Welcome

Points Race is BEST Four of Seven plus Regional Championship!

SCTN Junior Points as of 17 Feb 2019.

SCTN Region after 5 events..

 

We have two events to go.... 


Congratulations go to Coffee County Youth Bass Club's Mantooth/Marcom on the Lead!!


Angler1 School T1 T2 T3 T4 T5 Points Place
Kyaln Mantooth/Lance Marcom Coffee County Jr Bass 98 100 0 98 100 396 1
Caden Stevens/Luke Yarbrough Franklin County Jr Bass 99 95 0 100 95 389 2
Jake Krauth/Gavin Sells Franklin County Jr Bass 100 98 0 99 0 297 3
Austin Roberts/Hunter Weaver Franklin County Jr Bass 91 50 91 50 50 282 4
Brady Welch Taylor Bobo Tullahoma JR Bass 86 93 50 50 0 279 5
Jonathan Fann/Tyler Gunter Cannon County Jr Fishing 50 50 100 50 0 250 6
Christan Bradford/Austin Meaker Franklin County Jr Bass 50 50 50 50 99 249 7
Zach Knight/Peter West Gallatin JR Bass 0 96 0 50 98 244 8
Tristen Boyd/Reagan Hershman Grundy County Bass 92 50 50 0 50 242 9
Lance Hill/Hunter Cales Franklin County Jr Bass 89 97 0 0 50 236 10
Mason Snider/Evan Auguillard Mt Juliet Jr Bass 50 50 50 0 50 200 11
Presley Lannom/Preston Maddux Mt Juliet Jr Bass 0 50 50 50 50 200 11
Tanner Drake/Konnor Lively Franklin County Jr Bass 50 50 50 50 50 200 11
Hunter Spry/NJ Roseberry Mt Juliet Jr Bass 0 50 98 0 50 198 14
Chase McConnell/Dalton Benson Mt Juliet Jr Bass 0 50 94 0 50 194 15
Cole Mathews/Carson Kelly Grundy County Bass 50 94 50 0 0 194 15
Tristin King/Luke Wilson Tullahoma JR Bass 88 0 50 0 50 188 17
Easton Dreenon/Garrett Jorge Mt Juliet Jr Bass 0 0 90 0 97 187 18
Carter Pugh/John Monroe Mt Juliet Jr Bass 50 50 0 0 50 150 19
Deacon Blair/Archie Faircloth Mt Juliet Jr Bass 0 0 50 0 94 144 20
Landon Kerr/Jacob Hardison Franklin County Jr Bass 90 0 0 50 0 140 21
Samual Mansfield/Caleb Adkins Tullahoma JR Bass 0 50 50 0 0 100 22
Wesley Warren/Logan Haegelin Mt Juliet Jr Bass 0 50 0 0 50 100 22
Hunter Brakefield/Austin Benson Mt Juliet Jr Bass 0 50 0 0 50 100 22
Michael Harris/Daniel Pertuset Mt Juliet Jr Bass 0 0 50 0 50 100 22
Randy Abraham/Tyler Hamby Franklin County Jr Bass 50 0 50 0 0 100 22
Delainee Driver/Grayson Mangrum Coffee County Jr Bass 50 0 50 0 0 100 22
Ethan DelConte/Lawrence Baril Mt Juliet Jr Bass 0 99 0 0 0 99 28
Trey Dooley/Jack Farmer Benton County JR Bass 0 0 99 0 0 99 28
Eli Ballard/Riley Wilson Rhea County Jr Bass 97 0 0 0 0 97 30
