley Hendersonville HS Bass 1 2.59 49 51
Nick Cox/Tanner Brown DCHS Fishing Team 1 2.38 50 50
Ryan Cothran/William Cothran MPHS Bass 1 2.25 51 50
Jon Luke Simmons/Curtis Roberts Beech Fishing Team 1 2.11 52 50
Tyler Magers/Jimmy O'Guin Mt Juliet BASS 1 2.11 52 50
Austin Tomlinson/Landon Crecelius Mt Juliet BASS 1 2 54 50
Weston Bivens/Logan Deaton Benton County HS Bass 1 1.86 55 50
Paul Buttrey/Nate Wisniewski Franklin HS Bass Team 1 1.79 56 50
Jaxon Green/Trevor Mayes Symrna Bassin Bulldogs 1 1.77 57 50
Matthew Nanney/Bryce Townsend West Sandie Bass Anglers 1 1.72 58 50
ReyRey Vongboupha/Christopher Cooper Symrna Bassin Bulldogs 1 1.68 59 50
Eli Stevenson/Peyton Price Grundy County Bass 1 1.66 60 50
Parker Riggs/Mary Staggs Summertown HS Bass 1 1.66 60 50
Colby Thurmond/Jacob Garms Coffee County Bass 1 1.65 62 50
Ashor Talbot/Isaac Talbot Beech Fishing Team 1 1.65 62 50
Parker Grefrath/Jacob Whitehurst Franklin HS Bass Team 1 1.6 64 50
Adair Brockus/Peyton Knight Pope John Paul II 1 1.55 65 50
Jaxon Sullivan/Chase Milholen Scotts Hill HS Bass 1 1.45 66 50
Aiden Usher/Caleb Rhea Mt Juliet BASS 1 1.43 67 50
Noah Ray/Hayden Cooper Tullahoma HS Bass 1 1.33 68 50
Steven Chunn/Adam Chunn Summit HS Fishing 1 1.33 68 50
Caleb Maybrey/Kole Palmer FCHS BASS Team 1 1.3 70 50
Tyler Finley/Hunter Jones MPHS Bass 1 1.25 71 50
Jack Gipson/Aiden Billingsly Whitwell HS 1 1.21 72 50
Summer Dees/Luke Meeks Grundy County Bass 1 1.16 73 50
Ethan Ramsey/Trey Judson DCHS Fishing Team 0 74 50
Jake Hoover/Drew Thompson DCHS Fishing Team 0 74 50
Ryan Baker/Hunter Sparks Benton County HS Bass 0 74 50
Kade Surratt/Will Daniels LCHS Bass Team 0 74 50
Carter Scott/Ozzy Schaeffer TN Valley HS Bass 0 74 50
August Mangrum/Owen Harrington Gallatin HS Bass 0 74 50
Joshua Ziemann/Ray Flynn East Hickman Fishing 0 74 50
Elijah Willis/Brody Gatlin Whitwell HS 0 74 50
Carson Adams/Andrew Goostree Beech Fishing Team 0 74 50
Brady Stringer/Mason Clifton DCHS Fishing Team 0 74 50
Austin Wisniewski/Nathan Welch Franklin HS Bass Team 0 74 50
Cade Whitson/Chloe Thomas Tullahoma HS Bass 0 74 50
Chase Fluty/Remington Wingo Beech Fishing Team 0 74 50
Cannon Taylor/Hank Dillard Siegel HS Bass 0 74 50
Hayden Hillard/Hunter Lindsey West Carroll HS Bass 0 74 50
Anderson Thomas/Isaac Freeman Beech Fishing Team 0 74 50
Jacob Jensen/Riley Park Riverdale HS Bass 0 74 50
Peyton Nunley/Dakota Stiefel Grundy County Bass 0 74 50