Clayton Sneed/Karson Goodwin Benton County JR Bass 0 0 97 0 0 97 30
Cameron Johnson/Landen Crisp Summertown JR Bass 0 0 96 0 0 96 32
Caleb Baird/Brock McKelvey Portland Middle School Jr Bass 0 0 0 0 96 96 32
Dylan Brown/Drew Massengill Fishers of Men Jr League 96 0 0 0 0 96 32
Zach Taylor/Logan Withrow Walker Valley JR Bass 95 0 0 0 0 95 35
Payton Perry/Bo Ezell Benton County JR Bass 0 0 95 0 0 95 35
Andon Goins/Blake Wheat Rhea County Jr Bass 94 0 0 0 0 94 37
Chase Hassett/Ethan Joki Mt Juliet Jr Bass 0 0 93 0 0 93 38
Spencer Sissom/Gavin Henry Grundy County Bass 93 0 0 0 0 93 38
Carson Howell/Colton Howell MPHS JR Bass 0 0 92 0 0 92 40
Caleb Crews Walker Valley JR Bass 89 0 0 0 0 89 41
Amos Goins/Kamdon Riley Rhea County Jr Bass 85 0 0 0 0 85 42
Shaylie Needham/Caitlin Massengale Rhea County Jr Bass 84 0 0 0 0 84 43
Gavin Harris/Chase Walker Walker Valley JR Bass 50 0 0 0 0 50 44
Hayden Cooper/Wade Collins Tullahoma JR Bass 50 0 0 0 0 50 44
Logan Evans/Austin Angland Soddy Daisy JR Bass 50 0 0 0 0 50 44
Landon Fitzgerald/Preston Goins Rhea County Jr Bass 50 0 0 0 0 50 44
Levi Love/Austin Hall Rhea County Jr Bass 50 0 0 0 0 50 44
Drew Edwards/Slade Sims RCA JR Bass 50 0 0 0 0 50 44
KK Hamilton/Tommy McLain RCA JR Bass 50 0 0 0 0 50 44
Gauge Stryker/Phillip Tucker RCA JR Bass 50 0 0 0 0 50 44
Kaleb Peacock/Will Hester Portland Middle School Jr Bass 0 0 0 0 50 50 44
Kayley Lane/Bailey Ellis Portland Middle School Jr Bass 0 0 0 0 50 50 44
Justin Ward/Ricky Offenburg Portland Middle School Jr Bass 0 0 0 0 50 50 44
Ashton Perry/Brianna Duncan Mt Juliet Jr Bass 0 50 0 0 0 50 44
Owen Marsh/Sage Bowan Mt Juliet Jr Bass 0 50 0 0 0 50 44
Aaron Price/Jamison Watson Mt Juliet Jr Bass 0 0 0 0 50 50 44
Edan Wood/Evan Wood MPHS JR Bass 0 0 50 0 0 50 44
Daniel Moon/Mason Brantley Karns Jr Bass 50 0 0 0 0 50 44
Colton Pruitt/Mason Seaton Franklin JR Bass 0 0 50 0 0 50 44
Samuel Dykes/Tyler Tustin Franklin County Jr Bass 50 0 0 0 0 50 44
Dylan Lewis/Brandon Tankersley East Hamilton JR Anglers 50 0 0 0 0 50 44
Alex Townsend/Drew Hardon Benton County JR Bass 0 0 50 0 0 50 44
Talon Stone/Hayden Jennette Benton County JR Bass 0 0 50 0 0 50 44
Jacob Burnette/Braylon Geer Rhea County Jr Bass 0 0 0 0 0 0 65
Caleb Mathias/Stehen Hardaway Portland Middle School Jr Bass 0 0 0 0 50 0 65
Ethan Ray/Logan Graves Lewis County Jr Bass 0 0 0 0 0 0 65