Taylor Hammons/Brandon Almacher Lincoln County HS Bass 0 74 50
Cole Briggs/Codey Truman East Hickman Fishing 0 74 50
Clint Meeks/Jude Gilliam Grundy County Bass 0 74 50
Conner Bond/George Zakrzewshi Summit HS Fishing 0 74 50
Bailey Silcox/Jacob Jaynes Gallatin HS Bass 0 74 50
Brayden Shaver/Jacob Jannette East Hickman Fishing 0 74 50
Bryce Way/Zach McKamey Tullahoma HS Bass 0 74 50
Mattie Powell/CJ Anderson Whitwell HS 0 74 50
Ethan Coble/Lake Porter Lincoln County HS Bass 0 74 50
Brandon Bartley/Cameron Hood Page HS Bass Team 0 74 50
Gray Steelman/Will Pursell Beech Fishing Team 0 74 50
Peyton Hargrave/Alex Thompson Tullahoma HS Bass 0 74 50
Julian Moss/Cody Wright Gallatin HS Bass 0 74 50
Marcus Borne/Gavin Hackworth Grundy County Bass 0 74 50
Devin Harrison/Blake Chamberlin Franklin HS Bass Team 0 74 50
Tc Creary/Sarah Compton East Hickman Fishing 0 74 50
Zachary Brown/Alex Cunningham DCHS Fishing Team 0 74 50
Lane Lassiter/Jaymeson Hale Warren County Bass 0 74 50
Lane Hill/Jonathan Rogers Lincoln County HS Bass 0 74 50
Grant Escue/JD Bryant DCHS Fishing Team 0 74 50
James Johnson/McLain Neal Franklin HS Bass Team 0 74 50
DylanPittman/Nick Hamilton Whitwell HS 0 74 50
Tucker Laws/Ryder Stone LCHS Bass Team 0 74 50
Zach Simpson/Adam Traini Beech Fishing Team 0 0 74 50
Kane Dillon/Tyler Ray Lewis County HS Bass 0 74 50
Dylan Crowder/Jack Wells Hendersonville HS Bass 0 74 50
James Riggs/Aaron Riggs MPHS Bass 0 74 50
Joseph Post/Brandon Harper Mt Juliet BASS 0 74 50
Isiah Palmer/Alex Uhles Symrna Bassin Bulldogs 0 74 50
Drake Hemby/Witt Chivers Ravenwood HS Bass 0 74 50
Gavin Gordon/Chance Johnson Henry County HS Bass 0 74 50
Dylan Stokes/Keaton Mills Mt Juliet BASS 0 74 50
Rachel Shrum/Ian Shrum Grundy County Bass 0 74 50
Matthew Payne/Seth Russell DCHS Fishing Team 0 74 50
Craig Anderson/Tyler Forrest Henry County HS Bass 0 0 74 50
Joey Hughes/Hunter Morris LCHS Bass Team 0 74 50
Nathan Reynolds/Adrian Goleniewski Backwoods Bassin 0 74 50
Ethan Ashley/Quinton Steele FCHS BASS Team 0 74 50
**Jeffery Powell/Braden Brinkley Beech Fishing Team 0 74 50
Gage Sherrod/Mercedes Ellis Henry County HS Bass 0 0 74 50
Caleb Ferguson/Matt Bradham Henry County HS Bass 0 74 50
JT Minor/Harrison Wims Gallatin HS Bass 0 74 50
Bryce Bland/Patrick Prince FCHS BASS Team 74 50
Slade Moseley/Mason Richardson Lewis County HS Bass 0 74 50
Hayden Peters/Jake Smith Summertown HS Bass 0 74 50