 

image153

SCTN Junior Division Results - Percy Priest Lake 16 Feb 2019

Junior Division Result from 16 Feb 2019 on Percy Priest Fate Sanders Marina


Congratulations to Coffee County Youth Bass, Kayln "WHAT" Mantooth on the win today!!!


Angler1 School No. Fish Big Fish Total Weight Place
Kyaln Mantooth/Lance Marcom Coffee County Jr Bass 3 6.04 1
Christan Bradford/Austin Meaker Franklin County Jr Bass 1 3.28 3.28 2
Zach Knight/Peter West Gallatin JR Bass 1 2.48 3
Easton Dreenon/Garrett Jorge Mt Juliet Jr Bass 1 2.44 2.44 4
Caleb Baird/Brock McKelvey Portland Middle School Jr Bass 1 2.38 2.38 5
Caden Stevens/Luke Yarbrough Franklin County Jr Bass 1 2.04 6
Deacon Blair/Archie Faircloth Mt Juliet Jr Bass 1 1.96 7
Aaron Price/Jamison Watson Mt Juliet Jr Bass 0 0 8
Austin Roberts/Hunter Weaver Franklin County Jr Bass 0 0 8
Presley Lannom/Preston Maddux Mt Juliet Jr Bass 0 0 8
Carter Pugh/John Monroe Mt Juliet Jr Bass 0 0 8
Mason Snider/Evan Auguillard Mt Juliet Jr Bass 0 0 8
Chase McConnell/Dalton Benson Mt Juliet Jr Bass 0 0 8
Wesley Warren/Logan Haeglin Mt Juliet Jr Bass 0 0 8
Lance Hill/Hunter Cales Franklin County Jr Bass 0 0 8
Hunter Brakefield/Austin Benson Mt Juliet Jr Bass 0 0 8
Tanner Drake/Konnor Lively Franklin County Jr Bass 0 0 8
Kayley Lane/Bailey Ellis Portland Middle School Jr Bass 0 0 8
Justin Ward/Ricky Offenburg Portland Middle School Jr Bass 0 0 8
Tristen Boyd/Reagan Hershman Grundy County Bass 0 0 8
Tristin King/Luke Wilson Tullahoma JR Bass 0 0 8
Hunter Spry/NJ Roseberry Mt Juliet Jr Bass 0 0 8
Kaleb Peacock/Will Hester Portland Middle School Jr Bass 0 0 8
Caleb Mathias/Stehen Hardaway Portland Middle School Jr Bass 0 0 8
Michael Harris/Daniel Pertuset Mt Juliet Jr Bass 0 0 8

image154

2019 Junior Points Race as of 9 Dec 2018

 