SRM Rep Chris Yoder, Winning Whitwell Team and Casey Mayers from Metalloid
SRM Rep Chris Yoder, Winning Whitwell Team and Casey Mayers from Metalloid

High School Division Results Old Hickory 6 Oct 2018!

Congratulations to Colby Thurmond and Jacob Garms from Coffee County Youth Bass with the win

 

High School Division Results Old Hickory 6 Oct 2018!


Angler1 School No. Fish Dead Fish Big Fish Total Penalty Total Weight Place Points
Colby Thurmond/Jacob Garms Coffee County Bass 5 0 8.08 1 100
Westin Moss/Josh Willis Whitwell HS 5 0 7.81 2 99
Marcus Borne/Gavin Hackworth Grundy County Bass 5 1.85 0 7.39 3 98
Lane Lassiter/Jaymeson Hale Warren County Bass 5 0 7.35 4 97
Jon Luke Simmons/Curtis Roberts Beech Fishing Team 3 3.41 0 6.42 5 96
Brady Duncan/Mason Huddleston Mt Juliet BASS 4 0 6.19 6 95
Dylan Nutt/Carter Nutt Backwoods Bassin 4 0 6.04 7 94
Caleb Bridges/Zachary Elliott Mt Juliet BASS 3 0 6 8 93
Noah Harper/Dylan Johnson Mt Juliet BASS 4 0 5.88 9 92
Ryan Cothran/William Cothran MPHS Bass 4 0 5.76 10 91
ReyRey Vongboupha/Christopher Cooper Symrna Bassin Bulldogs 3 2.32 0 5.64 11 90
Nathan Reynolds/Adrian Goleniewski Backwoods Bassin 3 0 5.56 12 89
Bailey Silcox/Jacob Jaynes Gallatin HS Bass 4 0 5.5 13 88
Caleb Maybrey/Kole Palmer FCHS BASS Team 4 0 5.19 14 87
Drake Hemby/Witt Chivers Ravenwood HS Bass 3 0 4.89 15 86
Hunter Palmer/Jacob Damron Tullahoma HS Bass 3 0 4.41 16 85
Kolby Holcomb/Anthony Goins Walker Valley HS Bass 3 0 4.35 17 84
Skylar Sparks/Conner Vaughn Dekalb County HS Bass 3 0 4.31 18 83
Alec Lancaster/Jonathon Nicholsom Station Camp HS Bass 3 0 4.29 19 82
Dylan Stokes/Keaton Mills Mt Juliet BASS 2 0 3.89 20 81
Zach Simpson/Adam Traini Beech Fishing Team 2 0 3.73 21 80
Ethan Ashley/Quinton Steele FCHS BASS Team 2 0 3.72 22 79
Aiden Usher/Caleb Rhea Mt Juliet BASS 2 0 3.53 23 78
Austin Tomlinson/Landon Crecelius Mt Juliet BASS 2 0 3.41 24 77
Joseph Post/Brandon Harper Mt Juliet BASS 2 0 3.3 25 76
Cade Whitson/Chloe Thomas Tullahoma HS Bass 2 0 3.24 26 75
Adair Brockus/Peyton Knight Pope John Paul II 2 0 2.95 27 74
Eli Stevenson/Peyton Price Grundy County Bass 2 0 2.73 28 73
Noah Ray Tullahoma HS Bass 2 0 2.63 29 72
Hunter Tucker/Matthew MacNaughton Gallatin HS Bass 2 0 2.44 30 71
Mathew Agee/Derek Young Dekalb County HS Bass 1 2.33 0 2.33 31 70
Julian Moss/Cody Wright Gallatin HS Bass 1 0 2.23 32 69
Ashor Talbot/Isaac Talbot Beech Fishing Team 1 2.21 0 2.21 33 68
Bailey Talent/ Livingston Acamdemy 1 0 2.14 34 67
Aiden Ashley Hendersonville HS Bass 1 0 2.04 35 66
Carson Adams/Andrew Goostree Beech Fishing Team 1 0 1.75 36 65
Isaiah Owens/Garrett Davis Coffee County Bass 1 0 1.58 37 64
Tyler Magers/Jimmy O'Guin Mt Juliet BASS 1 0 1.56 38 63
Chase Fluty/Remington Wingo Beech Fishing Team 1 0 1.49 39 62
Kyson Brown/Garrison Goodwin Mt Juliet BASS 1 0 1.46 40 61
Elijah Willis/Brody Gatlin Whitwell HS 1 0 1.29 41 60
Summer Dees/Luke Meeks Grundy County Bass 1 0 1.24 42 59
Bailey Miller Tullahoma HS Bass 1 1 0.25 1.11 43 58
Branson Wells/Dawson Wells Coffee County Bass 1 0 1.03 44 57
Mattie Powell/CJ Anderson Whitwell HS 0 0 0 45 50
Asa Robertson/Matthew Vandagriff Warren County Bass 0 0 0 45 50
Grant Dees/Ben Freeman Grundy County Bass 0 0 0 45 50
Devin Howard/Dawson Mason Walker Valley HS Bass 0 0 0 45 50
Cade Brown/Austin Strong Mt Juliet BASS 0 0 0 45 50
Tyler Finley/Hunter Jones MPHS Bass 0 0 0 45 50
Anderson Thomas/Isaac Freeman Beech Fishing Team 0 0 0 45 50
Jaxon Green/Trevor Mayes Symrna Bassin Bulldogs 0 0 0 45 50
Isiah Palmer/Alex Uhles Symrna Bassin Bulldogs 0 0 0 45 50
James Riggs/Aaron Riggs MPHS Bass 0 0 0 45 50
Chellan Cantrell/Boomer Winters Whitwell HS 0 0 0 45 50
Jack Gipson/Aiden Billingsly Whitwell HS 0 0 0 45 50
Reese Walker/Conner Curtin Mt Juliet BASS 0 0 0 45 50
Joseph Povlovich/Regan Wease Page HS Bass Team 0 0 0 45 50
Jackson Bryan/Brennan Wallin Page HS Bass Team 0 0 0 45 50
Peyton Nunley/Dakota Stiefel Grundy County Bass 0 0 0 45 50
Michael Evans/Bailey Evans Whitwell HS 0 0 0 45 50
Isaiah Dodson/Jacob Davidson Mt Juliet BASS 0 0 0 45 50
Austin Oldfield/Taylor Vivrette Mt Juliet BASS 0 0 0 45 50
DJ Douglas Drake/Austin Jones FCHS BASS Team 0 0 0 45 50
Ethan Edmondson/Ian Jimerson Beech Fishing Team 0 0 0 45 50
Logan Jones/Braden Williams Karns HS Bass 0 0 0 45 50
Ryan Hall/Wesley Crosslin Summit HS Fishing 0 0 0 45 50
Clay Johnson/Brady Huddleston Livingston Acamdemy 0 0 0 45 50
Spencer Minter/Gavin Totherow Whitwell HS 0 0 0 45 50
August Mangrum/Owen Harrington Gallatin HS Bass 0 0 0 45 50
Hayden Guthrie/Kade Pretzsch Summit HS Fishing 0 0 0 45 50
JT Minor/Harrison Wims Gallatin HS Bass 0 0 0 45 50
Dylan Crowder/Jack Wells Hendersonville HS Bass 0 0 0 45 50
Trevor Winn Walker Valley HS Bass 0 0 0 45 50