2019 Junior Points Race is heating up....please review and if something is wrong call me !


Angler1 School T1 T2 T3 T4 REG Points Place
Jake Krauth/Gavin Sells Franklin County Jr Bass 100 98 0 99 297 1
Kyaln Mantooth/Lance Marcom Coffee County Jr Bass 98 100 0 98 296 2
Caden Stevens/Luke Yarbrough Franklin County Jr Bass 99 95 0 100 294 3
Austin Roberts/Hunter Weaver Franklin County Jr Bass 91 50 91 50 282 4
Brady Welch Taylor Bobo Tullahoma JR Bass 86 93 50 50 279 5
Jonathan Fann/Tyler Gunter Cannon County Jr Fishing Team 50 50 100 50 250 6
Christan Bradford/Austin Meaker Franklin County Jr Bass 50 50 50 50 200 7
Tanner Drake/Konnor Lively Franklin County Jr Bass 50 50 50 50 200 7
Cole Mathews/Carson Kelly Grundy County Bass 50 94 50 0 194 9
Tristen Boyd/Reagan Hershman Grundy County Bass 92 50 50 0 192 10
Lance Hill/Hunter Cales Franklin County Jr Bass 89 97 0 0 186 11
Mason Snider/Evan Auguillard Mt Juliet Jr Bass 50 50 50 0 150 12
Presley Lannom/Preston Maddux Mt Juliet Jr Bass 0 50 50 50 150 12
Hunter Spry/NJ Roseberry Mt Juliet Jr Bass 0 50 98 0 148 14
Zach Knight/Peter West Gallatin JR Bass 0 96 0 50 146 15
Chase McConnell/Dalton Benson Mt Juliet Jr Bass 0 50 94 0 144 16
Landon Kerr/Jacob Hardison Franklin County Jr Bass 90 0 0 50 140 17
Tristin King/Luke Wilson Tullahoma JR Bass 88 0 50 0 138 18
Samual Mansfield/Caleb Adkins Tullahoma JR Bass 0 50 50 0 100 19
Carter Pugh/John Monroe Mt Juliet Jr Bass 50 50 0 0 100 19
Randy Abraham/Tyler Hamby Franklin County Jr Bass 50 0 50 0 100 19
Delainee Driver/Grayson Mangrum Coffee County Jr Bass 50 0 50 0 100 19
Ethan DelConte/Lawrence Baril Mt Juliet Jr Bass 0 99 0 0 99 23
Trey Dooley/Jack Farmer Benton County JR Bass 0 0 99 0 99 23
Eli Ballard/Riley Wilson Rhea County Jr Bass 97 0 0 0 97 25
Clayton Sneed/Karson Goodwin Benton County JR Bass 0 0 97 0 97 25
Cameron Johnson/Landen Crisp Summertown JR Bass 0 0 96 0 96 27
Dylan Brown/Drew Massengill Fishers of Men Jr League 96 0 0 0 96 27
Zach Taylor/Logan Withrow Walker Valley JR Bass 95 0 0 0 95 29
Payton Perry/Bo Ezell Benton County JR Bass 0 0 95 0 95 29
Andon Goins/Blake Wheat Rhea County Jr Bass 94 0 0 0 94 31
Chase Hassett/Ethan Joki Mt Juliet Jr Bass 0 0 93 0 93 32
Spencer Sissom/Gavin Henry Grundy County Bass 93 0 0 0 93 32
Carson Howell/Colton Howell MPHS JR Bass 0 0 92 0 92 34
Easton Dreenon/Garrett Jorge Mt Juliet Jr Bass 0 0 90 0 90 35
Caleb Crews Walker Valley JR Bass 89 0 0 0 89 36
Amos Goins/Kamdon Riley Rhea County Jr Bass 85 0 0 0 85 37
Shaylie Needham/Caitlin Massengale Rhea County Jr Bass 84 0 0 0 84 38
Gavin Harris/Chase Walker Walker Valley JR Bass 50 0 0 0 50 39
Hayden Cooper/Wade Collins Tullahoma JR Bass 50 0 0 0 50 39
Logan Evans/Austin Angland Soddy Daisy JR Bass 50 0 0 0 50 39
Landon Fitzgerald/Preston Goins Rhea County Jr Bass 50 0 0 0 50 39
Levi Love/Austin Hall Rhea County Jr Bass 50 0 0 0 50 39
Drew Edwards/Slade Sims RCA JR Bass 50 0 0 0 50 39
KK Hamilton/Tommy McLain RCA JR Bass 50 0 0 0 50 39
Gauge Stryker/Phillip Tucker RCA JR Bass 50 0 0 0 50 39
Ashton Perry/Brianna Duncan Mt Juliet Jr Bass 0 50 0 0 50 39
Hunter Brakefield/Austin Benson Mt Juliet Jr Bass 0 50 0 0 50 39
Owen Marsh/Sage Bowan Mt Juliet Jr Bass 0 50 0 0 50 39
Wesley Warren/Logan Haegelin Mt Juliet Jr Bass 0 50 0 0 50 39
Deacon Blair/Archie Faircloth Mt Juliet Jr Bass 0 0 50 0 50 39
Michael Harris/Daniel Pertuset Mt Juliet Jr Bass 0 0 50 0 50 39
Edan Wood/Evan Wood MPHS JR Bass 0 0 50 0 50 39
Daniel Moon/Mason Brantley Karns Jr Bass 50 0 0 0 50 39
Colton Pruitt/Mason Seaton Franklin JR Bass 0 0 50 0 50 39
Samuel Dykes/Tyler Tustin Franklin County Jr Bass 50 0 0 0 50 39
Dylan Lewis/Brandon Tankersley East Hamilton JR Anglers 50 0 0 0 50 39
Alex Townsend/Drew Hardon Benton County JR Bass 0 0 50 0 50 39
Talon Stone/Hayden Jennette Benton County JR Bass 0 0 50 0 50 39

image155

Junior Division Results for 8 Dec 2018 Normandy Lake

 


Congratulations to all that came out and fished today...it was BRUTAL Windy, Rain, and Cold...proud of each any everyone of ya'll


Stevens/Yarabrough took the win today for Franklin County JR Bass Team


Tightline Jigs Big Fish was Krauth and 

Sells Franklin County Jr Bass Team with a 1.86 Largemouth


Angler1 School No. Fish Weight Big Fish Total Weight Place
Caden Stevens/Luke Yarbrough Franklin County Jr Bass 3 4.21 1.55 4.21 1
Jake Krauth/Gavin Sells Franklin County Jr Bass 1 1.86 1.86 1.86 2
Kyaln Mantooth/Lance Marcom Coffee County Jr Bass 1 1.11 1.11 1.11 3
Jonathan Fann/Tyler Gunter Cannon County Jr Fishing Team 0 0 4
Zach Knight/Peter West Gallatin JR Bass 0 0 4
Landon Kerr/Jacob Hardison Franklin County Jr Bass 0 0 4
Presley Lannom/Preston Maddux Mt Juliet Jr Bass 0 0 4
Brady Welch Taylor Bobo Tullahoma JR Bass 0 0 4
Christan Bradford/Austin Meaker Franklin County Jr Bass 0 0 4
Austin Roberts/Hunter Weaver Franklin County Jr Bass 0 0 4
Tanner Drake/Konnor Lively Franklin County Jr Bass 0 0 4

image156

JUnior Division Points Standing as of 20 Oct 2018

 

SCTN BASS Nation Junior Division Points standings after 3 events!!! We saw change of the leader Board in this division as well.... Congratulations to Franklin County JR Team Roberts and Weaver on taking the lead!!