Metalloid Rep Casey and winners Thurmond/Garms
Metalloid Rep Casey and winners Thurmond/Garms

HS Division Results from 22 Sept 2018, Nickajack Lake

HS Division Results from 22 Sept 2018, Nickajack Lake

 

HS Division Results from 22 Sept 2018, Nickajack Lake

Huge Congratulations to Micah Bryant - Chris Keeble, Sequoyah HS Bass Team on the WIN! with a limit of 5 fish, total weight 13.98

Big Fish was Marcus Borne - Gavin Hackworth from Grundy County Bass Team with a 5.43 Largemouth

TEAM School No. Fish Big Fish Total Weight Place Points
Micah Bryant/Chris Keeble Sequoyah HS Bass 5 13.98 1 100
Christain Wright/Chris Metcalf Clinton HS Bass 5 4.14 12.41 2 99
Zack Spears/Shelby Lampkin Lenior City HS 5 11.98 3 98
Corbett Sands/Lance Frazier Walker Valley HS Bass 5 11.95 4 97
Tyan Massengale/Brandon Bates Soddy Daisy HS Bass 5 10.7 5 96
Jake Beihoffer/Bailey Farris Soddy Daisy HS Bass 5 10.61 6 95
Asa Robertson/Matthew Vandagriff Warren County Bass 5 10.46 7 94
Jack Gipson/Aiden Billingsly Whitwell HS 4 10.06 8 93
Elijah Gibbons/Bryson Carwile Livingston Acamdemy 5 10.01 9 92
Dalton Bailey/Hayden Stockett Lenior City HS 5 9.78 10 91
Rielly Butler/Justin Manis Sequoyah HS Bass 3 9.58 11 90
Matthew Marcel/Caleb Bryant Tullahoma HS Bass 5 9.24 12 89
Marcus Borne/Gavin Hackworth Grundy County Bass 3 5.43 9.05 13 88
Bryce Way/Zach McKamey Tullahoma HS Bass 5 8.9 14 87
Tyler Finley/Hunter Jones MPHS Bass 5 7.92 15 86
Riley Brown/Logan East Roane CHS Bass Team 3 7.89 16 85
DJ Douglas Drake/Austin Jones FCHS BASS Team 4 3.18 7.47 17 84
Isaiah Dodson/Jacob Davidson Mt Juliet BASS 3 7.04 18 83
Lane Hill/Jonathan Rogers Lincoln County HS Bass 5 6.82 19 82
Cody Smith/Nathan Ferrell Soddy Daisy HS Bass 5 6.61 20 81
Garick Robison/Ethan Hicks Sequoyah HS Bass 3 6.37 21 80
Branson Wells/Dawson Wells Coffee County Bass 3 3.28 6.3 22 79
Matthew Griffith/Tre Smith Sequachie County HS Bass 4 5.99 23 78
Summer Dees/Luke Meeks Grundy County Bass 4 5.96 24 77
McKenzie Truelove/Triton Lay Bradley Central Bass 2 5.91 25 76
Isaiah Owens/Garrett Davis Coffee County Bass 2 5.88 26 75
Zane O'Domirok/Thomas Brown Lenior City HS 5 5.79 27 74
Andrew Hicks/Dyllan Jenkins Walker Valley HS Bass 5 5.68 28 73
Kolby Holcomb/Anthony Goins Walker Valley HS Bass 5 5.63 29 72
Jacob Frizzell/Trace Pack Warren County Bass 4 5.61 30 71
Boone Williams/Sammy McCurry Hendersonville HS Bass 3 5.45 31 70
Lucas Scott/Cory Blackburn Tullahoma HS Bass 3 5.43 32 69
Lilly Walker/Blaise Wolfe Seymour HS Bass 3 5.39 33 68
Chase Fluty/Remington Wingo Beech Fishing Team 3 5.33 34 67
Bailey Miller/Noah Ray Tullahoma HS Bass 3 5.27 35 66
Andrew Boles/Zane Mansfield Ooltewah HS BASS 2 5.24 36 65
Dylan Nutt/Carter Nutt Backwoods Bassin 3 4.79 37 64
Brady Duncan/Mason Huddleston Mt Juliet BASS 2 4.47 38 63
Chellan Cantrell/Boomer Winters Whitwell HS 2 4.3 39 62
Eli Stevenson/Peyton Price Grundy County Bass 3 4.22 40 61
Josh Lee/Cole Rankin Karns HS Bass 3 4.05 41 60
Gabe Littreal/Bryson Furgerson Sequoyah HS Bass 2 4.03 42 59
Nathan Reynolds/Adrian Goleniewski Backwoods Bassin 2 3.95 43 58
Cj Giles/Karsen Leahman McMinn County HS Bass 2 3.86 44 57
Alyssa Taylor/Caleb Pierce Walker Valley HS Bass 4 3.85 45 56
Robert Dishman/Zach Bennett Van Buren County Bass 2 3.85 45 56
Wyatt Sauder/Tyler Resnick Sequoyah HS Bass 2 3.77 47 54
Adair Brockus/Peyton Knight Pope John Paul II 2 3.69 48 53
Peyton Nunley/Dakota Stiefel Grundy County Bass 2 3.51 49 52
Colby Thurmond/Jacob Garms Coffee County Bass 3 3.49 50 51
Kanen Lewis/Brayden Shockley Van Buren County Bass 1 3.41 51 50
Bryson Sims/Tyler Millsaps Sequoyah HS Bass 2 3.29 52 50
Westin Moss/Josh Willis Whitwell HS 2 3.24 53 50
Banks Shaw/Adam Granger Ooltewah HS BASS 1 3.22 54 50
Devin Howard/Dawson Mason Walker Valley HS Bass 2 3.2 55 50
Lake Clark/Drue Costner East Hamilton Anglers 2 3.09 56 50
Aiden Usher/Caleb Rhea Mt Juliet BASS 1 3.01 57 50
Kyson Brown/Garrison Goodwin Mt Juliet BASS 2 2.96 58 50
Scotty Barerra/Andrew Bunch Bradley Central Bass 1 2.87 59 50
Nick Moon/Parker Mitchell Lincoln County HS Bass 2 2.86 60 50
Hayden Guthrie/Kade Pretzsch Summit HS Fishing 2 2.82 61 50
Caleb Maybrey/Kole Palmer FCHS BASS Team 3 2.79 62 50
Mason Caldwell/Jackson Dodd Rhea County HS Eagle 2 2.78 63 50
Jon Luke Simmons/Curtis Roberts Beech Fishing Team 1 2.74 2.74 64 50
Zach Stewart/Dakota Martin FCHS BASS Team 2 2.67 65 50
Ashley Erwin/Garron Headrick Soddy Daisy HS Bass 1 2.48 66 50
Matt Doop/David Wiseman Campbell County HS Bass 3 2.47 67 50
Dylan Johnson/Noah Widick Sequachie County HS Bass 1 2.39 68 50
Caleb Bridges/Zachary Elliott Mt Juliet BASS 1 2.37 69 50
Tyler Layman/Seth Hodge Sale Creek Anglers 1 2.33 70 50
Chase Wiley/Alan Richardson Tullahoma HS Bass 1 2.16 71 50
Ryan Cothran/William Cothran MPHS Bass 2 2.11 72 50
Rachel Shrum/Ian Shrum Grundy County Bass 2 2.09 73 50
Luke Keown/Carter Sheets Ooltewah HS BASS 1 2.04 74 50
Colton Teffer/Garrett Ramsey Rhea County HS Eagle 1 2.01 75 50
Blake Maiden Jelico HS Bass 1 2 76 50
David Derlak/Will Travis Rhea County HS Eagle 1 1.98 77 50
Cole Palmertree/Nathan King FCHS BASS Team 1 1.96 78 50
Michael Evans/Bailey Evans Whitwell HS 1 1.95 79 50
Brent Key/Logan Johnson Lenior City HS 1 1.87 80 50
Coleman Hamilton/Kaitlyn Hogan RCA Anglers 1 1.85 81 50
Mikayla Gale/Logan Mosburg Walker Valley HS Bass 2 1.84 82 50
Hayden Gaddis/Dylan Prater Seymour HS Bass 1 1.8 83 50
Grant Dees/Ben Freeman Grundy County Bass 1 1.77 1.77 84 50
Hunter Palmer/Jacob Damron Tullahoma HS Bass 2 1.75 85 50