Angler1 School T1 T2 Tt3 REG Points Place
Austin Roberts/Hunter Weaver Franklin County Jr Bass 91 50 91 232 1
Brady Welch Taylor Bobo Tullahoma JR Bass 86 93 50 229 2
Jonathan Fann/Tyler Gunter Cannon County Jr Fishing Team 50 50 100 200 3
Jake Krauth/Gavin Sells Franklin County Jr Bass 100 98 0 198 4
Kyaln Mantooth/Lance Marcom Coffee County Jr Bass 98 100 0 198 4
Cole Mathews/Carson Kelly Grundy County Bass 50 94 50 194 6
Caden Stevens/Luke Yarbrough Franklin County Jr Bass 99 95 0 194 6
Tristen Boyd/Reagan Hershman Grundy County Bass 92 50 50 192 8
Lance Hill/Hunter Cales Franklin County Jr Bass 89 97 0 186 9
Mason Snider/Evan Auguillard Mt Juliet Jr Bass 50 50 50 150 10
Christan Bradford/Austin Meaker Franklin County Jr Bass 50 50 50 150 10
Tanner Drake/Konnor Lively Franklin County Jr Bass 50 50 50 150 10
Hunter Spry/NJ Roseberry Mt Juliet Jr Bass 0 50 98 148 13
Chase McConnell/Dalton Benson Mt Juliet Jr Bass 0 50 94 144 14
Tristin King/Luke Wilson Tullahoma JR Bass 88 0 50 138 15
Samual Mansfield/Caleb Adkins Tullahoma JR Bass 0 50 50 100 16
Carter Pugh/John Monroe Mt Juliet Jr Bass 50 50 0 100 16
Presley Lannom/Preston Maddux Mt Juliet Jr Bass 0 50 50 100 16
Randy Abraham/Tyler Hamby Franklin County Jr Bass 50 0 50 100 16
Delainee Driver/Grayson Mangrum Coffee County Jr Bass 50 0 50 100 16
Ethan DelConte/Lawrence Baril Mt Juliet Jr Bass 0 99 0 99 21
Trey Dooley/Jack Farmer Benton County JR Bass 0 0 99 99 21
Eli Ballard/Riley Wilson Rhea County Jr Bass 97 0 0 97 23
Clayton Sneed/Karson Goodwin Benton County JR Bass 0 0 97 97 23
Cameron Johnson/Landen Crisp Summertown JR Bass 0 0 96 96 25
Zach Knight/Peter West Gallatin JR Bass 0 96 0 96 25
Dylan Brown/Drew Massengill Fishers of Men Jr League 96 0 0 96 25
Zach Taylor/Logan Withrow Walker Valley JR Bass 95 0 0 95 28
Payton Perry/Bo Ezell Benton County JR Bass 0 0 95 95 28
Andon Goins/Blake Wheat Rhea County Jr Bass 94 0 0 94 30
Chase Hassett/Ethan Joki Mt Juliet Jr Bass 0 0 93 93 31
Spencer Sissom/Gavin Henry Grundy County Bass 93 0 0 93 31
Carson Howell/Colton Howell MPHS JR Bass 0 0 92 92 33
Easton Dreenon/Garrett Jorge Mt Juliet Jr Bass 0 0 90 90 34
Landon Kerr/Jacob Hardison Franklin County Jr Bass 90 0 0 90 34
Caleb Crews Walker Valley JR Bass 89 0 0 89 36
Amos Goins/Kamdon Riley Rhea County Jr Bass 85 0 0 85 37
Shaylie Needham/Caitlin Massengale Rhea County Jr Bass 84 0 0 84 38
Gavin Harris/Chase Walker Walker Valley JR Bass 50 0 0 50 39
Hayden Cooper/Wade Collins Tullahoma JR Bass 50 0 0 50 39
Logan Evans/Austin Angland Soddy Daisy JR Bass 50 0 0 50 39
Landon Fitzgerald/Preston Goins Rhea County Jr Bass 50 0 0 50 39
Levi Love/Austin Hall Rhea County Jr Bass 50 0 0 50 39
Drew Edwards/Slade Sims RCA JR Bass 50 0 0 50 39
KK Hamilton/Tommy McLain RCA JR Bass 50 0 0 50 39
Gauge Stryker/Phillip Tucker RCA JR Bass 50 0 0 50 39
Ashton Perry/Brianna Duncan Mt Juliet Jr Bass 0 50 0 50 39
Hunter Brakefield/Austin Benson Mt Juliet Jr Bass 0 50 0 50 39
Owen Marsh/Sage Bowan Mt Juliet Jr Bass 0 50 0 50 39
Wesley Warren/Logan Haegelin Mt Juliet Jr Bass 0 50 0 50 39
Deacon Blair/Archie Faircloth Mt Juliet Jr Bass 0 0 50 50 39
Michael Harris/Daniel Pertuset Mt Juliet Jr Bass 0 0 50 50 39
Edan Wood/Evan Wood MPHS JR Bass 0 0 50 50 39
Daniel Moon/Mason Brantley Karns Jr Bass 50 0 0 50 39
Colton Pruitt/Mason Seaton Franklin JR Bass 0 0 50 50 39
Samuel Dykes/Tyler Tustin Franklin County Jr Bass 50 0 0 50 39
Dylan Lewis/Brandon Tankersley East Hamilton JR Anglers 50 0 0 50 39
Alex Townsend/Drew Hardon Benton County JR Bass 0 0 50 50 39
Talon Stone/Hayden Jennette Benton County JR Bass 0 0 50 50 39
Jacob Burnette/Braylon Geer Rhea County Jr Bass 0 0 0 0 60
Ethan Ray/Logan Graves Lewis County Jr Bass 0 0 0 0 60

image157

SCTN/West Tennessee Results from Pesrcy Priest 20 Oct 2018

 

Complete Junior Results from the SCTN/West Bass Nation Battle of the Regions on Percy Priest today... I'm extremely proud of all of you....Congratulations on toughing it put and getting it done!