Joseph Ray/William Hunter Livingston Acamdemy 2 1.75 85 50
Jackson Carlisle/Logan Gibson Lincoln County HS Bass 1 1.75 85 50
Tanner Scruggs/Storm Cline Anderson County Bass 1 1.73 87 50
Seth York/James Gravitte Rhea County HS Eagle 2 1.71 88 50
Ryan Hall/Wesley Crosslin Summit HS Fishing 1 1.51 89 50
Cade Brown/Austin Strong Mt Juliet BASS 1 1.37 90 50
Gracen Helton/Colby Gatlin Lenior City HS 1 1.28 91 50
Jaxson Green/Trevor Mayes Symrna Bassin Bulldogs 1 1.17 92 50
Riley Nicholson/Daniel Taylor Walker Valley HS Bass 1 1.09 93 50
Ethan Ashley/Quinton Steele FCHS BASS Team 1 1.07 94 50
Brandon Iles/Noah Varner Rhea County HS Eagle 1 0.99 95 50
Keegan Sanders/Kenneth Dykes FCHS BASS Team 1 0.97 96 50
Tristan Hindman/Colton Housley FCHS BASS Team 1 0.94 0.94 97 50
Mattie Powell/CJ Anderson Whitwell HS 0 0 98 50
DylanPittman/Nick Hamilton Whitwell HS 0 0 98 50
Nathan Powell/Skylar Ramsey Whitwell HS 0 0 98 50
Elijah Willis/Brody Gatlin Whitwell HS 0 0 98 50
Spencer Minter/Gavin Totherow Whitwell HS 0 98 50
Lane Lassiter/Jaymeson Hill Warren County Bass 0 98 50
Nick Burnette/Lukas Hall Walker Valley HS Bass 0 0 98 50
Trevor Winn Walker Valley HS Bass 0 0 98 50
Adam Simmons/Bryson Mooneyham Van Buren County Bass 0 0 98 50
Carter Walker/Brady Lafever Upperman HS Bass 0 0 98 50
Ryan Inmon/Michael Gentry Tullahoma HS Bass 0 0 98 50
Cade Whitson/Chloe Thomas Tullahoma HS Bass 0 98 50
Asher Culton/George McGee Soddy Daisy HS Bass 0 0 98 50
Mason Gibbs/Dylan Smith Soddy Daisy HS Bass 0 98 50
Tyler Lusk/Martin Lewis Soddy Daisy HS Bass 0 98 50
Owen Spurlock/Landon Phillips Soddy Daisy HS Bass 0 98 50
Noah Ferrell/Ryan Beihoffer Soddy Daisy HS Bass 0 0 98 50
Caden Gilley/Reece Nixon Soddy Daisy HS Bass 0 98 50
Zachary Coppinger/Kyle Weddington Soddy Daisy HS Bass 0 98 50
Sadie Rodgers/Starr Jones Soddy Daisy HS Bass 0 0 98 50
Rhett Stottlemire/Tanner Morgan Soddy Daisy HS Bass 0 98 50
Levi Landrus/Griffin Culpepper Silverdale Baptist Academy 0 98 50
Rob Lindsey/Tyler Henson Silverdale Baptist Academy 0 98 50
Cabel Trammell/Hank Moore Sequoyah HS Bass 0 0 98 50
Seth Moser/Adam Harris Sequoyah HS Bass 0 98 50
Bryce Mincy/Dalton Kaylor Sequoyah HS Bass 0 0 98 50
Brady Turner/Carson DeBord Sequachie County HS Bass 0 98 50
Tyler Martin/Logan Brooks Sequachie County HS Bass 0 98 50
Korbin Way/Peyton Swafford Sequachie County HS Bass 0 98 50
Drake Thompson/Eric Mullins Sequachie County HS Bass 0 0 98 50
Blake Brown/Caleb McCarter Sale Creek Anglers 0 0 98 50
Gage King/Hunter White Sale Creek Anglers 0 98 50
Cole Miller/Matthew Stombaugh Roane CHS Bass Team 0 0 98 50
Victor Alford/Malcom Sherbine Roane CHS Bass Team 0 98 50
Caitlynn Bishop/Alexis Garrett Rhea County HS Eagle 0 0 98 50
Ben Hester/Karson Jenkins Rhea County HS Eagle 0 98 50
Hunter Presley/Bryar Goins Rhea County HS Eagle 0 98 50
Eli Gates/Drew Cagle Rhea County HS Eagle 0 98 50
Kalabe Sharp/Colton Kreiter Rhea County HS Eagle 0 98 50
Stanfield Dean/Cole Jackson RCA Anglers 0 0 98 50
Aedan Novelli/Conner Gatlin Ooltewah HS BASS 0 0 98 50
Austin Escobar/Parker Abstance Ooltewah HS BASS 0 0 98 50
Dylan Combs/Owen Kreuger Ooltewah HS BASS 0 0 98 50
Hayden Fox/Owen Chamberain Mt Juliet BASS 0 0 98 50
Tyler Magers/Jimmy O'Guin Mt Juliet BASS 0 0 98 50
Dylan Stokes/Keaton Mills Mt Juliet BASS 0 98 50
Austin Tomlinson/Landon Crecelius Mt Juliet BASS 0 98 50
Noah Harper/Dylan Johnson Mt Juliet BASS 0 98 50
Joseph Post/Brandon Harper Mt Juliet BASS 0 98 50
Tim Carrol/Preston Garrett Midway HS Bass 0 0 98 50
Hunter Spears/Levi Safles McMinn County HS Bass 0 98 50
Austyn Myers/Brad Brown Loudon HS Bass Team 0 98 50
Jackson Carlisle/Logan Gibson Lincoln County HS Bass 0 0 98 50
Nate Reeves/Seth Phillips Lincoln County HS Bass 0 0 98 50
Preston Ashley/Peyton Clark Lincoln County HS Bass 0 0 98 50
Brandon Sales/Dale Scarbrough Lenior City HS 0 0 98 50
Hunter Canova/John Thompson Lenior City HS 0 98 50
Aiden Ashley Hendersonville HS Bass 0 98 50
Austin Birdwell/Matthew Weaver Grundy County Bass 0 0 98 50
Clint Meeks/Jude Gilliam Grundy County Bass 0 98 50
Seth Ruehling/Paul Allen Harvey Grundy County Bass 0 98 50
Rylie Burt/Mason Kerr FCHS BASS Team 0 0 98 50
Taylen Guyote/Travis Trussell FCHS BASS Team 0 0 98 50
Landon Relford/Seth Grimes FCHS BASS Team 0 98 50
Griffin Hopkins/Eli Winkler East Hamilton Anglers 0 0 98 50
Sam Holt/Westley Morris East Hamilton Anglers 0 98 50
Avey South/Kolter Kilgore Dekalb County HS Bass 0 98 50
Adam Petty/Jayden Yates Coffee County Bass 0 98 50
Briley Sain/Kaden Freeze Coffee County Bass 0 98 50
Curtis Tudor/Sawyer Banks Coffee County Bass 0 98 50
Austin Smith/Riley Faulkner Campbell County HS Bass 0 98 50
Storm Hoskins/Ethan Chase Campbell County HS Bass 0 98 50
Ethan Brooks/Jacob Young Bradley Central Bass 0 0 98 50
Naoh Goodman/Preston Lawson Bradley Central Bass 0 0 98 50
Issac Wagner/Peyton Kent Bradley Central Bass 0 98 50
Luke Neighbors/Trevor Casson Bradley Central Bass 0 98 50
Bryce Griffith/Alex Bryant Bradley Central Bass 0 0 98 50
Chandler Fryar Boyd Buchanan HS Bass 0 98 50
Gray Steelman/Will Pursell Beech Fishing Team 0 0 98 50
Jeffrey Powell/Gavin House Beech Fishing Team 0 0 98 50
Anderson Thomas/Issac Freeman Beech Fishing Team 0 98 50
Carson Adams/Andrew Goostree Beech Fishing Team 0 0 98 50

Huge Congratulations to Micah Bryant - Chris Keeble, Sequoyah HS Bass Team on the WIN! with a limit
Huge Congratulations to Micah Bryant - Chris Keeble, Sequoyah HS Bass Team on the WIN! with a limit