TEAM School No. Fish Weight Big Fish Place Points
Jonathan Fann/Tyler Gunter Cannon County Jr Fishing Team 2 5.12 4.25 1 100
Trey Dooley/Jack Farmer Benton County JR Bass 2 4.87 4.08 2 99
Hunter Spry/NJ Roseberry Mt Juliet Jr Bass 1 4.62 4.62 3 98
Clayton Sneed/Karson Goodwin Benton County JR Bass 1 2.67 2.67 4 97
Cameron Johnson/Landen Crisp Summertown JR Bass 1 2.48 5 96
Payton Perry/Bo Ezell Benton County JR Bass 1 2.34 6 95
Chase McConnell/Dalton Benson Mt Juliet Jr Bass 1 2.17 7 94
Chase Hassett/Ethan Joki Mt Juliet Jr Bass 1 1.84 1.84 8 93
Carson Howell/Colton Howell MPHS JR Bass 1 1.77 9 92
Austin Roberts/Hunter Weaver Franklin County Jr Bass 1 1.69 10 91
Easton Dreenon/Garrett Jorge Mt Juliet Jr Bass 1 1.3 11 90
Brady Welch Taylor Bobo Tullahoma JR Bass 0 12 50
Samual Mansfield/Caleb Adkins Tullahoma JR Bass 0 12 50
Tristin King/Luke Wilson Tullahoma JR Bass 0 12 50
Michael Harris/Daniel Pertuset Mt Juliet Jr Bass 0 12 50
Deacon Blair/Archie Faircloth Mt Juliet Jr Bass 0 12 50
Mason Snider/Evan Auguillard Mt Juliet Jr Bass 0 12 50
Presley Lannom/Preston Maddux Mt Juliet Jr Bass 0 12 50
Edan Wood/Evan Wood MPHS JR Bass 0 12 50
Tristen Boyd/Reagan Hershman Grundy County Bass 0 12 50
Cole Mathews/Carson Kelly Grundy County Bass 0 12 50
Colton Pruitt/Mason Seaton Franklin JR Bass 0 12 50
Tanner Drake/Konnor Lively Franklin County Jr Bass 0 12 50
Christan Bradford/Austin Meaker Franklin County Jr Bass 0 12 50
Randy Abraham/Tyler Hamby Franklin County Jr Bass 0 12 50
Delainee Driver/Grayson Mangrum Coffee County Jr Bass 0 12 50
Alex Townsend/Drew Hardon Benton County JR Bass 0 12 50
Talon Stone/Hayden Jennette Benton County JR Bass 0 12 50

image158

Junior Results Old HIckory 6 Oct 2018

 

Junior Division Results from Old Hickory 6 Oct 2018, Congratulations to Kylan Mantooth and Lance Marcom from Coffee County Junior Bass Team for the win 6.93 and Big Fish 3.3

Angler1 School Boat no. No. Fish Big Fish Total Weight Place Points
Kyaln Mantooth/Lance Marcom Coffee County Jr Bass 13 3 3.3 6.93 1 100
Ethan DelConte/Lawrence Baril Mt Juliet Jr Bass 7 2 1.7 3.15 2 99
Jake Krauth/Gavin Sells Franklin County Jr Bass 4 2 2.56 3 98
Lance Hill/Hunter Cales Franklin County Jr Bass 19 2 2.4 4 97
Zach Knight/Peter West Gallatin JR Bass 10 1 2.16 2.16 5 96
Caden Stevens/Luke Yarbrough Franklin County Jr Bass 2 1 1.91 6 95
Cole Mathews/Carson Kelly Grundy County Bass 23 1 1.86 1.86 7 94
Brady Welch Taylor Bobo Tullahoma JR Bass 22 1 0.91 8 93
Owen Marsh/Sage Bowan Mt Juliet Jr Bass 1 0 0 9 50
Christan Bradford/Austin Meaker Franklin County Jr Bass 3 0 0 9 50
Ashton Perry/Brianna Duncan Mt Juliet Jr Bass 5 0 0 9 50
Hunter Spry/NJ Roseberry Mt Juliet Jr Bass 6 0 0 9 50
Carter Pugh/John Monroe Mt Juliet Jr Bass 8 0 0 9 50
Presley Lannom/Preston Maddux Mt Juliet Jr Bass 9 0 0 9 50
Mason Snider/Evan Auguillard Mt Juliet Jr Bass 11 0 0 9 50
Tanner Drake/Konnor Lively Franklin County Jr Bass 12 0 0 9 50
Hunter Brakefield/Austin Benson Mt Juliet Jr Bass 14 0 0 9 50
Jonathan Fann/Tyler Gunter Cannon County Jr Fishing Team 15 0 0 9 50
Samual Mansfield/Caleb Adkins Tullahoma JR Bass 16 0 0 9 50
Wesley Warren/Logan Haegelin Mt Juliet Jr Bass 17 0 0 9 50
Chase McConnell/Dalton Benson Mt Juliet Jr Bass 18 0 0 9 50
Tristen Boyd/Reagan Hershman Grundy County Bass 20 0 0 9 50
Austin Roberts/Hunter Weaver Franklin County Jr Bass 21 0 0 9 50 to where they are.

image159

SCTN/SETN Junior Division Results Nickajack 22 Sept 2018

SCTN/SETN Junior Division Results Nickajack Lake 22 Sept 2018

 

Huge Congratulations to Jake Krauth - Gavin Sells from Franklin County JR Bass on the Win with a 3 fish limit at 10.70 and Big Fish at 8.23

Team School No. Fish Big Fish Total Weight Place Points
Jake Krauth/Gavin Sells Franklin County Jr Bass 3 8.23 10.7 1 100
Caden Stevens/Luke Yarbrough Franklin County Jr Bass 5 2.39 8.8 2 99
Kyaln Mantooth/Lance Marcom Coffee County Jr Bass 4 7.42 3 98
Eli Ballard/Riley Wilson Rhea County Jr Bass 1 4.4 4 97
Dylan Brown/Drew Massengill Fishers of Men Jr League 2 4.14 5 96
Zach Taylor/Logan Withrow Walker Valley JR Bass 2 2.71 6 95
Andon Goins/Blake Wheat Rhea County Jr Bass 1 2.31 7 94
Spencer Sissom/Gavin Henry Grundy County Bass 1 2.07 8 93
Tristen Boyd/Reagan Hershman Grundy County Bass 1 1.97 9 92
Austin Roberts/Hunter Weaver Franklin County Jr Bass 1 1.95 10 91
Landon Kerr/Jacob Hardison Franklin County Jr Bass 1 1.87 1.87 11 90
Caleb Crews Walker Valley JR Bass 1 1.79 12 89
Lance Hill/Hunter Cales Franklin County Jr Bass 1 1.79 12 89
Tristin King/Luke Wilson Tullahoma JR Bass 1 1.73 14 88
Brady Welch Taylor Bobo Tullahoma JR Bass 2 1.5 15 86
Amos Goins/Kamdon Riley Rhea County Jr Bass 1 0.84 16 85
Shaylie Needham/Caitlin Massengale Rhea County Jr Bass 1 0.78 17 84
Gavin Harris/Chase Walker Walker Valley JR Bass 0 0 18 50
Hayden Cooper/Wade Collins Tullahoma JR Bass 0 0 18 50
Logan Evans/Austin Angland Soddy Daisy JR Bass 0 0 18 50
Landon Fitzgerald/Preston Goins Rhea County Jr Bass 0 0 18 50
Levi Love/Austin Hall Rhea County Jr Bass 0 0 18 50
KK Hamilton/Tommy McLain RCA JR Bass 0 0 18 50
Gauge Stryker/Phillip Tucker RCA JR Bass 0 0 18 50
Drew Edwards/Slade Sims RCA JR Bass 0 0 18 50
Carter Pugh/John Monroe Mt Juliet Jr Bass 0 0 18 50
Mason Snider/Evan Auguillard Mt Juliet Jr Bass 0 0 18 50
Daniel Moon/Mason Brantley Karns Jr Bass 0 18 50
Cole Mathews/Carson Kelly Grundy County Bass 0 0 18 50
Randy Abraham/Tyler Hamby Franklin County Jr Bass 0 0 18 50
Samuel Dykes/Tyler Tustin Franklin County Jr Bass 0 0 18 50
Christan Bradford/Austin Meaker Franklin County Jr Bass 0 0 18 50
Tanner Drake/Konner Lively Franklin County Jr Bass 0 0 18 50
Dylan Lewis/Brandon Tankersley East Hamilton JR Anglers 0 0 18 50
Delainee Driver/Grayson Mangrum Coffee County Jr Bass 0 0 18 50
Jonathan Fann/Tyler Gunter Cannon County Jr Fishing Team 0 0 18 50

Jake Krauth - Gavin Sells - Franklin County JR Bass  3 fish limit at 10.70 and Big Fish at 8.23

Jake Krauth - Gavin Sells - Franklin County JR Bass 3 fish limit at 10.70 and Big Fish at 8.23